Mafia II z opcją PhysX - czy będzie chodzić?

dyko25

Użytkownik
Witam.
Na starym komputerze przeszedłem mafię 2 kilka razy, jednak bez opcji Physx (po jej włączeniu miałem "pokaz slajdów").
Jakiś czas temu kupiłem nowy komputer-
procesor i5 7500 3,40 ghz
8 gb ramu
karta graficzna gtx 1060 6gb
czy pójdzie mi na nim mafia z opcją physx?
Dzięki z góry za odpowiedź :)
pozdrawiam
 
Ok, nie denerwuj się :), faktycznie lenistwo mnie trochę poniosło, nie chciało mi się instalować na darmo, ale już nie będę katował tego typu tematami :)
--- Post updated ---
Cześć, niestety muszę znowu o coś zapytać w tym temacie- kiedy grałem w mafie 2 w pewnym momencie nastąpił nie tyle spadek fps co taki efekt jakby parę klatek było pomijanych, tzn mysz chodziła bez opóźnienia ale jakby co parę klatek, miałem tak ze 2 razy, raz po wciśnięciu pałzy ustąpiło, dzisiaj jednak po paru minutach takiego efektu gra się wyłączyła i wyskoczyło okienko z błędem i opcją zamknij. Co to może być? Dodam że przed grą instalowałem najnowsze sterowniki grafiki.
 
Ostatnia edycja:
konkretnie to tak jak pisałem, gra zaczęła tracić na płynności , potem wyskoczył czarny ekran i okienko "program przestał działać" i przycisk zamknij
 
Mogę spróbować bez tego physx'a ale w sumie to trochę bez sensu bo na grę w mafie skusiłem się tylko dla tego żeby zobaczyć jak to wygląda z physx'em- bez niego przechodziłem ja chyba z 5 razy. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy przy przesuwaniu strony w przeglądarce takie podobne zjawisko jak w grze- strona nie przesuwała się płynnie tylko tak jakby przeskakiwała co kilka klatek, może to coś z komputerem jest nie tak?
 
Nie warto. W Mafii 2, efekt "wow" po zobaczeniu tych nieco wzbogaconych efektów cząsteczkowych minie ci po paru minutach - przynajmniej ja tak to widzę :)

Ta technologia nie bez powodu jest używana przez deweloperów co raz rzadziej.

To z przeglądarką to pewnie wyolbrzymiasz, każdemu komputerowi zdarzy się chrupnąć przy przeglądaniu internetu, takie już czasy. Jeśli chcesz mieć pewność że wszystko gra, to monitoruj sobie na bieżąco temperatury procesora/karty graficznej (HWMonitor) i zużycie procesora podczas zacięć (wystarczy Menedżer Zadań).
 
Ostatnia edycja:
Witaj,

Gratulacje zakupu nowego komputera! Twój nowy sprzęt wygląda na wystarczająco mocny, aby uruchomić grę Mafia II z włączoną opcją **PhysX**. W szczególności:

- **Procesor i5 7500 3,40 GHz** jest solidnym czterordzeniowym procesorem.
- **8 GB RAM** to wystarczająca ilość pamięci dla tej gry.
- **Karta graficzna GTX 1060 6GB** jest świetnym wyborem i zdecydowanie powinna sobie poradzić z PhysX bez problemów.

PhysX jest obsługiwany przez karty Nvidia, więc twoja **GTX 1060** jest do tego idealna. Mafia II powinna działać płynnie na wysokich ustawieniach, włączając w to opcję PhysX, co dodaje lepsze efekty fizyczne w grze.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej gry!
 
Back
Do góry