funko fusion

Strzelanki Klatkowanie BF3 i innych gier POMOCY!

  • Thread starter Thread starter Mastermaciek7
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
M

Mastermaciek7

Gość
Witam
Od razu uprzedzam przed przeczytaniem tego postu żebyście nie pisali komentarzy typu: "Laptop nie jest do gier" itp... no ale przejdźmy do sprawy, mianowicie: Kupiłem niedawno BF3 ale bałem się że na moim sprzęcie nie ruszy... (Mój komputer: procesor: Intel Core i5-2430M karta graficzna: NVIDIA Geforce GT540M pamięć ram: 8GB DDR3 typ systemu: Windows7 32bity) ale jednak po zainstalowaniu działał mi z lekkim klatkowaniem lecz po wykonaniu bardzo pomocnych czynnośći z tego wątku: http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl ... 216738651/ i punktu 21, BF 3 działał mi na niskich detalach nawet na 40 fps'ach na niektórych mapach :) Lecz sytuacja się zmieniła od wczoraj ponieważ nie tylko battlefield ale też tylko inne gry takie jak minecraft, motogp 13, world of tanks zaczęły mi klatkować a fps'y spadały do 20 co uniemożliwiało na płynne granie ;( Nie wiem co jest tego przyczyną, próbowałem ponawiać te czynnośći z tamtego działu wykonując jeszcze raz te punkty ale to nic nie dało ;/ skanowałem też system antywirusem i wykryło mi jakieś infekcje ale naprawiłem je (przynajmniej tak mi sie zdaje). Zauważyłem też (jeśli ma to jakieś znaczenie) większe zużycie pamięci fizycznej gdy nic nie robie poprostu jestem na pulpicie i wynosi ono 1.35 GB co jest dla mnie nie naturalne bo wcześniej wynosiło ono poniżej nawet 1GB. Jedynym znakiem jest komunikat wyskakujący tylko przy włączaniu gry motogp 13, w którym pisze: "Motogp 13 requires more free video memory. Playing with the current configuration can cause the game to malfunction. Please try closing some bacgrounds applications" Dodam że gdy odpalam tą grę lub bf'a mam wyłączone wszystkie programy a na dodatek odpalam przez GameBoostera a on wyłącza niepotrzebne usługi i programy i nadal wyskakuje ten komunikat a RAM'u wolnego mam dużo. 3 dni temu jeszcze normalnie grałem sobie w te gry bez najmniejszych ścinek, klatkowań itp. Temperatury mam normalne sięgają one od 70 stopni do czasem 80 stopni co nie jest tragedią i na dodatek mam coolera do laptopa więc nigdy nie miałem sytuacji gdzie przegrzewał mi się procesor. Czy to jest jakiś wirus? Dodam że ostatnio instalowałem cs:source od kolegi z pendrive i mógł tam jakiś być, aczkolwiek tak jak wspomniałem chyba je naprawiłem ale dla pewnosci jesli jest to konieczne mogę podjąc się jescze skanowania i naprawienia jeśli tam leży problem lub czy też jestem skazany na dokupienie więcej ilości pamięci RAM? Albo przeinstalowaniu systemu? Ponadto wpisywałem w wierszu poleceń tą komendę na przydzielenie więcej ilości ram do BF jeśli dobrze zrozumiałem (bcdedit/set increaseuserva 2500 ) i nadal nic to nie dało. Wiem trochę się rozpisałem ale chciałem przedstawić to w jak najlepszy, dopracowany spsób aby uniknąć zbędnych pytań i uzyskać szybką odpowiedź. Z góry dziękuje za każdy poświęcony komentarz.
 
Dość dokładny opis :-)
Teraz tak. Laptopy generalnie słabo wypadają w konfrontacji z grami. Niestety ale pomniejszone podzespoly oraz ciasnota utrudniają komfortowe granie.
Jesli o Twój problem chodzi. Temperatury do ok. 80 stopni to stan gdzie trzeba koniecznie interweniowac. Wloz sobie reke do goracej wody z kranu :p a to sporo mniej niż u Ciebie w lapku.
Przegrzewa Ci się karta graficzna.
 
Nie sądze żeby to była wina temperatury ponieważ tak jak mówiłem nie miałem takiej sutuacji kilka dni temu a miałem takie same temperatury. A pozatym też nigdy nie wiadomo ile prawdy jest w tym HW-Monitor kiedyś miałem 100 stopni i troche mnie to rozśmieszyło ;/ Myślę po odpowiedziach na innych forach że to sprawka jakiegoś wirusa
 
Gdyby to był wirus to na 99% cała praca laptopa wyglądałaby tak jak w przypadku gier. Zbyt wysoka temperatura nie musi w pierwszy dzien przekładać się na spadki. Ja bym tych temperatur nie ignorowal. Jeśli o ram chodzi to generalnie windows 7 zużywa po 1.5gb lub więcej w zależności od tego co robisz na kompie.
 
No ale patrz jeśli ma być to wina temperatury to nie do końca zrozumiałeś ten temat lub nie przeczytałeś bo to nie jest tak że ja sobie gram rundkę np 15 minut i zaczynają mi spadać fpsy - wtedy bym się obawiał że to wina temperatury ale ja w ogóle jak wchodze na bf'a czyli przy normalnej temperaturze to on już mi tnie, już od samego początku jest 20 fps'ów a wcześniej grałęm nawet pół godziny taką rudnkę w bf i owszem może troche ciepły był laptop ale dawałem mu przerwy od rundki do rundki i wszystko było ok, więc co mogło się stać nagle tak pstryk na jeden raz?
 
Tematy czytam uważnie, tego typu uwagi jak Twoje, ze czegoś nie doczytalem staram się olewać bo wiem, że pomagam beginerowi.
Skoro piszesz ze temperatury są od 70 stopni i to norma to serio gratuluję.
Jeśli nadal uważasz, że to nie jest wina temperatury to przeinstaluj system bo masz bardzo wrednego wirusa :-):-):-)
 
Zalożyłem też ten temat na innych dobrych forach i nikt inny nie przyczepił się temperatury i niektórzy odpowiedzieli że jest ok i nie ma po co zmieniać nawet pasty przewodzącej, miałem od 2 lat takie temperatury i nic mi się nie działo, mówisz że trzeba jednak zrobić ten reinstall? Kurcze tak mi szkoda bo myślałem że dam rade wygrać z tym dziadostwem, no nic zobaczę jesczę co na innych forach napiszą mi być może uda mi się to zwalczyć bo nie chce mi się od nowa ściągać tych patchów. Ale dzięki za komentarze które napisałeś :)
 
Problem rozwiązany, reinstalacja najnowszych sterowników do karty graficznej jak najbardziej pomogła i żadne temepratury w tym nie przeszkodziły :) Teraz znów mogę cieszyć się grą i grać płynnie na 40 fps'ach :) Dzięki!
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry