funko fusion

Przeglądarkowe Kilka pytań odnośnie nowej gry przeglądarkowej w klimacie post apo.

Cześć, wszystkim.
Od dłuższego czasu chodzi za mną stworzenie strategicznej gry przeglądarkowej - w klasycznym stylu, a więc bez zaawansowanych animacji, technologii flash i innych tego typu niepotrzebnych (moim zdaniem) rzeczy.
Zależy mi, aby to wyobraźnia graczy spełniała tutaj największą rolę. Nie oznacza to, że będzie to gra stricte tekstowa. Jeśli pamiętacie "stare" OGame, to o takim klasycznym stylu właśnie mówię.

Zastosowane technologie - PHP 7 + CSS3 + HTML5 (Bootstrap 4) + jQuery.

Do rzeczy.
Byłaby to gra w klimacie post apo. Sama gra przeglądarkowa byłaby jedynie podstawą do działań graczy na forum gry - tam toczyłaby się cała polityka wokół tej gry - handel, ataki, wojny, pakty i sojusze. Byłyby też organizowane eventy wewnątrz gry (np. turnieje walk - mistrzostwa o tytuł wojownika miesiąca?) z nagrodami do wygrania (wartościowe, jak np. klawiatury, głośniki, słuchawki).
Mam pomysł na tę grę - od ataków innych graczy przez eksplorację powierzchni lub kanałów aż po eventy z nagrodami. Jednakże jestem otwarty na Wasze pytania, do których zachęcam.

Pytania do Was:
  1. Co o tym myślicie? Chwyci taki pomysł? Zacząłem już to pisać, natomiast zastanawiam się, czy warto robić to dalej.
  2. Czy bylibyście skłonni zapłacić za dostęp do takiej gry? Tu można zaproponować abonament, np. 10 zł miesięcznie. Gra musi się utrzymać + koszty nagród.
 
  1. Pomysł spoko, wiele pomysłów jest w porządku. Wszystko zależy od tego jak to zrobisz i ile czasu temu będziesz temu poświęcał oraz jak do tematu podejdziesz.
  2. Nie wydaje mi się że gracze będą skłonni zapłacić, gracze płacą za dobre gry popularnych marek które już na starcie mają jakąś reputacje. Ty żeby się wkupić w graczy i żeby chwycili twoją "markę" musisz być na nich dostępny i otwarty. Więc model opłaty raczej na pewno odpada no chyba że lubisz upadać tak szybko jak wleciałeś w górę.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry