funko fusion

Pytanie Karta Graficzna

Status
Zamknięty.
Witam , jestem posiadaczem komputera o podzespołach :
Procesor- i5-4460 / 3,2 Ghz
Płyta Glowna to - Gigabyte GA-B85M-D3H-A
Ramu mam 1 kosc 8 gb ddr3
i Zasilacz - Jakis 450 Wat pisze , kosztował 70 zł na allegro

do tego monitor 24 cale lg + tam obudowa micro tower (niewiem czy to info potrzebne)

Czego oczekuje od mojego komputera , do czego ma mi służyć ?
Na komputerze obecnie puszczam około 10 gier "tibia" plus 10 botow na windaddons gdzie niby jest ograniczenie że po 1 fps ma zużywać gra ale zużycie procesora jest dośc duże , ale prócz grania w tibie chciałbym również odpalić sobie w tym samym momencie np Gta 5 i inne nowe gry i pograć bez zacinania się i znikania mapy i innych tego typu rzeczy a jeżeli to możliwe to żeby jeszcze w tym czasie prowadzić transmisje na żywo na youtube. Czyli np w tle lata sobie 10 tibi , gram w gta i prowadze streama czyli zrzut mojego ekranu na jutube na żywo , czy do tych czynnosci które wymieniłem mój procesor wystarczy ? ja podejrzewam że tak i że ewentualnie czego potrzebuję to kartę graficzną i dodatkową kość ramu , mój budżet to około 600 zł na karte , wpierw w nią chciałbym zainwestować.
Myślałem o droższej ale podstawowe pytanie , jaka jest optymalna karta do tego użytku co opisałem która nie wymaga zmiany mojego procesora ? Jak dopasować kartę do płyty głównej i procesora , na co zwracać uwagę ?
Co sadzicie o tych propozycjach i czy się nadaję :

1.MSI GeForce GT 710 2GB DDR3 CUDA - 190 zl
2.GeForce GTX660 1536MB DDR5 HDMI - 450 zl
3.Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 750Ti 4GB 128 - 600 zl
4.Gigabyte GeForce GTX 970 IX 4GB - 1100 zl


wiadomo że im drozsza tym lepsza tylko czy rzeczywiscie powinienem zbierac kase bo to wszystko zalezy od karty graficznej , czy np ta za 450 zl w zupelnosci sobie poradzi ?
Tak jak mowilem ja nie chce miec jakis super detali i grac po 300 fps , chce zeby gra chodzila plynnie i nie bylo lagow a dodatkowo zeby w tle lataly sobie boty na tibi plus mozliwosc streamowania ,
Prosze o pomoc bo nieznam sie na komputerach , nie mam zbytnio doswiadczenia i niewiem czym sie kierowac !
 
Jakis 450 Wat pisze , kosztował 70 zł na allegro
Zanim wydasz na kartę graficzną, wydaj na zasilacz. Nie ma mowy o tym, by ta pierdoła za 70zł z czasem nie spaliła jakiegoś podzespołu.
Dla pewności zajrzyj do obudowy komputera i znajdź nalepkę na zasilaczu, tam znajdziesz informacje na temat producenta, modelu i deklarowanej mocy komputera. Inaczej informacji o zasilaczu nie znajdziesz, przez programy jest to niemożliwe.

Ale zakładając że zasilacz wymienisz: jaką obecnie masz kartę graficzną? Jak chcesz grać w GTA V to GT 710 w zupełności odpada. Gdyby koszt pozwalał na wybranie karty z najnowszej generacji, byłoby to najlepszym rozwiązaniem, ale z tego budżetu 600 zł po wymienieniu zasilacza pozostanie ci około 400 zł.

Aha, do streamów Core i5 może wystarczyć, przynajmniej na start. Ale dlatego wspomniałem o najnowszej generacji kart graficznych, ponieważ pozwalają one na sprzętowe kodowanie wideo przy ich użyciu, co znacznie zwiększa wydajność podczas gry (nowsze karty robią to również nieco lepiej).
 
Ostatnia edycja:
Do streamów w dobrej jakości z tyloma rzeczmi w tle wydaje mi się że procesor może mieć problem, ale nie jestem pewien. Według mnie to dołóż drugą kość ramu. Na streamie nie ładnie by wyglądało jakbyś grał w GTA na low/medium więc doradził bym ci kupić RX 470 (najtanszy 800 zł). Jest to oczywiście moja sugestia i pamiętaj o zasilaczu tak jak napisał kolega wyżej.

Edit: RX 470 bije na głowę wszystkie karty które podałeś
 
dzieki za odpowiedzi , martwi mnie to troche ze musialbym 200 zl na zasilacz wydac gdzie docelowo planuje za jakis czas kupic mocniejszy kompuer , gdybym tymczasowo chcial jakas karte do okolo 300/400 zl ktora umozliwila by pogranie w gta 5 , nie mowie tu juz o streamowaniu itp ale zeby wytrzymal ja taki zwykly smietnikowy zasilacz jak ten ktory posiadam czy istnieje taka karta czy zasilacz jest niezbedny , mam dokladnie ten zasilacz :
http://allegro.pl/cichy-zasilacz-at...hODgyY2IzZmI3MGVmMDFjNzI3NjM2YzIzYmU5MzczYg==
 
Zasilacz bomba. Wymieniaj. Jeśli chcesz by ten zasilacz wytrzymał, wyjmuj tego Core i5 z niego i wsadź jakiegoś Pentiuma co najwyżej. Zawsze możesz kupić nowy komputer bez zasilacza, i przełożyć nowy zasilacz do niego.
Dalej nam nie powiedziałeś czy masz aktualnie jakąś kartę graficzną, więc zakładam że aktualnie korzystasz z integry. Nie bierz żadnej karty dopóki nie zmienisz zasilacza.

PS: Jeśli wciąż się zastanawiasz, dlaczego tak naciskam na ten zasilacz: https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/
 
Ostatnia edycja:
Zasilacz MUSISZ zmienić polecam ten https://www.morele.net/zasilacz-modecom-mc-500-g90-gold-500w-773900/, kartę używkę spróbuj poszukać gtx 660/radeon 7850/r9 280
Celowo nie polecałem jeszcze żadnych konkretnych modeli, by twórcy tematu nie wpadło na myśl coś w stylu "eee tam, panikują z tym zasilaczem, wsadzę sobie tam wydajną kartę graficzną którą i tak mi już polecili, i będzie wszystko git". No ale ok - za niższą cenę używane karty są ok, za wyższą brałbym coś nowszego.
Co do zasilacza - ciekawa sprawa. Modecom wciąż jest znany z awaryjnych zasilaczy Feel, i z tego co widzę to nawet pomimo stworzenia pozornie dobrego zasilacza, mało komu widzi się go kupować, a nawet recenzować :D Jeśli twórca tematu szukałby zasilacza sprawdzonego przez większą liczbę użytkowników, to do 200zł poleciłbym XFX Core 450W albo nawet Vero L1 500W...
 
Ostatnia edycja:
miedzy kartami ktore podales wybierał bym miedzy gtx 660 chociaz w tej cenie znajde cos lepszego lub gtx 970

ta 750ti jest gorsza od mojego starego gtx 270 :) wiec co do kart sprawdzaj na gpu boss karty porównuj
 
Moc zasilacza to nie wszystko! Marka, model i inne parametry (jak np. moc na linii 12V, sprawność energetyczna) są jeszcze ważniejsze.
Nie polecamy więcej, bo więcej nie trzeba. 500-550W wystarczy by zasilić każdą nowoczesną kartę graficzną. Podane przez nas propozycje to modele, na które powinieneś zwrócić uwagę.
Pamiętaj - zasilacz to ostatnia cześć komputera, na której powinno się oszczędzać.

Od Allegro to może lepiej się trzymać z dala. Ten pierwszy zasilacz, który podesłałeś, to bardzo dobry model, który w każdym innym zaufanym sklepie kosztuje ponad 350zł. A tutaj kosztuje 170zł. Coś tutaj nie gra.

EDIT #2: Pewnie szukasz konkretnych modeli, które mógłbyś kupić.
Jeśli jesteś skory wydać raz a porządnie na zasilacz (~300zł - warto, szczerze polecam się zastanowić), proponuję: Supremo L2 550W v2 (albo nieco taniej v1), Corsair CX550M.
Jeśli aż tak skąpisz pieniędzy, to do ok. 200zł (niżej nie sugeruję schodzić) najlepszym wyborem jest Vero L1 600W. Pomiędzy 200 a 300zł masz jeszcze Thermaltake Smart SE Modular 530W.
 
Ostatnia edycja:
Witam , a ja w dalszym ciągu nic nie zakupiłem , już mam sieczkę w głowie. Jadnak jestem prawie zdecydowany. Brałbym tak :Zasilacz 200 zl , karta 1100 , czy potrzbuje do tego chlodzenia (obudowa micro pc, mam druga jak cos normalna) , jesli tak to jakie.

http://allegro.pl/zasilacz-komputer...6722335428.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=88002

http://allegro.pl/gigabyte-rx-480-oc-8gb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-3xdp-i6734942751.html

I czytałem ze karta osiaga nawet 82 stopnie , czy potrzbuje chlodzenie , jakie najlepsze w stosunku cena/jakośc bo zestaw wyniesie już prawie 1500 zl a jeszcze pad i gry xd

http://allegro.pl/chlodzenie-wodne-deepcool-maelstrom-240t-i6191516122.html

Takie cos znalazlem , to dobre ?


I pytanie czy to wszystko pasuje do mojej plyty glownej ? Płyta Glowna to - Gigabyte GA-B85M-D3H-A



Chyba ze mam brac zasilacz z gory i karte, ale to chyba duzo slabsza karta ale wtedy bez chlodzenia tak ;d ?
http://allegro.pl/karta-graficzna-m...?reco_id=b1b37bd9-010a-11e7-a957-6c3be5bb71c0

Potrzebuje chlodzenie ? , mam 1 waitraczek maly z boku komputera tylko , potrzbuje chlodzenie wodne :d ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odczep się już od tego Allegro, kup w porządnym sklepie, choćby na morele.net albo w x-kom.pl...
Ten Vero L1 600W do zestawu spokojnie wystarczy, bierz, tylko nie z Allegro. Gigabyte to jeden z gorszych wyborów, jeśli chcesz chłodniejszą i cichszą kartę, dołóż do XFX GTR, który na morele.net jest teraz nieco taniej: https://www.morele.net/karta-grafic...6-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8dfa6-974828/
Jeśli jesteś w stanie wziąć tego RX 480 8GB, to bierz - zdecydowanie lepszy wybór od GTX 1060 3GB.
Nie baw się w wodne chłodzenie jeśli nie masz pojęcia jak ono działa i jakie wiążą się z tym czynności, zostaw wszystko tak jak jest i będzie w porządku. Jeśli chcesz poprawić kulturę pracy komputera (tzn. obniżyć temperatury i zredukować hałas), to opcjonalnie możesz:
- wymienić chłodzenie procesora, SPC Spartan wystarczy ale polecam dołożyć do SPC Fery 3, przyda się jeśli w przyszłości wymienisz procesor i będziesz chciał wziąć się za lekkie podkręcanie
- poprawić obieg powietrza w obudowie, dokładając wentylatory - ale to wszystko zależy od samej obudowy

A, i o kompatybilność zasilacza i karty graficznej z twoją płytą główną nie masz się co martwić.
 
Ostatnia edycja:
Witam , zakupiłem ten zasilacz l1 vero 600 wat za 220 zl z komputronika wraz z karta rx 480 8 gb no i mam problem i to bardzo duży.
Po około kilkunastu minutach gry (od 5 min do 5 godzin) zcina mi się albo beżowy obraz na monitorze albo czarny w grach jak cs go czy gta 5. Zastanawiam się gdzie leży przczyna , czy może mieć to coś wspólnego z że poniewarz dolne wejścia karty (HDMI itp) blokował mi kawałek mojej obudowy to podłączyłem moniotor kablem hdmi przejsciówką do kabla dvi ( w górnej części karty , 5 cm nad HDMI i innymi wejsciami) , wydaje mi się że to nie jest przyczyna ale opisałem wam bo do końca pewny nie jestem. Dodam że górna część karty jest dość gorąca (według mnie 90 stopni) , nie utrzymam na niej palca dłużej niż 5 sekund.

Mierzyłem temperature karty , w pełnym stresie jest to 81 stopni GPU (furmark oraz GPU Temp) , patrzyłem na temperature rdzeni - około 60 stopni w stresie , żaden nie przekraczał 70. A więc przegrzewanie się karty i procka wykluczam (programy wskazują normalne wartości) . Zasilacz jest nowy , dmucha dobrze też raczej odpada.
Sterowniki zainstalowałem z płyty oczywiście ( napewno mam aktualne) No i ten problem nie daje mi spokojnie oddychać , niewiem co mam zrobić , jutro powinienem zdecydować czy odsyłam kartę. Proszę o jakieś rady co mogę sprawdzić to ewentualnie z rana potestuję jeszcze.

A dodam że karta jaką kupiłem to Gigabyte ponieważ był najtańszy a skoro 3 lata gwarancji to uznałem że 200 zł szkoda dokładać (;/) .

No i niewiem co robić , odsyłać , dopłacać i brać innej firmy tą samą kartę , brać inną kartę w podobnej cenie ;/ , nie wiem , boję się , jestem załamany , zawsze mi waitr w oczy wieje ;/



A i zapomniałem o bardzo ważnym , podczas wyskoczenia beżowego ekranu lub czarnego , wyłącza się również klawiatura , mysz , nawet reset komputera nie działa , trzeba 5 sekund trzymać przycisk włączania żeby uruchumić ponownie. To trochę sugeruję na płytę główną ale przed włożeniem karty nie miałem żadnych problemów z cs go (na niskich detalach i rozdzielczosci) oraz z komputerem więc sama płyta w sobię wydaję się być sprawna



A jeszcze sobie przypomniałem że kabeł od zasilacza miał 1 koncówke zaokraglona ( a w karcie bylo kwadratowe wejscie) , zaden inny kabel nie pasowal. Chodzi mi o ten kabel :
 
Ostatnia edycja:
Z temperaturą karty musisz pokombinować, tanie karty będą się grzać, ale możesz to poprawić, stopniowo redukując napięcia karty. Jak doprowadzisz kartę do stabilności to ci powiem, co i jak.
Sterowniki z płyty to się instalowało dwie dekady temu, jak mało kto miał dostęp do internetu :D Pobierz najnowszy sterownik z tej strony. Przed instalacją spróbuj wyczyścić sterowniki programem Display Driver Uninstaller (najlepiej działa w trybie awaryjnym) i zobacz czy problem ustąpi.

Nie ma takiej możliwości, by ten kabel nie pasował, sprawdź dokładnie jeszcze raz. Musisz wpiąć obie do karty, by działała poprawnie.

Pokazałeś zdjęcie wtyku EPS, czyli tego wpinanego do płyty głównej, do sekcji zasilania procesora. Wyglądają bardzo podobnie do wtyku PCI-E (który powinieneś podłączyć do karty), różnią się właśnie kształtami pojedyńczych pinów. Przyjrzyj się zdjęciu niżej:
View attachment 2838
 
Ostatnia edycja:
Z temperaturą karty musisz pokombinować, tanie karty będą się grzać, ale możesz to poprawić, stopniowo redukując napięcia karty. Jak doprowadzisz kartę do stabilności to ci powiem, co i jak.
Sterowniki z płyty to się instalowało dwie dekady temu, jak mało kto miał dostęp do internetu :D Pobierz najnowszy sterownik z tej strony. Przed instalacją spróbuj wyczyścić sterowniki programem Display Driver Uninstaller (najlepiej działa w trybie awaryjnym) i zobacz czy problem ustąpi.

Nie ma takiej możliwości, by ten kabel nie pasował, sprawdź dokładnie jeszcze raz. Musisz wpiąć obie do karty, by działała poprawnie.

Pokazałeś zdjęcie wtyku EPS, czyli tego wpinanego do płyty głównej, do sekcji zasilania procesora. Wyglądają bardzo podobnie do wtyku PCI-E (który powinieneś podłączyć do karty), różnią się właśnie kształtami pojedyńczych pinów. Przyjrzyj się zdjęciu niżej:
View attachment 2838


Dzięki za odpowiedź, co do sterowników upewniłem się że nie jest ich kwestia , problem dalej występuje . Wtyk Eps jest wpięty do płyty głównej , a wtyk PCI-E który powinienem podłaczyć do karty rowniez tam podłączyłem tylko jest 1 różnica pomiędzy wtykiem z twojego zdjęcia w moim wtyku , u mnie ostatni pin górny po prawej stronie ma KÓŁKO a nie kwadracik jak na twoim rysunku.
Ze względu na to wszystko postanowiłem że jak mam prawo konsumenckie 14 dni na odesłanie sprzętu bez podania przyczyny , odesłać zarówno tą kartę jak i zasilacz i wybrać zupełnie nowy zestaw licząc na to że nie będzie już takich problemów ;/
 
Póki pasuje dokładnie do złącza na karcie graficznej to wszystko jedno. Po podłączeniu tego jest to samo? Testowałeś?
Jeśli karta graficzna jest wadliwa, to jak najbardziej, albo gwarancja albo zwrot. Ale zasilacza nie ma najmniejszego powodu zwracać, po co? Tamtego starego za 70 złociszy powinieneś już wyrzucić do kosza...
Ewentualnie mógłbyś poszukać znajomego z dobrym zasilaczem, i zapytać go o pożyczenie zasilacza, by wykluczyć że to on jest wadliwy.

Moim zdaniem powinieneś zatrzymać zasilacz, nowy zestaw powinieneś kupić bez zasilacza, i po prostu tego Vero do niego włożyć.
 
Witam , zwrocili mi kase za karte na ktorej wyskakiwal bezowy ekran. Mam zamiar zamowic cos innego w granicach 1100 zl (1200/1300 max).
Myslalem nad gtx 1060 i pytanie , czym sie rozni ten 1 za 1200 zl od drugiego . No i bralem pod uwage znowu rx 480 bo jest dobry ale msi a nie jak mialem gigabyte zeby temperatura mniejsza byla ale boje sie znowu ze to problem byl z kompatybilnoscia tej karty z moim procesorem np. (oczywiscie niewiem gdzie lezala przyczyna zawieszania ekranu po 20-60 minutowym uplywie czasu w grach/jednak obstawiam wadliwa karte co mialem), Ktora wy byscie poradzili wybrac ?

http://www.emag.pl/karta-graficzna-...-ocv1-geforce-gtx-1060-6gt-ocv1/pd/DV5337BBM/

http://www.emag.pl/karta-graficzna-...-gddr5-192bit-gv-n1060wf2oc-6gd/pd/DLSXH2BBM/

http://www.emag.pl/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8g/pd/D1SLP2BBM/
 
MSI to prawdopodobnie najlepszy wybór w przypadku obu kart, świetne chłodzenie które utrzymuje zarówno niskie temperatury, jak i ciszę.
Tak jak wspomniałem, nie masz co się martwić jeżeli chodzi o kompatybilność. Mówi się, że Radeony potrzebują nieco mocniejszego procesora w porównaniu do ich zielonych odpowiedników, ale twój i5-4460 jest wystarczająco mocny. Dlatego ja znowu bym wziął RX 480, szczególnie ze względu na większą ilość pamięci.

Na poparcie tezy o wydajności chłodzenia MSI: https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/RX_480_Gaming_X/27.html
Wydajniejszy jest w sumie tylko ASUS Strix (nie pomyl tylko z innymi chłodzeniami ASUSa, np. Dual!), ale on już jest nieco droższy i głośniejszy.
 
Ostatnia edycja:
No kusi mnie ten rx ale jezel chodzi o tego gtx 1060 ? To OCV1 to jest ze karta jest mniejsza do malych kompueterow ? ja akurat mam obudowe micro i plyte micro atx i radeon gigabyte ledwo sie miescil oraz te niemile doswiadczenie .. Jestem bardziej przekonany do tej tylko powiedz im jaka ona ma maksymalnie temperature bo znalesc nie moge bo jak ma mniejsza teperature i pobor mocy to chyba skusil bym sie na nia . (tak apropo mam zamiar streamowac na OBS , na rx 480 nie bylo mozliwosci zeby odciazyc procesor jakos karta graficzna)
Karta graficzna MSI GeForce® GTX 1060 6GT OCV1
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry