funko fusion

Strzelanki Jak zwiększyć FPS w CS:GO! Część 1.

inu

Administrator GamesBoard.pl
Członek Załogi
Administrator
Poniżej krótki poradnik jak zwiększyć ilość FPS w CS:GO. W pierwszej części poradnika omówimy podstawowe kwestie które mają wpływ na jakość rozgrywki. W drugiej części przejdziemy już do ustawień gry.
Komputery są naprawdę różne. Najprostszym i najczęściej stosowanym podziałem jest podział na komputery dobre i komputery słabe :) Jeśli masz dobry komputer to gratulacje, poradnik nie jest Ci potrzebny. Jeśli jednak Twój komputer jest słaby przeczytaj go uważnie.


Zapchany komputer.
Kiedy ostatnio rozkręciłeś swój komputer i przeczyściłeś radiatory od procesora? Dawno no nie? Jutro pierwszy dzień wiosny więc podczas porządków warto zajrzeć do pieca i go odkurzyć. Zapchany kurzem komputer bezpośrednio wpływa na jakość rozgrywki i bez czystego komputera wszystkie inne sposoby na niewiele się przydadzą. Jak już rozkręcisz wszystko to przy okazji wymień pastę termoprzewodzącą pod procesorem.
Uwaga: Jeśli masz w domu sierściucha czyść kompa częściej ;)
Uwaga 2: Jeśli masz dwie lewe ręce albo zwyczajnie nie znasz się na sprzęcie zanieś komputer do specjalistów. Usługa wyczyszczenia komputera/laptopa to wydatek 20zł-40zł. Zawsze też możesz sięgnąć po pomoc do poradników zamieszczonych w Internecie.

Format komputera.
Czyli to czego nikt z nas nie lubi i raczej formatujemy komputery gdy już nie ma innego ratunku. Świeży system wpłynie pozytywnie na jakość każdej gry.

Reinstalacja gry. Reinstalując grę pozbywamy się wszystkich niepotrzebnych już plików które z czasem mogą już tylko szkodzić.

Spójność plików.
Jeśli jesteś leniwy i nie chce Ci się reinstalować CSa sprawdź spójność plików. Może okazać się, że posiadasz uszkodzone pliki które wpływają na ilość FPSów. Aby sprawdzić spójność plików wejdź w BIBLIOTEKA, na liście gier kliknij PPM na CS:GO i wybierz właściwości. W zakładce Pliki lokalne znajduje się opcja SPRAWDŹ SPÓJNOŚĆ PLIKÓW GRY… Kilkamy, czekamy i gotowe!

csgo.png


spojnosc.png




Aktualne sterowniki.
Pamiętaj aby na bieżąco aktualizować sterowniki nie tylko karty graficznej ale także dźwiękowej.
Uwaga! Sterowniki pobieraj tylko ze strony producenta.

Interfejs w grze. Czyli Steam z którego możemy korzystać w trakcie gry. Aby wyłączyć znów wchodzi w opcje gry o odznaczamy opcję Włącz dostęp do Społeczności Steam podczas gry. Bądźmy szczerzy ale jak grasz to skup się na grze a nie przeglądaniu ceny na markecie i pisaniu z kolegami ;)
inter.png


Niepotrzebne pliki gry.
W folderze głównym Steam kasujemy wszystkie pliki za kończone .blob
Następnie w folderze CSGO znajdziemy plik o nazwie 882ab71a.dat Do czego służy? Nie wiadomo ale ma wpływ na ilość FPS w grze (Nawet 80!!) reddit.

Gdy odnajdziesz już plik 882ab71a.dat otwórz go w notatniku, usuń cała zawartość i zapisz. Następnie w jego właściwościach sprawdzamy czy zaznaczony Atrybut to Tylko do odczytu.
Uwaga!: Dla pewności zrób kopie zapasową pliku. W końcu nigdy nic nie wiadomo.

plikus.png


Inne procesy.
Wyrób w sobie nawyk zamykania przed meczem niepotrzebnych program, aplikacji i procesów. W końcu przecież z nich wtedy nie korzystasz a spowalniają pracę komputera. Nie oglądaj w trakcie meczu streamów, youtube oraz wyłącz Skype.
Wyszukaj na komputerze pliku msconfig aby wyłączyć automatyczne uruchamianie aplikacji i programów przy starcie komputera. Wejdź w zakładkę Uruchamianie (lub ctrl+alt+del i zakładka z taką samą nazwą) i odznacz wszystkie programy których nie używasz codziennie.
Uwaga! Jeśli nie wiesz co czego służy jakiś program lepiej zostaw tak jak jest.


To tylko kilka sposobów które mogą wpłynąć na ilość FPS w CS:GO. W kolejnej części poradnika zajmiemy się ustawieniami gry i komendami ;)

Nie zapomnicie pochwalić się ile FPS więcej udało Wam się osiągnąć ;)
 
Pliki .blob mam pousuwane, ale niestety nie mam folderu downloads co robić?
 
nie miałem nigdy tego folderu, czy zmieniłem na inferfejs polski czy angielski nigdy nie było, jak ten folder spobie zrobie fps mam dalej tyle co było, proszę niech ktoś mi podeśle orginalny folder downloads. Pobranie csgo nie pomogło, sciaganie plików z serwerów publicznych ani z workshopu nic nie pomogło, wszyscy koledzy maja ten folder a ja nie mam. Czytałem na różnych forach i dużo ludzi nie ma tego folderu. Jest to screen mojego folderu i nic nie usuwałem. 1 kolega wysłał mi edytowany folder download FPSów tyle samo, 2 wysłał mi orginalny folder downloads FPSów znowu tyle samo. Po ponownym zainstalowaniu steam i csgo nadal folder download się nie pojawił.


u0dbsv.jpg
 
Po pierwsze nie dubluj postów bo łamiesz regulamin forum. Widocznie nie wszyscy mają ten folder, pliki w nim i tak są niepotrzebne więc nic Ci nie da kopiowanie od kogoś innego. Skoro bez niego masz tyle FPSów ile masz to tym sposobem nie uzyskasz nic więcej.
 
Jeżeli nie masz tego folderu nic nie zrobisz, ten folder pojawia się z czasem,FPS są nadal blokowane bo ten folder cały czas jest tylko ukryty
 
Back
Do góry