funko fusion

MOBA Jak zacząć ?

  • Thread starter Thread starter SleepersWake
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
S

SleepersWake

Gość
Ymm witam, zaczynam grać w League of Legends więc proszę was o to że byście napisali jak się gra w lola i jak zacząć :).
 
Ucz się na błędach, patrz na internecie/filmiki jakie itemy wybierać na daną postać/sytuację. Pooglądaj np.: Nervariena.
 
Na dobry początek mogę Ci zrobić małą listę jak dobrze zacząć grę w League of Legends.
- Najlepiej dopasuj do siebie danego czempiona przed kupnem jakichś przypadkowych. Do tego niezłe są rotacje bohaterów. System losuje 10 czempionów co każdy wtorek.
- Po dopasowaniu czempiona w moim przypadku to był Fizz, poszukaj dobrych poradników dla niego.
- No i zaczynamy pierwszą grę. Pamiętaj o tym, że najwytrzymalsi idą na górną linię (top) magowie lub niektórzy assassyni idą na środkową linię (mid), strzelec i wsparcie (support i adc) idą zawsze razem na dolną linię, za to ci, którzy mają umiejętności dopasowane do tzw. przetrwania we wczesnej grze idą do dżungli. Rola dżunglera oparta jest na pomaganiu tym, co nie radzą sobie z przeciwnikiem. Pamiętaj, że niektórzy są lepsi i nie warto się na nich wydzierać.
- Na dobry początek staramy się zabijać stwory (miniony) pojawia się ich 6 lub 7 (z tzw. wózkiem), tak w początkowej fazie gry staraj się zabijać ich jak najwięcej. Nie polecam natomiast przedwczesne atakowanie przeciwnika gdyż mogą na ciebie się rzucić stwory które na początku dużo biją. Jeżeli przeciwnik gra agresywnie możesz zrobić tak:
-Jeżeli to mag, zaczekaj aż wyczerpie wszystkie umiejętności, gdy już to zrobi zaatakuj go. Pamiętaj o totemach wizji, jeżeli grasz zbyt agresywnie to wtedy te totemy mogą cię uchronić przed niespodzianką. Staraj się używać tych totemów w krzakach na rzece.
- Natomiast jeżeli to ktoś, który nie ma zbyt dobrego zasięgu, odsuwaj się od niego i bij jednocześnie. Jest to naprawdę przydatna taktyka. Weźmy taką Vayne, jej umiejętności są idealne na przeciwników którzy ją gonią. Po 10-15 sekundach takiego gonienia jej, zazwyczaj kończy się jej wygraną.
- Jeżeli to strzelec to albo uciekaj, albo go bij, w przypadku maga/zabójcy możesz go łatwo zabić. Natomiast jeżeli grasz niezbyt wytrzymałym czempionem to najlepiej będzie go bić drużynowo albo uciec. Nie zapominaj o używaniu "pingów", aby je użyć przytrzymaj prawy przycisk myszki.
- Przenosimy się do środkowej fazy gry (mid game). Gdy mamy dobrze dobraną drużynę, można zabić smoka po raz drugi. Zabicie smoka daje naprawdę przydatne bonusy. Nie opisze ich tutaj, zabijcie i sami się przekonajcię! :> W tej fazie gry, gdy już zdobyliśmy dominację nad przeciwnikiem, możemy nim robić co tak naprawdę tylko chcemy. Należy uważać na dżunglera i nie tylko!
-Teraz przenosimy się do późniejszej fazy gry (late game). Tutaj już nie mamy takiego pola do popisu gdy gramy osobno. Tutaj liczy się gra zespołowa! Chodź często za swoją drużyna i pomagaj jak tylko potrafisz! W tej fazie gry, nawet przegrana gra, może się okazać wygraną. Na dobry początek, sprawdźcie czy przeciwna drużyna nie kręci się obok Barona Nashor'a. Jeżeli położyli tam już totem, należy poinformować drużynę i zniszczyć ten totem. Często w takich sytuacjach dochodzi do walk drużynowych. Jeżeli jest czysto, możecie śmiało robić Barona Nashor'a. W tej fazie gry nawet jest zabronione chodzenie samemu, ponieważ mogą ciebie zajść ze wszystkich stron i w 99% przypadkach nie żyjesz, a tego właśnie nie chcemy. Gdy widzisz, że jakiś gracz sobie nie daje rady, dawaj mu wskazówki. Jeżeli uważasz, że on gra słabo, pamiętaj, że to i twoja wina! Gdy ty sobie siedziałeś na swojej linii on mógł potrzebować twojej pomocy.
Jeżeli ktoś by chciał ode mnie jakiegoś builda na różne sytuację, mogę go zrobić. Jestem graczem League of Legends od przed-sezonu 2.
Nick: Tamakero
Serwer: EU Nordic & East
Zapraszać mnie można od 1 poziomu. Chętnie pomogę.
 
Typowo, sprawdzaj buildy w internecie, graj na botach. Nie spiesz się do rankedów po wbiciu 30. Poza tym złym nawykiem jest granie na jednej pozycji lub jedną postacią, to uniemożliwia opanowanie innych na przyzwoitym poziomie.
 
Więc tak jeśli chcesz zacząć grać na wyższym poziomie to zalecaj się do tego co tobie napisze:
1.Jeśli gracze z teamu piszom "report" zmutuj sobie ich (wiem że to strasznie rozprasza)
2.Jeśli wrogi gracz wygrywa z tobom linie postaraj się nie oddawać mu killi! (Będzie wtedy słabszy w "TeamFight")
3.Zanim zaczniesz grać po aktualizacji spójrz na stronę i zobacz nowości (Buffy,Nerfy,Mete)
 
Najlepsza postać na start to master, potem możesz próbować z innymi postaciami.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry