funko fusion

Problem Instalacja moda Mo' Creatures w MC

  • Thread starter Thread starter Norbas
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
N

Norbas

Gość
Minecraft - dla mnie ciemna magia ale córcia emabluje mnie o jakiś mod moukriczers czy jakoś tak. Więcej zwierzątek w grze. Widzę kolego, że grasz w tą grę, nie wiesz gdzie znajdę jakieś info o tym modzie jak go należy zaimplementować do gry i może jakieś inne ciekawe rzeczy z których córcia by się ucieszyła?
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nawet jak się będzie o tą kartę bardzo dbać to trzeba mieć świadomość, że ze starymi GeForce'ami (6xxx-9xxx) nigdy nie wiadomo. Z dnia na dzień może nagle zacząć wyświetlać artefakty na pulpicie albo wieszać się w grach. Reanimacja poprzez piekarnik często to naprawia, ale i tego nie będzie można robić w nieskończoność. W końcu to karta sprzed 9 lat, w przypadku komputerów można by rzec "na kroplówce ale zaraz padnie" :D

Co do moda - pewnie córce chodzi o Mo' Creatures (http://www.minecraftforum.net/forum...1272337-mo-creatures-v10-0-5-with-bear-mounts). By go zainstalować, w przypadku Mojangowego launchera (czyli tego, z którego się korzysta jeśli ma się kupioną grę/premkę) należy:
  1. Uruchomić launcher, w ustawieniach profilu zmienić wersję na 1.10.2 (bo ten mod potrzebuje tej wersji), zapisać, raz uruchomić grę do głównego menu i potem ją zamknąć (launchera też)
  2. Pobrać Forge stąd i zainstalować (instalacja powinna być prosta): http://files.minecraftforge.net/maven/net/minecraftforge/forge/1.10.2-12.18.3.2254/forge-1.10.2-12.18.3.2254-installer-win.exe
  3. Pobrać moda Mo' Creatures stąd: https://www.mediafire.com/?td822y0cv8nimtf (plik .jar należy skopiować do katalogu %AppData%\.minecraft\mods)
  4. Pobrać moda CustomMobSpawner (wymagany przez Mo' Creatures): http://www.mediafire.com/file/tfjzytovh9jkzj0/CustomMobSpawner+3.10.1.jar (tak samo jak z powyższym)
  5. Uruchomić launchera, upewniając się że został wybrany profil mniej więcej o nazwie Minecraft 1.10.2 with Forge 12.18.3.2254 i uruchomić grę

Powinno śmigać :) Tak się robi z większością modów, instrukcje instalacji każdego z nich często można znaleźć googlując nazwę moda. Należy pamiętać, że mody są robione pod konkretną wersję gry i na innych nie działają (są drobne wyjątki, ale żeby nie mieszać to pominę). Te instrukcje mogą nie działać na darmowych launcherach non-premium, w tym wypadku zapytam się naszej ekipy MC czy coś wiedzą na ten temat :)
 
Ok. Dziękuję serdecznie za opis, zaraz się biorę do instalacji bo obiecałem córci, już śpi więc będzie miała jutro niespodziankę.
Tylko pytanie...skąd mam wiedzieć jaka wersja gry jest u mnie? Instalował ją szwagier i pobierał z internetu , nie mam pojęcia czy coś płacił czy nie bo byłem wtedy w delegacji.
 
Możliwe, że w takim razie jest to wersja non-premium, niekupiona, przez co z instalacją modów jest różnie.
Tuż przed uruchomieniem gry wyskakuje pewnie okienko, gdzie trzeba kliknąć coś w stylu "Play"/"Graj" - to jest właśnie launcher. Możesz wrzucić z niego screenshota?
 
Ogólnie to Mo' Creatures działa na innych wersjach.
Najlepiej jeśli najpierw uruchomisz wersję np 1.6.4.
Gdy ją odpali upewnij się żę w .minecraft w versions powstał folder 1.6.4.
Jeśli tak to teraz pobierasz to:https://files.minecraftforge.net/maven/net/minecraftforge/forge/index_1.6.4.html na wersję 1.6.
Gdy pobrałeś zainstaluj to.
Po za instalowaniu gdy włączysz minecraft wybierz Forge 1.6.4 i odpal.
Gdy się właczy w lewym dolnym rogu powinno pisać 3 mods active czy coś takiego.
Pózniej zamykasz minecraft i pobierasz to:http://www.mediafire.com/download/ebjf5z4b4tthy87/DrZharks+MoCreatures+Mod+v6.0.2-DEVR1.zip.
Gdy pobierzesz wejdz w .minecraft i w folder mods.
Następnie wrzuć tam co pobrałeś(http://www.mediafire.com/download/ebjf5z4b4tthy87/DrZharks+MoCreatures+Mod+v6.0.2-DEVR1.zip)
Jeśli coś nie działa to pisz :D
 
Non-premium, ale wygląda podobnie do normalnego launchera i prawdopodobnie tak może działać - wyżej opisana procedura powinna być ok. Podobno ten mod działa lepiej na 1.6.4, więc sugeruję podążać za instrukcjami @CeDeMi
Wersję zdaje się możesz wybrać w polu "Version".
 
Czy wybierając 1.6.4 córcia nie traci nic w grze względem nowszych wersji? Czy wszystkie wersje mają to samo w sobie?
 
Niestety zarówno kiedy dałem w katalog mods plik spakowany jak również rozpakowany wyskakuje crash.

EDIT...
Załapałem...nie pozmieniałem plików zip na jar i stąd był problem. Za drugim podejściem zrobiłem jak trzeba ale w "świecie" 1.10 i poszło.
Nie wiem tylko jak teraz usunąć z gry tego wcześniejszego Forga by nie wyświetlał się w profilach oraz w Version...?

Jak sprawdzić czy wgrały się te nowe zwierzątka do gry wraz z tym modem do 1.10???

Czy mimo zainstalowania moda można odpalać "nowszą" wersję gry bez przeszkód?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiem tylko jak teraz usunąć z gry tego wcześniejszego Forga by nie wyświetlał się w profilach oraz w Version...?

Jak sprawdzić czy wgrały się te nowe zwierzątka do gry wraz z tym modem do 1.10???

Czy mimo zainstalowania moda można odpalać "nowszą" wersję gry bez przeszkód?
Wszystkie wersje powinny być w %appdata%\.minecraft\versions i w %appdata%\.minecraft\libraries\net\minecraftforge\forge, tam można je pokasować. Zostanie jeszcze kilka bibliotek w innych folderach, ale niektóre z nich są potrzebne do kilku wersji, i dopóki nie ma potrzeby zwalniać 10 MB miejsca na dysku to można je zostawić.

Po uruchomieniu gry w głównym menu powinien pojawić się przycisk "Mods", tam widoczna jest lista modów. Jeśli tego przycisku nie ma (i jeśli w lewym dolnym rogu nie ma informacji o Forge), to coś poszło nie tak podczas instalacji.

Tak, nowsze wersje są odpowiednio odseparowane i można bez problemu uruchamiać sobie inne wersje na życzenie, bez grzebania w plikach.

Jeśli dalej będą problemy to mogę chętnie raz-dwa pomóc przez TeamViewera, jeśli zaufanie to nie problem :)
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się że wgrało się wszystko jak trzeba. Po pierwsze po uruchomieniu gry jak jest ten duży napis MOJO.... ładują się jakieś paski czego nie było przed....przycisk w menu Mody jest i po kliknięciu po lewej są jakieś linijki tekstu.
Tylko nie wiem jak sprawdzić tak wizualnie czy są te jakieś tam zwierzątka w grze. Córcia pewnie to ogarnie po szkole ale jakby nie to będę pisał.
Z TeamViewer nie będzie problemu w razie co ale jak się łączyłem z córci kompem z niemiec właśnie by poustawiać jej opcje w grze to niestety widziałem tylko biały ekran czyli TW nie przesyłał tego co się dzieje na ekranie tylko biały pulpit...
 
Czyli jak na logo mojangu są paski ładowania to Forge działa. Jeśli ten mod jest obecny już w liście modów, to powinien działać.
Najprościej byłoby sprawdzić tworząc nowy świat w trybie jednoosobowym/singleplayer i wybierając tryb świata kreatywny/creative. Potem dwa razy spacja by latać, i szukać :D

Jeśli TeamViewer wyświetla biały ekran, to możliwe że gra działa w trybie pełnoekranowym i TV tego nie ogarnia. Pełny ekran wyłączysz przyciskiem F11. Pisz PW jeśli chcesz pomocy przez TV :)
 
Wszystko działa jak należy. Córcia przeszczęśliwa :-)
Dzięki serdeczne.
Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry