funko fusion

MOBA HotS pogromcą LoLa?

  • Thread starter Thread starter lipiniak
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Trudno będzie to zrobić. Grałem długo w LoLa oraz w betę HotS i nie znalazłem zbyt wielu elementów, które mogłyby odciągnąć ludzi od LoLa. Rozgrywka w obu grach jest przyjemna, postaci są ciekawe, a grafika niezwykle cukierkowa. Być może marka Blizzarda i wykorzystanie bohaterów z popularnych uniwersów (D3, Warcraft, Starcraft) przechyli szalę na korzyść gry Blizzarda
 
Ja aktualnie gram w Heroes of the Storm i szybko nie przestanę. Gry zazwyczaj trwają po 25 minut a nie godzinę jak w lolu... (to jest oczywiście zależne od poziomu reprezentowanego przez daną drużynę). Gra zespołowa w HotS faktycznie ma sens i granie solo jak w LoLu nie wiele wniesie a nawet może zaszkodzić. Obiekty w grze są równie ważne jak zabijanie przeciwników... jest to dodatkowe urozmaicenie.
Czy HotS będzie pogromcą, nie koniecznie. Na pewno będzie w TOP3 gier moba.
 
Pogromcą nie. W LoL'u musisz dużo się uczyc by grać na dobrym poziomie jest bardziej skomplikowany niż HotS. W HotS'ie jest to łatwiejsze (omija się faze "farmienia" oraz kupowania odpowiednich itemow) kilka talentów na każdy lvl każdej postaci, "build" rzadko się zmienia zazwyczaj jest taki sam, a w LoLu trzeba dobrze rozdawac talenty, a dodatkowo kupić przedmioty odpowiednie do rozgrywki, czyli dopasowując do drużyny swojej i przeciwnej.
 
Każdy ma swoje preferencje co do gry. Moim zdaniem HotS jest o wiele lepszym wyborem niż LoL, może sprawia to fakt, że mam sentyment do gier blizzarda albo po prostu bardziej mi się podobają rozwiązania wprowadzone w HotS'ie. Ogólnie rzecz ujmując nie widzę sensu w porównywaniu czy HotS jest lepszy od LoL'a lub Doty. Każdy niech gra w to co mu się bardziej podoba
 
W lol'a grałem dość długo :D i mogę powiedzieć że lepszej gry nie ma xD
 
@Matti Co do kwestii, że porównywanie tych gier daje spore info dla ich twórców to przyznam Ci racje, ale co do kwestii niezdecydowanych graczy nie jestem w pełni przekonany. Jeśli ktoś grał wcześniej w wymienione tytuły to chyba sam powinien stwierdzić, która gra bardziej mu odpowiada bo przecież ma już swoje własne doświadczenia, wie doskonale jakie ma oczekiwania względem gry i jakie rozwiązania preferuje. DOTA, HotS, i LoL to ten sam typ gier lecz mają różne rozwiązania odnośnie rozgrywki i priorytetów, którymi trzeba się kierować, żeby dobrze grać, to moim zdaniem każdy zdrowo myślący człowiek powinien bez problemu utożsamić się bardziej czy mniej jedną z tych gier i nie potrzebuje do tego opinii innych. Lecz równie dobrze mogę się mylić bo każdy człowiek podchodzi do tej kwestii inaczej ;)

A zmieniając trochę temat to gram w HotS'a prawie od początku bety i z przykrością zauważam, że odkąd klucze do bety były masowo dostępne co miało swoją kumulacje kiedy zrobili open bete jest straszny napływ "pro graczy" z innych MOB. Czyli dzieciaków nie wnoszących nic do społeczności i ślepo kierujący się swoimi racjami bo przecież oni mają "pierdyliard" godzin rozegranych w LoL'u i wiedzą lepiej jak grać.. Opieram swoje, spostrzeżenia na przykładzie mojego znajomego, który był bardzo dobrym graczem w LoL'u ( nie mówię tego z ironią, faktycznie dobrze grał) kiedy zagrałem z nim kilka meczy w HotS'ie i po kilku grach tłumaczenia, że tutaj są trochę inne cele, żeby osiągnąć sukces on oczywiście nic sobie z tego nie robił i dalej grał po swojemu... Nie miałbym żadnych zastrzeżeń jeśli byłby to wyjątek, ale trafić teraz na ogarniętych graczy nawet w grach rankingowych jest po prostu ciężko..
 
Technik napisał:
Pogromcą nie. W LoL'u musisz dużo się uczyc by grać na dobrym poziomie jest bardziej skomplikowany niż HotS. W HotS'ie jest to łatwiejsze ubezpieczenie garażu (omija się faze "farmienia" oraz kupowania odpowiednich itemow) kilka talentów na każdy lvl każdej postaci, "build" rzadko się zmienia zazwyczaj jest taki sam, a w LoLu trzeba dobrze rozdawac talenty, a dodatkowo kupić przedmioty odpowiednie do rozgrywki, czyli dopasowując do drużyny swojej i przeciwnej.

Nie zgodzę się z Twoim zdaniem. HOTS może być pogromcą LOLa gdyż jest właśnie prostrzy. Kiedyś szałem był Quake 3 Arena czy dzisiaj i kiedyś był CS ponieważ jest łatwy i szybki.
 
Gralem chwile w Lola i mi jakos nie podszedl. A w Hots'ie moim zdaniem plusem sa bohaterowie z innych gier Blizzarda. Mysle, ze starzy gracze Lola raczej sie nie przerzuca na Hots'a.
 
Back
Do góry