funko fusion

Survival Hodowla owiec

  • Thread starter Thread starter nedo
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

nedo

Gość
W tym poradniku chciałem przedstawić jak poprawnie hodować,rozmnażać i golić owce.

1.Podłoże
Żeby hodować stado owiec,potrzebujemy dużej przestrzeni z trawą,ogrodzoną płotem.
20120220084814.png


2.Rozmnażanie
Żeby prawidłowo rozmnażać owce potrzebujemy siana
beztytuudje.png
w jak największych ilościach i co najmniej dwóch owiec.
Żeby owce szły za nami wystarczy wziąć do ręki siano.(UWAGA Owce nie idą za nami jeżeli są najedzone)
Owce rozmnażamy przez podanie Zboża PPM na dwie głodne owce.
Efektem tego jest mała owieczka,która jest bardzo głodna.
Małe owce rosną szybko,ale nie urosną jeśli nie ma koło nich większych owiec i trawy.
Rozmnażanie i barwienie owiec przebiega identycznie,jeżeli są ogolone.
20120220082730.png


3.Barwienie owiec
Owce możemy zabarwić barwnikiem trzymając w ręce dowolny kolor i klikając PPM na owcę.
Jeżeli chcemy uzyskać pożądany kolor przez rozmnożenie dwóch kolorowych owiec.Musimy nakarmić owce z pożądanym kolorem jako DRUGĄ w kolejności.
20120220091645.png


Wyjątkiem są przypadki,jeżeli z połączenia kolorowej i białej owcy chcemy otrzymać kolorową.W tym wypadku musimy najpierw nakarmić kolorową owcę.
20120220084257.png


Małe owce również można farbować.
20120220082756.png


4.Strzyżenie
Owce strzyżemy używając Shears.PPM na owcę.
83014764.png

Z owcy wypadają od 2 do 4 wełny.Weła odrasta,jeżeli owca ma w pobliżu trawę którą może skonsumować.
20120220083100.png


Mam nadzieje,że po tych kilku poradach na temat owiec,każdy z was będzie wiedział jak obchodzić się z tymi delikatnymi zwierzętami​

Chciałem zapewnić,że poradnik został w całości wykonany przeze mnie (ssy również).
 
To w minecrafcie poza hodowanie kur, można też hodować owce :shock: Nie wiedziałem! Zaraz przystępuje do budowy ogrodzenia!
 
W takim wypadku ktoś wpisał komendę,żeby wszystkie owce wyzdychały.
Nie pamiętam jej dokładnie.
 
Back
Do góry