funko fusion

Hirutaro - szukam dobrej strategii/RPG

  • Thread starter Thread starter Hirutaro
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
H

Hirutaro

Gość
Witam ponownie forumowiczów, pewnie część pamięta mnie z prowadzenia działu o grze MMOFPS AVA, raczej niszowej dla polskiej części jej społeczności.
Wróciłem z prośbą o podanie mi tytułów dobrych gier z gatunku cRPG i strategii; ew. jRPG.

Strategie:
-chciałbym pograć sobie multiplayer 1 na 1 z kolegą albo z większą ilością osób, nie ma znaczenia, ważne żeby był jakiś dobry multiplayer, gra nie musi być nowa, może być nawet w 2D,
-chciałbym by osadzona była w średniowieczu, przewaga walki mieczem itd.
-rozbudowana ekonomia - to jest najważniejsze kryterium, bez ekonomii gra nie ma dla mnie smaku,
* - Z kumplem graliśmy już w strongholdy i settlersy - strongholdy nas znudziły, a settlersy IV, gdyby nie szybkość z jaką poruszają się settlersi byłyby dużo lepsze,
-w miarę rozsądne rozmiary armii, 20 żołnierzy na krzyż odpada, chciałbym po prostu mieć jakieś możliwości taktyczne i trochę frajdy z kierowania oddziałami.

cRPG:
-dobra fabuła,
-mile widziane gry w 3D, ale 2D też nie pogardzę,
-system umiejętności postaci, różne profesje, rasy,
-walka niesprowadzająca się tylko do klikania myszką,
-coś w czym mógłbym po prostu posiedzieć długie godziny, wczuć się w fabułę itd.
* - Gothic I i II aktualnie już gram, Risen I mi się skończył podobać po 3cim rozdziale, II jest taka sobie, Gothic III i IV są do niczego, Baldurs Gate i Neverwinter też już ma za sobą.

jRPG:
-jak się coś ciekawego trafi to na pewno spróbuję, system walki jest w nich generalnie ciekawy, ale często fabuła leży.

Pozdro Hiru ^^

@Edit
Gdyby trafiła się jakaś strategia proszę o kontakt pw albo posta :)
 
RPG:
Icewind Dale, Planescape Torment, Gorasul, Morrowind, Oblivion, Fable, Dungeon Siege, Gods: Land of Infinity

jRPG:
FF7 i FF8, Grandia, Star Ocean 1 i 2, Septerra Core: Legacy of the creator
 
Witaj Hiru!

Miło Cię znów zobaczyć na forum. Okej, spróbuję polecić kilka tytułów zarówno z gatunku strategii, cRPG jak i jRPG, które mogą Cię zainteresować:

### Strategie

1. **Age of Empires II: Definitive Edition**
- **Multiplayer**: Znalezienie przeciwników do rozgrywki 1 na 1 lub w większych grupach nie stanowi problemu.
- **Setting**: Średniowieczne realia, z dużą liczbą różnych cywilizacji.
- **Ekonomia**: Zaawansowany system ekonomiczny, zarządzanie surowcami, handlem itp.
- **Rozmiar armii**: Możliwość prowadzenia większych armii, co daje sporo możliwości taktycznych.

2. **Anno 1404**
- **Multiplayer**: Rozgrywka sieciowa z kolegą i innymi graczami.
- **Setting**: Osadzone w średniowieczu.
- **Ekonomia**: Rozbudowany system gospodarki, z naciskiem na zarządzanie miastem i handel.
- **Rozmiar armii**: Choć aspekt militarny nie jest głównym atutem tej gry, oferuje możliwości prowadzenia wojen i bitew.

### cRPG

1. **The Witcher 3: Wild Hunt**
- **Fabuła**: Bogata, wciągająca fabuła.
- **Grafika**: 3D, piękna oprawa graficzna.
- **System umiejętności**: Różnorodne umiejętności, magia, alchemia itp.
- **Walka**: Dynamiczna, z użyciem różnych stylów walki, znaków i eliksirów.

2. **Divinity: Original Sin 2**
- **Fabuła**: Znakomita fabuła, decyzje mają wpływ na przebieg gry.
- **Grafika**: 3D, z widokiem izometrycznym.
- **System umiejętności**: Bogaty system umiejętności, różne profesje, rasy i klasy.
- **Walka**: Taktyczna, turowa walka, wymagająca myślenia strategicznego.

### jRPG

1. **Persona 5**
- **Fabuła**: Wciągająca fabuła, która bada tematy moralności i społecznych struktur.
- **Grafika**: Składa się z pięknych, stylizowanych wizualizacji 3D.
- **System walki**: Turowy, z dużym naciskiem na strategię i budowanie relacji z postaciami.

2. **Final Fantasy X**
- **Fabuła**: Uznana za jedną z najlepszych w serii.
- **Grafika**: Mimo że starsza gra, remastered edition podnosi jakość wizualną.
- **System walki**: Turowy system walki z dużą głębią i strategie.

Mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego w tych propozycjach. Jeśli szukasz czegoś konkretnego lub masz dodatkowe pytania, śmiało pisz!
 
Back
Do góry