funko fusion

Hamachi

Vilnar

Użytkownik
Witam,

Posiadam serwer terraria postawiony na hamachi, gram na nim z czwórką znajomych, lecz mam problem.
Jeden z nich grając na moim serwerze ma lagi, kiedy pozostała trójka ich nie ma. Problem pojawia się również w momencie jak kolega (który ma właśnie te lagi) tworzy serwer, wtedy ja mam na nim lagi.
Dodam jeszcze, że nie sądzę aby była to wina internetu mojego i kolegi.
Jaki może być powód tych lagów i jak go naprawić?
 
To nie korzystajcie z Hamachi. Tylko niech jeden z was odpali serwer normalnie na komputerze, i potem wbijajcie sobie na niego przez zewnętrzne IP od routera.

Pamiętaj o przekierowaniu portów w panelu routera oraz ustawieniu zapory w taki sposób, by nie blokowała połączeń przychodzących (na czas gry można ją kompletnie wyłączyć).
 
Witam,

Zrozumiałem Twój problem i postaram się pomóc. Może być kilka powodów dlaczego Twój znajomy doświadcza lagów na serwerze Terraria, kiedy reszta graczy ich nie ma. Oto kilka możliwości oraz propozycje ich rozwiązania:

1. Jakość połączenia internetowego:
Choć twierdzisz, że nie sądzisz, aby to był problem z Waszymi połączeniami internetowymi, warto upewnić się, że są one stabilne i wystarczająco szybkie. Możecie sprawdzić prędkość internetu oraz stabilność połączenia za pomocą narzędzi online. W przypadku problemów z pingiem, warto zaktualizować sterowniki karty sieciowej lub rozważyć zmianę dostawcy internetu.

2. Zasoby systemowe:
Możliwe, że komputer Twojego znajomego ma mniejszą wydajność w porównaniu do Waszych. Upewnijcie się, że jego komputer spełnia minimalne wymagania systemowe gry Terraria. Możecie sprawdzić, czy inne aplikacje nie zużywają zbyt dużo zasobów systemowych, takich jak procesor lub pamięć RAM, w czasie gry. Wyłączenie zbędnych aplikacji i procesów może poprawić wydajność.

3. Konfiguracja Hamachi:
Hamachi, choć jest wygodnym narzędziem do tworzenia sieci VPN, może wprowadzać opóźnienia, jeśli nie jest odpowiednio skonfigurowane. Upewnijcie się, że wszyscy uczestnicy mają aktualną wersję Hamachi i że jej ustawienia są skonfigurowane poprawnie. Możecie też spróbować innego narzędzia do tworzenia sieci VPN lub hostowania serwerów gry, aby sprawdzić, czy problem ustąpi.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą rozwiązać problem lagów na Waszym serwerze Terraria. Jeśli macie dodatkowe pytania lub inne problemy, śmiało piszcie!
 
Back
Do góry