funko fusion

MMORPG GW2 jako najlepsze mmorpg wszechczasów?

wow boryka się z poważnym problemem odpływu graczy, których z roku na rok jest coraz mniej.... Nie bvłbym wcale taki pewny, czy detronizacja nastąpi za kilka lat, czy może nie ma miejsca już teraz.
 
"swoją przygodę z grami rozpoczynał od serii „Grand Theft Auto” i „Guild Wars”." Taki cytacik na temat autora tekstu.

Jeśli chodzi o odpływ graczy z WoW to jest wręcz przeciwnie. Najnowszy dodatek ponownie sprowadził rekordową liczbę graczy (niestety ta nie została oficjalnie opublikowana przez Blizzard). Guild Wars 2 to niestety zaprzepaszczona szansa na fantastyczny tytuł i świat... Grałem w podstawkę, kupiłem nawet dodatek. Niestety ta gra nie ma do zaoferowania zbyt wiele oprócz biegania w wielkich grupach na wvw i niekończące się grindowanie coraz to nowych walut.

Normalnie bym olał taki artykuł ale skoro piszesz takie coś na forum to nie omieszkałem zostawić swoich kilku groszy. Na clickbaitach świat jest zbudowany :]
 
Nie ukrywamy, że ranking może być subiektywny, każdy jest podpisany przez konkretnego autorana na końcu "Jeśli nie zgadzasz się zestawieniem Pawła zachęcamy do sprawdzenia rankingu FANTASY MMORPG tworzonego przez społeczność".

Co do wowa, warto spojrzeć na te statystyki, widać co się dzieję, aktualnie może być zaledwie 5-7 mln graczy po ostatnich spadkach. Na razie nie wiadomo jeszcze jak Legion wpłynął na tą liczbę, być może tylko zatrzymał dalszy odpływ... GW2 ma za to conajmniej 30 mln graczy i trend jest rosnący - jednak coś przygiąga do niego tych wszystkich ludzi...
 
Od premiery Legionu dochodzą głosy, że liczba aktywnych subskrybentów przekroczyła 10 milionów ;) Jest odczuwalna różnica między sytuacją sprzed dodatku (powiedzmy jeszcze przed premierą filmu), a tym co dzieje się teraz. Miejscami jest tłoczno, główne lokacje żyją i nie trzeba latami czekać na group findera ;)

Porównywanie ilości graczy GW2 vs WoW jest trudne. Obie gry różni przede wszystkim forma utrzymania. WoW to głównie abonament (trzeba jednak pamiętać o tokenach i mountach, które z pewnością napełniają konto Blizzarda), a GW2 to zakup gry + mikropłatności. Bardziej opłacalna z czysto ekonomicznego punktu widzenia jest oczywiście opcja zakupu GW2 co pewnie przyciąga sporą liczbę graczy.


Jeśli chodzi o trend wzrostowy i 30 mln graczy to NOPE
View attachment 2366
 
No zobaczymy jak potoczy się ta rywalizacja.
Ostatecznie konkurencja służy graczom, bo producenci muszą się przez to bardziej starać i ciągle rozwijać tytuł.

Ps. Niedługo pojawi się u nas kolejne zestawienie top (innego redaktora), w którym wow jest na pierwszym miejscu, ale w innej kategorii niż mmorpg
 
W 100% zgadzam się z autorem zestawienia. GuildWars2 jest zdecydowanie lepsze od WoWa!
Te niesamowite, pełne akcji i efektów (tytułowe) wojny między gildiami są EPICKIE! Pamiętam ile radości i szczęścia dawały mi zaraz po premierze. Nieprzespane noce, opuszczone zajęcia na uczelni ale warto było. Bez nich granie w GW2 byłoby tylko bezcelowym nabijaniem golda na fractalch, farmieniem surowców na legendarny łuk z jednorożcami, przepychankami na eternal battleground no i skakaniem po jumping puzzle ;)
 
Dzięki inu, już myślałem, że nikt nie stanie w obronie GW2, który na pewno zasługuję na podium :p
YYYYyyyy to była ironia. Przeczytaj post jeszcze raz...
GW2 fajna gra, spędziliśmy w niej z ekipą duużo godzin to fakt. Ale brak tytułowych wojen gildii był dla mnie zawsze niezrozumiały.

podsumowując

wow > gw2 > cała reszta
 
Back
Do góry