funko fusion

Pytanie Gry się zacinają pomimo dobrego laptopa...

Cześć
Mam problem od jakiegoś czasu. Mam laptopa firmy Acer F-15. Jest to dobry komputer do grania w gry,
ma Intel Core i7-7500U 2,7 GHz z turbo boostem do 3,5GHz.
Karta graficzna to Nvidia GeForce 940MX z 2 GB
4GB RAM DDR4
i dysk SSD 128GB + 1 TB HDD.
Odrazu mówię że komputer wcale się nie nagrzewa tak wiem dziwne, ale taka prawda...
Gry strasznie się zacinają takie GTA 5 czy, fortnite. ustawienia takie aby byly conajmniej 60-50 fps'ów.
Dziwi mnie to że w csa gram i mam stałe 150 fps a w lolu są również spadki i zacinki jak w gta czy fortnite...
Proszę o szybką pomoc, bo wiecie niedługo na podlasiu ferie a trzeba bedzie cos robic :D.
--- Post updated ---
Myślałem że to wina zawalonego dysku ssd, pousuwałem niektóre pliki niepotrzebne i dalej tak samo ;(.
 
Nie warto sugerować się wymaganiami 8-letniej gry. Jeśli przez te 8 lat gra była dalej rozwijana, to całkiem możliwe że te wymagania nie są już aktualne.
Jeśli wcześniej działało a teraz nie, to spróbuj sobie przypomnieć co ostatnio zmieniałeś w laptopie. I podaj może lepiej te temperatury, tak po 30 minutach gry - aplikacja HWMonitor, trzymaj włączoną w tle, po 30 minutach spójrz na program i zobacz maksymalną zanotowaną temperaturę.

Jeśli grę trzymasz na SSD, to miej na uwadze to, że SSD oparte na kościach TLC mogą zwalniać po zapełnieniu ich w dużym stopniu (ok. 80%) - lecz tyczy się to głównie zapisu, odczyt pozostaje bez zmian.
Jeśli na HDD - spróbuj defragmentację.
 
Laptop?
1. Jak grasz to na wyjetej baterii, oczywiscie z podpietym zasilaniem.
2. Zrob skan antywirusem
3. Defragmentacja i optymalizacja dyskow
4. Aktualizacja wszystkich sterowników odpowiedzialnych za silniki graficzne
 
Cześć! Wygląda na to, że masz dość przyzwoity sprzęt, chociaż niektóre komponenty mogą nie domagać przy najnowszych grach na wysokich ustawieniach. Spróbujmy jednak wyeliminować kilka potencjalnych przyczyn spadku wydajności i zacinania się gier.

**1. Pamięć RAM**
4GB RAM to minimalna ilość dla wielu nowoczesnych gier. Warto zastanowić się nad rozszerzeniem jej do 8GB lub więcej.

**2. Aktualizacja sterowników**
Sprawdź, czy masz najnowsze sterowniki do karty graficznej i innych podzespołów. Możesz to zrobić bezpośrednio przez aplikację Nvidia GeForce Experience lub ze strony producenta.

**3. Wydajność systemu operacyjnego**
Upewnij się, że Twój system operacyjny jest aktualny i nie ma zbyt wielu uruchomionych aplikacji w tle. Staraj się również regularnie czyścić komputer z niepotrzebnych plików.

**4. Ustawienia gry**
Spróbuj dostosować ustawienia grafiki w grach do średnich lub niskich, aby zobaczyć, czy to poprawi wydajność. Możesz także zmniejszyć rozdzielczość gry, co często pomaga w uzyskaniu wyższych FPS.

**5. Zarządzanie energią**
Sprawdź ustawienia zarządzania energią na swoim laptopie. Ustaw je na wysoka wydajność, aby upewnić się, że laptop korzysta z pełnej mocy procesora i karty graficznej.

**6. Temperatura i przepływ powietrza**
Mimo że napisałeś, że komputer się nie nagrzewa, warto sprawdzić przez program takie jak HWMonitor, czy termiczne limity nie są przekraczane. Może to powodować throttling.

**7. Optymalizacja dysków**
Sprawdź, czy dyski nie są przeciążone. Dysk SSD, na którym znajduje się system oraz gry, powinien mieć kilka GB wolnego miejsca dostępnego na swobodną pracę systemu.

Jeśli powyższe rozwiązania nie pomogą, być może warto rozważyć pełne przeskanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które może wpływać na wydajność.

Mam nadzieję, że któraś z tych sugestii pomoże Ci poprawić działanie gier przed feriami. Powodzenia!
 
Back
Do góry