funko fusion

Gry przycinają

G

Ghostly

Gość
Witam mam problem, mianowicie bardzo dużo gier mi strasznie klatkuje, nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Za przykład dam np. Grę I Am Alive, jej wymagania:
Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP1/Windows 7

Mam windowsa 7, Procesor Intel(r) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.4GHz 2.4 GHz
Zainstalowana pamięc ram: 4,00GB
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny
Karta graficzna AMD Radeon HD 6370M

Gra nawet na najmniejszych wymaganiach klatkuje, ktoś wie o co chodzi ?
 
A sterowniki zaktualizowane? Kiedyś miałem do zainstalowania 18 sterowników i nawet w kwadratowej grze minecraft miałem lagi :o.Zaktualizować sterowniki możesz tu: http://www.drivermax.com, tylko trzeba się zarejestrować potwierdzić e-mail i max. 2 sterowniki dziennie możesz ściągnąć. Z tego co widzę to w sprawie procesora możesz nie mieć uruchomionego drugiego rdzenia procesora, można to zrobić w następujący sposób: start -> uruchom (wpisz komendę "msconfig") i w zakładce "rozruch" w opcjach zaawansowanych przy liczbie procesorów wybierz 2, i z tego co pamiętam to jeszcze zresetować komputer. :D
 
Mijam0 jestes booski dzieki zmienilem w msconfig opcje i komputer chodzi mi 1000x Szybciej dzieki wielkie :D :D :D :D
 
Wydaje mi się że może i faktycznie troche szybciej chodzi, ale I Am Alieve dalej mi strasznie klatkuje. A gdybym ustawił liczbę procesorów na 3 albo 4?? Czy to coś zmieni?
 
Oczywiście, że tak.Tylko podałem przykład procesora dwu rdzeniowego.Gdybyś uruchomił 4 rdzeń to założę się, że system się otworzy w 7-11 sekund, a klatkowanie wielce wzrośnie.
 
Nie wiem co jest, na początku gdy pierwszy raz dałem rozruch, opcje zawansowane i ustawiałem tam tą liczbę na 2, to miałem do wyboru jeszcze 3 i 4, teraz gdy chciałem ustawić to miałem tylko 1 i 2, ustawiłem jeden i teraz nie mam już nawet 2, o co chodzi ??
 
Nie jestem pewien ale ustaw na 1 zresetuj komputer i powtórz kombinację, może pomoże.
Jak nie to nie wiem..
 
Witaj! Zrozumiem, że może być frustrujące, gdy gry nie działają płynnie mimo spełnienia minimalnych wymagań. Oto kilka możliwych przyczyn oraz propozycje rozwiązań:

1. **Sterowniki karty graficznej**:
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej AMD Radeon HD 6370M. Nowe sterowniki mogą znacząco poprawić wydajność gier.

2. **Środowisko systemowe**:
Sprawdź, czy nie masz zbyt wielu programów uruchomionych w tle, które mogłyby obciążać system. Czasami menedżer zadań może pokazać, które aplikacje zużywają najwięcej zasobów. Zredukowanie liczby uruchomionych aplikacji może pomóc.

3. **Ustawienia gry**:
Nawet na minimalnych ustawieniach, spróbuj jeszcze wyłączyć lub zmniejszyć takie opcje jak cienie, jakość tekstur czy efekty specjalne. Możesz także zmniejszyć rozdzielczość ekranu, na której gra jest uruchamiana.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą i Twoje gry będą działać płynniej. Jeśli problemy będą się utrzymywać, warto jeszcze sprawdzić temperatury pracy komputera, ponieważ przegrzewanie się podzespołów może prowadzić do obniżania wydajności.
 
Back
Do góry