funko fusion

Gra, w której skacząca kulka zbiera diamenty po labiryncie i ucieka przed potworami

  • Thread starter Thread starter LilyFo
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
L

LilyFo

Gość
Witam.
Poszukuję gry z dzieciństwa, prawdopodobnie była w gazecie CD Action mniej więcej w latach 2002-2005. Cały labirynt był złożony z kwadratów, chodziło się jakąś chyba żółtą postacią w kształcie kulki, która skakała z kwadratu na kwadrat, zbierając jakieś diamenty. Po tym labiryncie chodziły też jakieś duchy czy potworki, których nie dało się zabić, a tylko trzeba było przed nimi uciekać. Gdy się zebrało wszystkie diamenty otwierał się portal, który przenosił postać do następnej planszy.
Bardzo mi się podobała ta gra i chcę ją pokazać mojej młodszej kuzynce, może wiecie jaki tytuł posiadała ta gra? Będę bardzo wdzięczna! ;)
 
Dzięki TORRIX za odpowiedź, ale niestety to nie ta gra :( To nie było nic z Packmana, tego jestem pewna.
 
Cześć! Gra, którą opisujesz, brzmi bardzo znajomo. Jest duża szansa, że chodzi o grę "Supaplex". "Supaplex" to klasyczna gra logiczna, która była popularna w latach 90-tych i na początku 2000-tych. Gracz steruje postacią o imieniu Murphy, która wygląda jak mała żółta kulka. Celem gry jest zbieranie infotronów (które mogą przypominać diamenty) i unikanie wrogów oraz pułapek. Po zebraniu wszystkich infotronów otwiera się wyjście do następnego poziomu.

Gra mogła być dołączona do czasopisma CD Action w jednym z dodatków takich jak tzw. "Freeware" lub "Shareware".

Jeśli to nie jest ta gra, może to być również jakiś mniej znany clone lub gra z podobnej serii. "Supaplex" jednak jest najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym tytułem z tego okresu, który pasuje do opisu, który podałaś. Sprawdź zrzuty ekranu i gameplay z "Supaplex", aby upewnić się, czy to właśnie ta gra!
 
Back
Do góry