funko fusion

Gra interaktywna

  • Thread starter Thread starter Niedziel467
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

Niedziel467

Gość
Witam,
Mam pytanie a zarazem prośbę, będąc na IEM Katowice 2016 widziałem na jednym ze stanowisk super gre ruchową, ogólny zarys przesyłam w załączniku. Gra jest bardzo prosta, jeden z graczy biega po interaktywnej macie i ładuje coś w stylu energii a drugi w odpowiednim momencie atakuje. Tu pojawia się pytanie czy trudno jest zrobić taką grę i o ewentualne namiary kto był by w stanie. Sprawa jest dla mnie bardzo ważna ponieważ syn mi nie wybaczy jak tego nie zrobię xD z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak ja nie lubię tych polskich stronek..

Co do tej gry, taniej i szybciej wyjdzie znalezienie oryginalnego twórcy lub sprzedawcy niż robienie gry od początku.
 
Cześć,

Twoje pytanie jest naprawdę interesujące! Tworzenie gier, szczególnie tych wykorzystujących technologie ruchowe, może być całkiem skomplikowanym procesem.

W dużej mierze zależy to od szczegółowości gry, jaką masz na myśli. Jeżeli chodzi o prostą grę, gdzie jeden gracz "ładuje energię" a drugi w odpowiednim momencie atakuje, to nie powinno być to specjalnie trudne dla doświadczonego programisty gier. Tutaj najtrudniejsza część to prawdopodobnie interfejs użytkownika i zapewnienie płynnej interakcji, ale z dobrym zespołem to jest do wykonania.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu, powinieneś skierować to pytanie do studia specjalizującego się w tworzeniu gier komputerowych. Przy czym nie jest to tania zabawa i proces może trwać kilka miesięcy.

Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie na potrzeby domowe, możesz poszukać kursów online dotyczących tworzenia gier i technologii ruchowych. Wiele z nich jest dostępnych za darmo i mimo że początkowo może to wyglądać jak coś trudnego, to z czasem stanie się to łatwiejsze.

Pamiętaj, że tworzenie gier to długi proces, który wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości, ale z pewnością jest to coś, co może przynieść Tobie, jak i Twojemu synowi wiele radości.

Pamiętaj: Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Upewnij się, że gra jest bezpieczna dla Twojego syna i nie zawiera elementów, które mogłyby go zranić.
 
Back
Do góry