funko fusion

Strategie Gra edukacyjna dla dzieci

K

katerinka555

Gość
Witam,
Macie dzieciaki w wieku od 5 do 9 lat?
Jeśli tak, to na penwno zastanawiacie się, w jaki sposób zorganizować im dobrą a zarazem ciekawą edukację.
Mam dla Was rewolucyjne rozwiązanie, które wypróbowałam na swoim własnym synku, który w ogóle nie odchodził od komputera... Teraz się już nie denerwuję o to, że spędza przy nim tyle czasu, bo wiem, że ten czas nie jest zmarnowany!
Akademia Umysłu JUNIOR - Pamięć i Koncentracja to specjalnie opracowane zestawy gier rozwijających pamięć, wspomagających koncentrację oraz pobudzających wyobraźnię u dzieci w wieku 5-9 lat. Każdy z czterech programów zawiera aż 20 ćwiczeń o wielu stopniach trudności, które stymulują rozwój intelektualny i poznawczy dzieci, a tematyką nawiązują do pór roku: Zima, Lato, Jesień i Wiosna ( najnowsza część).
Praca z programami to połączenie zabawy z nauką. dzieci nie tyle ćwiczą swoją pamięć i koncentrację uwagi, co przede wszystkim świetnie się bawią.

Ćwiczenia różnią się pod względem trudności, co powoduje, że program nie znudzi się w ciągu kilku godzin i może być wykorzystywany przez dzieci w różnym wieku. Seria przeznaczona jest nawet dla dzieci, które nie potrafią czytać, a wszystko dzięki pomocnej sympatycznej tablicy Tabi, która jest przyjacielem i przewodnikiem dziecka po programie. Tabi tłumaczy polecenia radosnym i budzącym zaufanie głosem, a także z entuzjazmem zachęca dzieci do mierzenia się z trudnościami oraz chwali za osiągnięcia.
 
Mam syna w wieku 6 lat. Mój mały szkrab w ogóle nie chce opuszczać swojego pokoju, całe dnie przy komputerze - czasem na spacer go wyciągniemy z żoną, ale idzie z olbrzymią niechęcią i cały czas myśli lub opowiada o potworach z tych swoich gier. Proszę mi pomóc, bo chciałbym, żeby był z niego porządny mężczyzna i kiedyś ojciec!
 
Gry edukacyjne są nawet wskazane, ale właśnie trzeba uważać na to ile nasze dziecko spędza czasu przed komputerem,żeby go siłą nie odrywać od jego ulubionej gry,należy podstępem to zrobić, kino, spacer, odwiedziny kogoś bliskiego,niestety czasami trzeba użyć i podstępu,aby plan się powiódł.
 
Mój syn notorycznie gra w GTA 4, popija pici kolą a wieczorem ogląda Harrego Pottera.

Czy powinienem się obawiać ?
 
bany, nie obawiaj się, to stosunkowo normalne w dzisiejszych czasach.
A.K faktycznie fajna gra, miałem przyjemność zagrania z moimi pociechami. Kupiłem ją przez internet i zakupiłem też fajną grę dla syna, taka strategia dla dzieciaków.
Nazywa się Nowy Jankes coś tam jeśli mnie pamięć nie myli :P
 
Witam, a ta gierka z linku to mniej więcej dla dzieci w jakim wieku? Czy 10-latek też będzie się przy niej dobrze bawił, czy to raczej propozycja dla młodszych? Też często gram z dzieciakami, ale o tej grze jeszcze nie słyszałem:)
 
Wracając do tematu.
Dla dzieci w tym wieku to mogę Ci polecić świetny tytuł Ethan: Łowca Meteorytów.
http://www.afan.pl/Produkt_Dystrybucja_ ... eorow.html

Jest to zręcznościówka, ale ma w sobie elementy gry logicznej. Musimy ogarnąć jak przesunąć dany obiekt, żeby na niego skoczyć i przejść dalej. Myślę, że to dobra opcja dla dziecka w tym wieku.

Pozdro :)
 
Również polecam tego Ethana, gierka rządzi :D tylko czasem trzeba się trochę z misjami pomęczyć :<
 
Raczej to nie jest gra edukacyjna, ale w moim siostrzeńcu wywołuje duże emocje, mianowicie gra w kulki, najczęściej na http://kulki.info - ma tam największy wybór. Na tyle, że trzeba go pilnować, aby nie grał za długo. Faktycznie dzieci ciężko odciągnąć od gier. Kolejną grą, która go wciąga doszczętnie jest Mario oczywiście na http://gry.pl ale polecam zerknąć na www.czasdzieci.pl :)
 
może nie wpasuję się w trend, ale czy 6 letnie dziecko powinno w ogóle przesiadywać przed komputerem? jest tyle zabaw, zabawek edukacyjnych, zajęć i możliwości pozakomputerowych, że aż zal czytac, ze jakiegos malucha nie mozna odciągnąc od komputera.

____________________
Na naszej częstotliwości nadajemy tylko okazję części motoryzacyjne sprawdź!
 
Dokładnie, miejsce dziecka jest na placu zabaw i z rówieśnikami, a nie przed ekranem komputera. Istnieje wiele gier i zabaw rozwijających umysł malucha.
 
A ja myślę, że jeśli ktoś kupuje swojemu dziecko gry edukacyjne, ale podkreślam - edukacyjne, to nie ma w tym nic złego. Moja młodsza siostra gra właśnie w takie gry i widać, że się dzięki nim rozwija i poznaje świat.
 
Gra w kulki i wiele wiele innych gier na kurniku, literaki na przykład rozbudowuje słownictwo.Polecam niegdyś spędzałam godziny przy tych grach teraz niestety nie mam na tyle czasu.
 
Sam dzieci nie mam ale za swojej młodości bawiłem się świetnie w grze Zeus Pan Olimpu. Teoretycznie zwykła strategia/city buildier ale doskonale wpaja mitologię grecką. Nauczyciele byli pod wrażeniem jak strzelałem dziesiątkami nazwy bóstw ze starożytnej Grecji, tym bardziej, że rozbudziło to we mnie zainteresowanie mitologią.
 
Jak ja byłem dzieckiem to bardzo często właśnie lubiłem grać na kurniku jakby nie powiedzieć w te właśnie edukacyjne : ) w moim przypadku to były po prostu takie szachy lub nawet warcaby ; ) bardzo przyjemnie się grało ale z tego powodu, że mój tato obawiał się (aby nikt mnie nie wyzywał siedział obok mnie ; )
 
Na chwilę obecną jest tyka ilość róznych edukacyjnych gier planszowych, że pozwalanie małemu dziecku na przesiadywanie przed komputerem to nie jest dobry pomysł. Prawda jest taka, ze takie maluchy jeszcze napatrzą się na ekarny komputerów, a poza tym pewnie w ciągu dnia oglądają dodatkowo telewizję. Poprostu dobrze mieć nad tym kontrolę.
 
Back
Do góry