funko fusion

RPG Gothic IV- wrażenia?

Podzielcie się swoimi wrażeniami z tej gry. Według mnie ostatnia część tego gamingowego arcydzieła została po prostu zbezczeszczona. Gra totalnie utraciła klimat budowany w dwóch pierwszych częściach, bo III też go nie miała. Te wszystkie ograniczenia, które są bardzo podobne do tych z Fable, czyli zamknięte tereny, do których nie mamy dojścia, wyznaczone szlaki pozbawiające gracza swobody, powodują straszny niedosyt, a nawet obrzydzenie. Grę ukończyłem tylko i wyłącznie ze względu na to, żeby spotkać bohaterów z wcześniejszych części (Lester, Milten, Gorn, Diego). Można było odczuć, że wspomniane przeze mnie postacie zostały wkute na siłę - widoczny był brak jakiegokolwiek pomysłu na wdrożenie ich w świat gry, który wcześniej był również kreowany przy ich pomocy. Oprócz ładnej oprawy graficznej, IV część gothica zasługuje wyłącznie na obrzucenie błotem.

Na zakończenie wstawię filmik, który za mnie zreasumuje powyższe wypociny.

UWAGA! Dla tych, którzy nie rozumieją intencji, dla których wstawiłem poniższy filmik - zrobiłem to z premedytacją, aby podkreślić kiczowatość ostatniej części wspaniałej serii Gothic.

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=wpRvj8P4obU[/youtube2]
 
Jak napisał Chamidło - brak klimatu Gothica I i II :/ W niczym to nie przypomina wcześniejszych części. W G3 grałem kilka lat temu to już nie pamiętam tego, lecz mam G3 Zmierzch Bogów a to jest jeszcze gorsze od orginału -.-... Najlepszą częścią pod względem fabuły była 1, grafiki 2. Jedyne co mi się podobało w G3 to długość rozgrywki i duży świat dający dużo misji i możliwości (np. assasyni, nordmar, areny - wcześniej tego nie było(arena była jedna w 1 części ale szkoda o niej mówić -.-)). Sory, że piszę o ogl. Gothicu a o Arcani, ale inne części zasługują na więcej uwagi niż to "coś" - jeśli na range cosia to zasługuje...

//Kozak
 
podpisuję się pod postami bujnego i chamidlo "gra zostala zbeszczeszczona". Najlepsza była częśc 2 pod wzgledem i fabuly i grafiki.
 
Szczerze mówiąc to nawet nie oglądałem żadnych gameplayów i nie czytałem recenzji z tej gry, gdyż od początku wiedziałem, że po zmianie producenta nie ma co liczyć na dobrą zabawę.
Ale za to jest "Lodowy Cmętasz" i cieszmy się tym!
 
Gdy Piranha Bytes straciła Gothica, zajęła się Risen'em - bardzo polecam :) Bardziej przypomina Gothica niż G3 i Arcania ;)
 
Ale tu przecież nie chodzi o filmik !? Czytać nie umiecie ?! Jeśli chodzi o grę to całkiem już nie jest tym prawdziwym i miłym dla gracza Gothiciem już G III był bardziej nawalanką niż RPG-iem a tu to już koniec kaplica nawet spać tam nie można :D Dno totalne ! Gra nie jest już tak ciekawa jak GI i GII bo twórcy co prawda nie ci sami myśleli (przynajmniej wg mnie) tylko o grafice no bez przesady gdzie tam jest fabuła ???
 
Wideo - żenada! Autor chyba nie wiedział, że istnieje coś takiego jak Fraps czy BandiCam :D

Co do samej gry, tak jak pisałem w innym temacie - jeśli patrzymy na grę nie jako fan całej serii, to mamy do czynienia z dość dobrą i przyjemną w rozgrywce produkcją. Jeśli jednak jesteśmy fanami Gothica, wtedy mina nam zrzednie i nie potrafimy cieszyć się tą grą. Zależnie od tego, czy mieliśmy do czynienia z wcześniejszymi odsłonami, tak wyrabiamy sobie opinię o grze.

Trzeba też zaznaczyć, że JoWood na Spellbound wymusiło to, aby mocno grę "uamerykanić", tzn. przystosować ją do rynku amerykańskiego. Co to oznacza? A no to, aby ją maksymalnie uprościć i dać jak najwięcej siekania. Dlatego też nam, europejczykom tytuł nie spodobał się, zaś amerykanom już jak najbardziej.
 
Filmik dodałem, żeby podkreślić jak strasznie tandetna jest ta gra i jacy ludzie w nią grają - głupie dzieci bez krzty pasji do tego tytułu, które prawdopodobnie styczność z serią Gothic miały tylko podczas grania właśnie w IV, podkreślam jeszcze raz, najgorszą część. Wstawiłem to z ogromną ironią, bo psuć tak piękny tytuł jednym, głupim wyskokiem lecąc wyłącznie na kasę, jest bardzo krzywdzące dla fanów G I oraz G II


PS. edytowałem pierwszy post, w którym dodałem notkę dotyczącą intencji dodania filmiku do tegoż tematu.
 
Oj tak...
Gothic IV to chyba totalna klęska JooWood
Jeśli chodzi ogólnie o Gothica to grałem we wszystkie części, od GI do G IV
Najbardziej przypadł mi do gustu gothic III, to że orkowie po prostu gadali :)
Po raz pierwszy można było spotkać króla Rhobara itd.
Zresztą nawet sam fakt, że można było używać tarczy.
Ale Arcania....
Dno :(
 
Moja opinia o tej grze jest słaba, ale widzę że nie tylko dla mnie. Faktycznie gra odbiega od starego klimatu I i II (który dla mnie był najlepszy). W trzeciej części również nie było zbyt ciekawie, moim zdaniem ta seria się skończyła.
 
Nie miałem przyjemności grać w tę przecudowną grę komputerową, ale gdy przeczytałem większość komentarzy to odrazu zniechęciły mnie do zagrania w tenże tytuł. W ogóle nie wiem jakim cudem ta gra zalicza się do serii Gothic, skoro została tak zjebana (brzydko mówiąc :twisted:).
 
Back
Do góry