funko fusion

FPS

Hiyoki

Użytkownik
Czesc. Moj problem wyglada nastepujaco.. Gram sobie normalnie w sampa i mam 100 fps, nie schodzi ponizej. Bez lagow, fps nie szaleja, czy to podczas walki czy zabawy... ostatnio coś się zaczelo z nimi dziac i nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje xd pewnego razu podczas gry odczuwałam jak mi się gra zacinala, i widzialam ze fps zeszły poniżej 50, bądz na 50 sie trzymaly, gdzie nigdy wczesniej to miejsca nie mialo. Kiedy juz nie mialam sily i probowalam wszelkich mozliwych sposobow zresetowalam komputer, po czym nagle fps znowu 90-100 i wszystko pięknie ładnie. Pózniej po ponownym wejsciu na gre fps znowu spadają i tak na okraglo. Jednym podsumwaniem fps kiedy " chcą" to się utrzymują ładnie, a jak im sie już nie chce to spadaja ponizej 50 co naprawdę utrudnia gre, bynajmniej mi xd Ma ktoś może pomysl czym moze byc to spowodowane badz jakiś sposób na naprawe/ badz podniesienie ilosci fps? [prosilabym bez zadnych programow, bo czytalam ze mozna zainstalowac program do tego ale ja bym wolala bez.]
Dzieki ;)
 
Gdy widzisz spadki fps, włącz sobie menedżer zadań (Ctrl+Shift+Esc) i w zakładce "Procesy" (lub w zakładce "Szczegóły" w Windowsie 8 lub nowszym) zobacz, czy nie masz programów obciążających komputer (zwróć uwagę na wartość "Użycie procesora").
Jeśli tak dzieje się po czasie, i restart to naprawia, zobacz czy nie masz problemów z temperaturami. Do tego już potrzebujesz programu, np. HWMonitor: https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Programy do podnoszenia ilości FPS to w większości chłam, nie ma co o nich myśleć :D
 
Problem z temperaturami? Tzn ?[ Przepraszam za to że o wiekszosc wypytuje, ale jezeli chodzi o informatyke czy komputery to najlepsza nie jestem xd]
 
Niektóre podzespoły w komputerze mogą się przegrzewać z różnych powodów. Gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę, wtedy mogą celowo obniżać swoje parametry pracy, co przekłada się bezpośrednio na spadki FPS. Programem typu HWMonitor możesz te temperatury sprawdzić.
Po prostu zostaw go włączonego w tle i graj sobie w SAMPa, dopóki nie doświadczysz spadków w płynności. Wtedy zajrzyj do programu, zrób zrzut ekranu i wrzuć go tutaj. Ja już określę, czy faktycznie coś się za bardzo grzeje :)
 
Za moment zainstaluje ten program. Ale mam dziwne ale do tego wszystkiego , bo najlepsze jest to że jak siedze w domku to fps poniżej 80 nie spadają, a jak wyjde na świat to już 40,50... przestawiłam już grafikę, roździelczość i nadal to samo.. usunełam pliki typu swoją muzyke, czy zdjęcia zrobione w gta z folderów w grze i serio nie mam już pomysłow czym moze byc spowodowany ten nagły spadek fps.. xd Co do tej wysokiej temperatury co pisałeś wyżej, SAMP włączam 5 minut po załadowaniu się laptopa, więc jakim cudem mogą w takim czasie osiągnąć zbyt wysoką temperature? :v
--- Post updated ---
Jeszcze rozmawiałam ze znajomymi, i mi mówią że mam laptopa i w czasie podpięcia pod prąd ma zwiekszoną wydajnosc i moze to byc tez powodem. Ale w tym problem że mimo iż mam podłaczony do pradu nadal mam niskie fps, a ostatnio faktycznie podłączenie do pradu mi pomogło i je podniosło, ale nie zawsze chce to działac.. jest jakiś sposób aby po podlaczeniu do pradu zawsze tak fps stały na 90 ?
 
Kliknij na ikonę baterii obok zegarka, i tam wybierz profil "Wysoka wydajność".
Bardzo możliwe, że po prostu masz za słabego laptopa by w niektórych miejscach w SAMPie utrzymał płynność. Jak kiedyś w niego grałem to i na stacjonarnym komputerze miałem z tym problemy. Taka natura moda :)
 
Back
Do góry