funko fusion

Problem FIFA 17 poważny problem! POMOCY!!

D

dsR

Gość
Cześć ;] ,

mam mały problem z grą fifa 17.
Otóż, podczas grania meczu w trybie offline (tryb menadżerski / kariera piłkarza) zdarzają sie sytuacje gdzie w trakcie meczu gra nagle zaczyna spowalniać - piłkarze biegają wolniej piłka również spowolnia (jakby spadki fpsów..).

Gram na notebooku Lenovo y50-70 z procesorem i5, kartą graficzną gtx 860m windows 8.1. Kontaktowałem się z pracownikiem działu technicznego gry, który pomógł na tyle na ile mógł.. Stwierdził, że mam stare sterowniki graficzne (aktualizowaliśmy) , oraz kazał mi ustawic zwiekszenie wydajności na gre w panelu nVidia + ustawiłem maksymalną wydajność podczas gry komputer jest podpiety do zasilania.

w pierwszych dwoch dniach było wszystko dobrze nie mniej jednak od wczoraj mam powtórkę z rozrywki.

Prosze o pomoc. Tak się nie da grać, a informatyk ze mnie żaden.
smutny.png


PS: Tryb kariery Alexa Huntera przeszedłem cały i ani jednej zwieszki. Wydaje mi sie że gdy wyłączam podłączensie do Origin jest lepiej tzn było bo teraz nie ma to znaczenia.

PS2: CCleanerem czyszcze komputer i brak zmian.

@edit
Dodam jeszcze, że próba włączenia synchronizacji pionowej oraz włączeniu potrójnego bufurowania brak zmian.

Zwiększenie wydajności po dołączeniu do w/w czynności również nic nie zmienia
smutny.png


Gra działa płynnie -> zaczyna się podwieszać -> zawiesza się na amen -> chwilę później wywala do pulpitu.

I need assistance!
 
Spróbuj reinstala mój kolega miał podobny problem tylko, że mu od razu na amen. Warto spróbować. Napisz jak zadziała :)
 
  • Lubię
Reactions: dsR
Dzieki za zinteresowanie :)))

Pytanie mam tylko jedno czy reinstall nie usunie moich dotychczasowych osiagniec?
 
Wygląda na to, że sytuacja opanowana.
Wszedłem w program Origin -> kliknąłem na fife -> napraw -> sprawdziło pliki -> odpaliło nie zwiesza .
Mam nadzieje że będzie dobrze jak nie to spróbuję jeszcze raz naprawić ostatecznie reinstaluje :)

Póki co można zamknąć najwyżej napiszę do moderatora o ponowne otwarcie dziękuję za wszystko :)
 
Witam ponownie,

problem niestety nie zniknął :(
Wydawało się ,że "naprawienie" gry w programie Origin po przez klikniecie opcji "Napraw" rozwiązało sytuację.
Nic bardziej mylnego gra się odetkała na dzień/dwa może trzy i mam powtórkę z rozrywki.
Jakby się zastanowić mógłbym naprawiać grę co 3 dni i problem z głowy... JEDNAKŻE! od momentu kiedy mi się znów popsuło, kliknąłem ponownie "NAPRAW" niestety efektów to nie przyniosło i problem dalej występował. Wyglada na to, że to naprawienie gry po przez klienta to loteria raz napawi raz nic nie zrobi.

Wykonywałem również reinstlację gry zaleconą wyżej przez użytkownika. Rezultat - REINSTALL nie pomógł.

Proszę o pomoc :( zrobiłem już chyba wszystko co mogłem (co potrafiłem) ...
 
Też ten sam problem miałem kiedyś kiedy w fife grałem na lapku. Również moje starania poszły na nic.
Rezultat był taki, że gierke musiałem instalować na stacjonarnym kompie i wtedy się zdziwiłem, bo gra ładnie chodziła.
Wydaje mi się że to chyba wina Twojego notebooka, mi lapek szybko się nagrzewał i chyba to było przyczyną zcin.
Ps. Instalowałem na Lapku bo podłaczałem kablem HDMI do telewizora, 2 pady i grałem jak na Konsoli xdd
(Wtedy jeszcze nie miałem konsoli)
Ps2. Być może ten post ci się do niczego nie przyda ale zwróć uwagę na to co napisałem ;)
 
Cześć!

Rozumiem, że masz problemy z płynnością w grze FIFA 17 na swoim notebooku Lenovo Y50-70. Istnieje kilka możliwych przyczyn tego problemu oraz kilka kroków, które można podjąć, aby spróbować go rozwiązać. Sprawdź te propozycje:

1. **Zarządzanie energią**:
- Upewnij się, że tryb zasilania w systemie Windows ustawiony jest na **Wysoka wydajność**. Możesz to zmienić w Panelu Sterowania w sekcji Opcje zasilania (Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Opcje zasilania).
- Zaktualizuj również ustawienia planu zasilania poprzez bardziej szczegółowe ustawienia, takie jak ograniczenie oszczędzania energii dla procesora.

2. **Monitoring temperatury i chłodzenie**:
- Sprawdź temperatury swojego CPU i GPU podczas grania za pomocą programów takich jak HWMonitor lub MSI Afterburner. Wysokie temperatury mogą powodować throttling, co obniża wydajność.
- Upewnij się, że system chłodzenia działa prawidłowo i że wentylatory oraz otwory wentylacyjne nie są zablokowane kurzem. Ewentualnie wykorzystaj podstawkę chłodzącą do laptopów.

3. **Zarządzanie procesami**:
- Upewnij się, że inne aplikacje działające w tle nie zużywają zasobów systemowych. Można to sprawdzić w Menedżerze zadań (Ctrl + Shift + Esc), klikając na zakładkę „Wydajność” oraz „Procesy”.

4. **Sterowniki i aktualizacje**:
- Sprawdź, czy wszystkie sterowniki, w tym chipsetu i BIOS są aktualne. Możesz je pobrać ze strony producenta Lenovo.
- Zaktualizuj swoją kartę graficzną do najnowszej wersji sterowników dostępnych na stronie Nvidia.

5. **Konfiguracja gry**:
- Spróbuj zmniejszyć ustawienia graficzne w grze FIFA 17 do niższych poziomów. Zmniejszenie jakości cieni, rozdzielczości i innych efektów graficznych może pomóc w poprawie płynności.

Jeżeli żadna z tych propozycji nie poprawi sytuacji, być może warto rozważyć czystą instalację systemu operacyjnego, zwłaszcza jeśli komputer działał płynnie na początku. Może to pomóc w wyeliminowaniu potencjalnych konfliktów oprogramowania.

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne. Powodzenia!
 
Back
Do góry