funko fusion

RPG FFXIII - Zadziałą na PS4?

M

Manaphy

Gość
Witam, mam takie pytanie: Zamierzam kupić konsole do gier, bardzo chcę grę Final Fantasy XIII i tu rodzi się pytanie: Gra ta ruszy na PS4, czy trzeba mieć PS3? Jeśli na PS4 nie ruszy, to lepiej kupić PS3 czy X-Boxa? Co sądzicie o tej grze?
 
Playstation 4 nie będzie obsługiwać gier z Playstation 3 (wersje pudełkowe, jak i cyfrowe). Jedyną możliwością będzie w przyszłości usługa Gaikai (chyba dobrze napisałem), czyli granie w chmurze. Lecz nie wiadomo, czy ta gra akurat będzie obsługiwana przez to.
Co do wyboru konsoli, to musiałbyś się trochę rozpisać. Chcesz kupić konsolę tylko dla tej gry, czy dla innych też. Weź pod uwagę bibliotekę ekskluzywnych tytułów obu konsol. Cenę, oraz dodatkowe usługi jak np. Playstation Plus, czy konta Gold w Xboxie.
 
Re: FFXIII - Zadziała na PS4?

Dzięki za szybką odpowiedź, konsolę chciałbym kupić głównie do Final Fantasy, najbardziej do FFIII, oraz do kilku innych gierek np: The Last of Us bardzo mnie zainsteresowały ostatnio takie gry, problemem jest to, iż nowsze Final Fantasy mają wychodzić na PS4 i nie będą działać na PS3 :/ Jest jakiś sposób by na jednej konsoli można było grać w gry na różne modele? (prosiłbym o opisanie tego Gaikai), czy trzeba mieć wiele konsol, by grać w wiele gier?
 
Re: FFXIII - Zadziała na PS4?

Manaphy napisał:
Dzięki za szybką odpowiedź, konsolę chciałbym kupić głównie do Final Fantasy, najbardziej do FFIII, oraz do kilku innych gierek np: The Last of Us bardzo mnie zainsteresowały ostatnio takie gry, problemem jest to, iż nowsze Final Fantasy mają wychodzić na PS4 i nie będą działać na PS3 :/ Jest jakiś sposób by na jednej konsoli można było grać w gry na różne modele? (prosiłbym o opisanie tego Gaikai), czy trzeba mieć wiele konsol, by grać w wiele gier?

A więc jeśli chciałbyś zagrać w TLOU, to samym tym wskazujesz na PS3, jako że jest to ekskluzywny tytuł.
Trochę nie ogarnąłem twojego kolejnego pytania, lecz:
-PS4 samo w sobie nie obsługuje gier z PS3 (możliwe, że będzie obsługiwać gry z PS1, lub PS2, tego nie wiadomo)
-PS3 obsługuje również gry z PS1

Co do Gaikai. Jest to usługa, dzięki której będzie można wyświetlać obraz poprzez połączenie internetowe z innej maszyny. Wiem trochę to trudno rozpisałem, lecz o to chodzi, że na Twojej konsoli będzie wyświetlany tylko obraz, a wszystkie rzeczy będą wykonywane na tej maszynie firmy, poza sterowaniem.
Wypróbuj sobie OnLive, na komputerze to zrozumiesz o czym piszę -> http://games.onlive.com/
 
Ja preferowałbym PS3 z kilku powodów:
-FFXIII
-TLOU
-Niższa cena

Wady:

-Nowe gry będą wychodzić na PS4 na PS3 raczej już nie (chyba, że się myle)

Pytanie: Czy za około roku dostępność konsoli i gier na nią będzie taka sama jak teraz?
Wiem, ze może moje pytania nie mają sensu ale jestem nowy w świecie konsol i nie wiem zupełnie nic.
Jest też może ta gra w wersji Polskiej albo możliwe jakoś spolszczenie?
Na prawde ciesze się z możliwości zagrania w tę grę i dziekuję za pomoc.
 
Co do dostępności gier, nie ma co się martwić. Ostatnio czytałem, że przez przynajmniej 4 lata mają wychodzić nowe tytuły. Do tego dochodzi duża biblioteka gier które zostały wydane do dnia dzisiejszego.

Co do spolszczenie do tej gry, na 99%, go nie ma. Co prawda niektóre, które w oryginale były wydane w języku angielskim, mają do pobrania aktualizację wraz ze spolszczeniem np. Max Payne 3, lecz o FFX nic nie znalazłem.

W tym roku wychodzi też Final Fantasy X HD i X-2 HD, które mogą Cię zainteresować. Te reedycje wydane będą tylko na Playstation 3 i Playstation Vita.
 
Final Fantasy X mówisz? Hmm, nie kojarze go za bardzo, ale może bym kupił.
Mówisz, ze na PS3 ciągle będą gry wydawane? Ciekawe, w takim razie bardziej się skołonię do PS3 właśnie.
Szkoda tylko, że Lightning Returns: Final Fantasy XIII nie będzie działać na PS3 :/
Może w przyszłości kupie też PS4 hmm.
Mówisz też, ze FF jest po ang tylko? Hmm lepsze to niż nic, angielski jako tako rozumiem, nie jak te japońskie krzaczki ;)
A wie ktoś, czy może jakieś wersje FF najlepiej XIII będą wydawane jezscze? Albo jakieś spolszczenia?
 
Pytanie jedno z najważniejszych: Pod co się taką konsole podłącza? Musi być telewizor, czy może być monitor od komputera, czy ekran jest już dołaczony do konsoli? Jeśli do telewizora to musi być jakiś nowszy?
 
PS3, można podłączyć poprzez: HDMI, kabel Component oraz przez AV (końcówka czerwona, biała, żółta), prawdopodobnie można podłączyć przez VGA, lecz tego nie testowałem.
Co do starszych telewizorów, powinno działać. Sam używałem kiedyś mojej "trójki" z telewizorem Daewoo.
 
Widziałem pare trailerów i gameplay z FFIII i kurde jeszcze bardziej chce mieć :) Trzymam kciuki, ze uda mi się uzbierać kase :)
Skoro da się podłączyć pod starsze TV też to dobrze, a pod monitor od komputera? Wiesz może? Thx już tera za wszelką pomoc
 
Co do monitora musiałbyś podać model swojego monitora, lub podać chociaż jakie masz wyjścia w nim.
 
Przejrze to i zedytuje post jak się dowiem.
Pocieszyła mnie wieść, iż dowiedziałem się, że Lightning Returns: Final Fantasy XIII będzie też na PS3 :)
 
Re: FFXIII - Zadziała na PS4?

Wybacz, za długą nieobecność, niestety nie udało mi się sprawdzić wtyczek od komputera, ale chyba najlepiej by było mieć jakiś nowy telewizor nie?
 
Możesz po prostu zrobić zdjęcie tyłu/boku czy gdzie tam masz wejścia do kabla, i wypiszę jakimi kablami możesz podłączyć.
 
Chyba nie, ale dokładnie nie wiem, słyszałem że PS4 nie będzie obsługiwać gier PS3 :(
 
Nie, PS4 nigdy nie będzie obsługiwać gier z PS3.
Gry z PS2 i PS1 zadziałają tylko nowo zakupione cyfrówki (nie działają płytowe)
Gry z PS3 można grać obecnie na PS3, w przyszłości niektóre (nie wszystkie) będziesz mógł zagrać poprzez Playstation Now, czyli powstałego po przejęciu Gaikai/Onlive przez Sonego , działającego już w USA i UK programu na PS4 i PS Vitę (i najnowsze telewizory Samsunga), pozwalającego na wynajmowanie gier na określony czas. Cholernie drogie, wymaga posiadania pada od PS3/PS4 ale to będzie jedyna opcja dla posiadaczy PS4 na zapoznanie się z tytułami z PS3.
 
Back
Do góry