funko fusion

RPG Fable: Lost Chapters

N

ninja666

Gość
UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILER DOTYCZĄCY WPROWADZENIA DO GRY! PRZECZYTAJ TYLKO JEŚLI CHCESZ, LECZ NIE SKARŻ SIĘ POTEM DO MNIE.

Fable: Lost Chapters (Polski tytuł: Fable: Zapomniane Opowieści), to wersja PC Xboxowego hitu Fable wydanego w 2005 roku przez Lionhead Studios, wbogacona w stosunku do oryginału o nieco lepszą grafikę oraz kilka dodatkowych rozdziałów gry (tytułowe "Lost Chapters"). Gra jest cRPGiem z dużą dozą akcji rozgrywanym w baśniowym świecie Albionu. Zaczyna się sielankowo od wprowadzenia i przedstawienia świata i głównego bohatera w iście baśniowy sposób. Okazuje się iż na początku przyjdzie nam kierować małym chłopcem, a pierwszym zadaniem będzie spełnianie dobrych uczynków, za które ojciec bohatera płaci nam w złocie. Złoto owo musimy przeznaczyć na kupienie czekoladek w charakterze urodzinowego prezentu dla siostry głównego bohatera, Theresy. Po wykonaniu zadania (czyt. wręczeniu prezentu) dziewczynka przyznaje się, że miała dziwaczny sen, w którym działo się dokładnie to samo co dzieje się w aktualnym momencie, lecz pamięta go tylko do momentu wręczenia czekoladek. Gdy planują wracać do domu na przyjęcie organizowane dla niej, do wioski wbiega ile sił w nogach mężczyzna krzycząc w niebogłosy "BANDITS! Run for your life!" po czym zostaje śmiertelnie ugodzony strzałą. Theresa biegnie co sił w nogach do domu ostrzec rodziców, a chłopiec przerażony zostaje w ukryciu i obserwuje jak bandyci rabują, palą i gwałcą. Gdy sytuacja się trochę uspokaja, biegnie do ojca by dowiedzieć się, iż ten nie żyje. Gdy bandyta stojący za młodzieńcem ma juz zamiar go oskalpować, nagle z ciemności wyłania się tajemnicza postać i zgładza bandytę, po czym ratuje chłopca. Ten nie mając większego wyboru wstępuje do Gildii Bohaterów, nie wiedząc, że kiedyś odmieni losy świata...

Po tym jakże epickim wstępie zaczyna się właściwa gra, a raczej samouczek. Podczas przebywania w glidii nasz młodzieniaszek uczy się podstaw walki w zwarciu i na dystans by zostać jednym z Bohaterów, którzy oferują swe usługi na całym terenie Albionu, pomagając ludziom. Po pomyślnym przejściu treningu i zdaniu egzaminu końcowego zostaje nam wręczona odznaka Bohatera i dostajemy wolną rękę. Możemy zostać żywą legendą uwielbianą przez miliony albo złym lordem, na którego widok wszyscy uciekają w popłochu. By popchnąć fabułę do przodu trzeba dosyć często odwiedzać gildię, by brać karty z zadaniami głównymi lub pobocznymi oraz rozwijać naszego bohatera. W grze występują 3 głowne klasy postaci: Wojownik, Łucznik i Mag, lecz tak naprawdę klasa postaci generuje nam się sama na podstawie naszych atrybutów, rodzaju używanego oręża itp. co jest dużym atutem gry, gdyż nie ogranicza nas w niczym i możemy tam zostać nawet magiem bojowym wyspecjalizowanym w kuszach. System sterowania, walki oraz rzucania czarów jest prosty i zręcznościowy. Ogranicza się zaledwie do kilku przycisków i ew. ich kombinacji, co czyni tą grę prostą i przystępną nawet dla laików. Grę cechuje bardzo baśniowy i kolorowy klimat, który objawia się na każdym kroku. Nawet grafika jest bardzo sympatyczna i bajkowa. Ścieżka dźwiękowa tej gry to po prostu miód dla uszu. Jest to coś na wzór muzyki klasycznej, lecz bardziej przystępnej dla ucha i idealnie oddającej klimat miejsca, w którym aktualnie się przebywa. Polecam tą grę z całego serca zarówno fanom RPG jak i fanom akcji i baśniowych klimatów, gdyż gra jest genialna i na pewno nie pożałujecie godzin spędzonych przy niej.

Screeny:

994080265.jpg


937664703.jpg


937664484.jpg


937664546.jpg


Gameplay:

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=dsvkKga69Js[/youtube2]
 
Grało się.
Bardzo dobra gra. Moim zdaniem największym atutem tej gry iż bohater starzeje się i zdobywa blizny z upływem czasu.
Bardzo mi się to podobało jak grałem pierwszy raz.

Co do opisu. Chyba nie rip xd
Nie no. Wszystko w porządku oby tak dalej :D
 
Dla mnie za bardzo wiało konsolą w przypadku tej gry, jakoś gra nie przypadła mi do gustu, fabularnie wydawała mi się dużo mniej otwarta niż np. Morrowind ;)
 
Dla mnie gra się podobała Ma wiele +
Bohater starzeje się,różnorodność wyboru ale to tylko 2 + tej gry sami zobaczycie grając
 
Gierka klasyk jedna z lepszych RPG w jakie grałem na PC gra się nawet fajnie ale frajdę ma się dopiero wtedy jak przerzucisz się na konsolę
Polecam: MEJKER :D
 
Gra Bardzo dobra.Przeważnie gram tylko w gry RPG i Fable mam w takim swoim dziale " ulubione gry". Podoba mi się efekt dorastania,fabuła,questy.
Dobre jest też to że oprócz rozwiązywania głównych zadań można np. kupić dom,ożenić się itp itd.
Najbardziej przypadła mi do gustu część 1. Kolejne nie są gorsze-może i lepsze graficznie ale części 1 nigdy nie zapomnę.
 
Według mnie bardzo ciekawa gra pokazująca niestandardowe podejście do odpowiedzialności za własne czyny. Możemy stać się oczywiście dobrzy lub źli, ale także zmieniamy nasz wygląd zewnętrzny poprzez rany, które otrzymamy oraz to, czy używamy magii. Typowa gra "od zera do bohatera" z elementami "od dziecka do dziada".

____________________
Co to będzie, co to będzie kominki rustykalne zauważyłeś już że to prawda!
 
Back
Do góry