funko fusion

Inne gry Esport dla kobiet

inu

Administrator GamesBoard.pl
Członek Załogi
Administrator
Hej :D chciałam poznać wasze zdanie na temat traktowania dziewczyn/kobiet w esporcie.
Ja wiem, że ciężko spotkać dziewczyną która a gra, a taką która gra dobrze to już graniczy z cudem ale czy jest sens dzielenia esportu na podkategorię female? Czy nie jest to trochę jak paraolimpiada? W stylu jesteście za słabe, żeby grać przeciwko chłopakom to zrobimy wam osobny turniej gdzie sobie postrzelacie. Bo przecież sponsorzy i widzowie zawsze się znajdą.

Według mnie organizowanie lig i turniejów tylko dla kobiet jest trochę poniżające i utwierdzające stereotyp, że dziewczyny grają gorzej niż panowie.
 
Jako tako, to zależy od punktu widzenia. Turnieje dla pań mogą być stereotypowe, ale nie zawsze to może być prawda. Mogą one mieć na celu rozpowrzechnienie eSportu wśród kobiet. A kto ostatnio widział kobietę grającą w profesjonalnej drużynie na IEM'ie? Prawdopodobnie nigdy.

Przyczyny mogą być różne. Mogą się wstydzieć przed koleżankami, że grają w jakieś "nie mądre" gry. Nie chcą ich w jakiejś drużynie, ze względu na płeć itd.

Jak dla mnie, to robienie takich turniejów tylko dla kobiet ma sens. Ale tylko, gdy chce się rozpowszechnić eSport, a nie pośmiać się z kobiet jakie one są słabe. Lub by dawać stereotypowe uwagi typu: "wracaj do kuchni" itp.

Niestety, niektórzy ludzie nigdy nie nauczą się zasad kultury, i będą dogadywać, że eSport jest tylko dla facetów.
 
A kto ostatnio widział kobietę grającą w profesjonalnej drużynie na IEM'ie? Prawdopodobnie nigdy.
Co najmniej od 2 lat na IEM jest "poboczny" turniej CSGO dla pań. Dokładnie Intel Challenge Women's CS:GO. Smutne jest to, że dziewczyny walczą o pulę około 120 000zł a poziom jest według mnie bardzo niski. Nikogo nie chce tutaj obrazić ale jeżeli w turnieju o taka pulę 4 miejsce zajmuje drużyna która na naszym CGSie nie wygrała żadnego meczu w grupie to nie świadczy to najlepiej o poziome sceny female.
 
Wiesz, to też zależy od dziewczyn które biorą w tym udział. Ja zwykle w meczach z randomami w csie spotykałem czasami dziewczyny. Zwykle były to streamerki, które pokazywały swoją ładną bużkę i grały gorzej od typowego silvera.

Wracając do IEM'a. Nie znam dokładnego popytu kobiet w eSportach typu CS, ale widać, że jest on mały lub organizatorzy nie przykładają do niego dużej wagi, bo po prostu się im nie opłaca.
W najbliższych latach może się to zmienić, ale tutaj musi się zmienić mentalność organizatorów i kobiet. Mam nadzieję, że to się stanie.
 
Wiesz Misaki ale mi nie chodzi o sam fakt "istnienia" kobiet w esporcie tylko o robienie dla nich specjalnych turniejów. O tworzenie w ogóle jakiś podziałów na ligi female i zwykłe jak GO4LOL w ESL. Dla mnie wystąpienie w takim turnieju byłoby jak przyznacie "tak, gram gorzej niż faceci dlatego biorę udział w żeńskiej lidze bo tutaj moge coś wygrać a przeciwko chłopakom nie hihi".
Bo tak to mniej więcej wygląda. @Matti pamiętasz tą dziewczynę co chwaliła sie na cgsie ze jest top eu graczką LoLa?
 
Nie mam nic przeciwko kobiecym truniejom. Co do tego, że oddziela się je od męskich.. Myślę, że na razie to dobry pomysł. Nie chodzi o to kto jest silniejszy czy słabszy, ale uważam, że psychicznie dla samych graczy lepiej jest jak grają przeciwko tej samej płci. Męska duma tak ma, że nie lubimy być pokonani przez 'słabsze' dziewczyny, a z kolei na kobiety też może to wywierać jakąś dodatkową presję, że grają przeciwko mężczyznom. Do tego dojdzie jeszcze opinia publiczna ala "przegrali z babkami buuu" itp. (oczywiście znajdą sie wyjątki, ale staram się myśleć bardzo ogólnie)

Jak na początki uważam, że roździelenie jest dobre i pewnie na razie tak zostanie, tak samo jak w zwykłym sporcie.
 
Cóż, mój błąd. Źle zinterpretowałem temat.

Wracając do twojego zagadnienia. Organizatorzy prawdopodobnie widzą słabo grającą większość, a nie dobrze grającą mniejszość. To jest prawdopodobnie jeden z powodów tworzenia specjalnych turniejów dla kobiet.
To zależy od punktu widzenia. Jedni mówią, że jest to uwłaczające dla kobiet, inni twierdzą, że tak powinno być, a jeszcze inni twierdzą cokolwiek innego.
 
Ktos kiedys madrze napisal ze jest taki podzial bo mecze byly by rozstrzygane juz przed turniejami i na pewno nie na komputerach haha :D Sprzedac mecz doslownie i w przenosni xD
 
Jedni mówią, że jest to uwłaczające dla kobiet, inni twierdzą, że tak powinno być, a jeszcze inni twierdzą cokolwiek innego.
Ja twierdzę, że ludzie którzy są za słabi żeby przebiec cały maraton wymyślili półmaratony, ludzie którzy są zbyt chujowi żeby dostać się na olimpiadę wymyślili paraolimpiadę a dziewczyny które są za słabe, żeby kliknąć panów wymyśliły ligi i turnieje female ;)
 
Mimo, że jestem dziewczyną sądzę, że podział jest dobry. Dużo osób sądzi, że dziewczyny są gorsze. To jest nieprawda. Kiedyś tak było też z MC. Dużo osób sądzilo, że dziewczyny nie są dobre w PvP. Jednak ja znam kilka dziewczyn, które umieją walczyć na PvP pokonując przy tym chłopaków. Wracając do tematu. Podziały są dobre, oczywiście nie przez to, że dziewczyny są gorsze, ale dlatego, że dziewczyny jak i chłopacy mają różny styl gry. Załóżmy,że w CS:Go jest 1v1 w którym walczą 2 osoby. 1chłopak 1dziewczyną. Jeśli się przypatrzycie zauważcie, że mają zupełnie inny sposób gry. Jak wiemy dziewczyny z chłopakami (z niektórymi może i tak) się nie dogaduja. Może nawet lepiej jak są rozdzielenie, bo chłopacy lepiej dogaduja się z chłopakami i dziewczyny z dziewczynami.
 
Załóżmy,że w CS:Go jest 1v1 w którym walczą 2 osoby. 1chłopak 1dziewczyną. Jeśli się przypatrzycie zauważcie, że mają zupełnie inny sposób gry. Jak wiemy dziewczyny z chłopakami (z niektórymi może i tak) się nie dogaduja. Może nawet lepiej jak są rozdzielenie, bo chłopacy lepiej dogaduja się z chłopakami i dziewczyny z dziewczynami.
W CS:GO walczy się 5v5, liczy się team, taktyka, zgranie i trochę farta a nie to czy się dogadasz z przeciwnikiem...
 
W CS:GO walczy się 5v5, liczy się team, taktyka, zgranie i trochę farta a nie to czy się dogadasz z przeciwnikiem...
P90 RUSH B CYKA BLYAT!!1!1!11

Na pewno jest wiele drużyn kobiecych które pokonałyby męskie, ale dalej uważam, że na razie taki podział wszystkim wyjdzie na lepsze.
 
P90 RUSH B CYKA BLYAT!!1!1!11

Na pewno jest wiele drużyn kobiecych które pokonałyby męskie, ale dalej uważam, że na razie taki podział wszystkim wyjdzie na lepsze.
To też jakaś taktyka :D

Nie bardzo dalej rozumiem dlaczego twierdzisz, że wszystkim to wychodzi na dobre. Przecież w szkole też w pewnym stopniu uczniowie między sobą rywalizują, dziewczyny nie maja obniżonych kryteriów na technice a panowie na plastyce, wszyscy są raczej traktowani tak samo.
Ja nie jestem feministka tylko po prostu wkurza mnie takie gadanie w stylu "Ojej jestem dziewczyną, my też gramy w komputery, tak samo dobrze jak chłopaki" a z drugiej strony granie tylko w female cupach bo tam jest łatwiej.
To nie boks, piłka nożna czy skoki narciarskie żeby mieć jakiekolwiek predyspozycje ze względu na płeć.
 
@battle inu Tak tu masz rację, ale w szkole nie walczysz o, co jak co, duże sumy pieniężne i na scenie często pełnej widowni.

Powiem tak, nie mam nic przeciwko temu, aby zawody były mieszane, ale uważam, że na razie nie ma sensu tak 'mieszać' szczególnie jeżeli sam eSport nie jest aż tak stary, już o damskich turniejach nie wspominając. Niech to jeszcze się trochę pokręci osobno, i może za jakiś czas zobaczymy Fnatic M vs. Fnatic F w finale. :P
 
Back
Do góry