funko fusion

MMORPG Elsword

elsword.jpg
Gra łączy elementy zręcznościowej platformówki, bijatyki beat'em up i cRPG. W trakcie wykonywania misji bohaterowie zdobywają doświadczenie i pieniądze, a także znajdują różnorakie elementy wyposażenia. Awans na kolejny poziom umożliwia rozwój posiadanych umiejętności, a odwiedzając można zakupić lepsze uzbrojenie lub nawet spróbować samodzielnie stworzyć unikatowe przedmioty.
Ważnym aspektem rozgrywki jest także opieka nad swoim zwierzęciem, które potrafi wyrosnąć z potulnego szczeniaka w potężną bestię, zdatną do walki ale także... rozrodu.
Jak przystało na tytuł z gatunku MMO, w grze nie brakuje elementów promujących wspólną zabawę. Gracze mogą wymieniać ze sobą korespondencję, formować drużyny, a nawet toczyć pojedynki PvP lub team PVP.
(Dobieranie do Team PvP, albo 1vs1 jako Elesis jest bardzo długie.)

Po logowaniu do klienta wyświetla się okienko z wyborem postaci. Można bez dopłacania zrobić 9 postaci.
Tak ono wygląda:

d0ute2.jpg

W Elswordzie jest 9 postaci, są nimi:
Elsword​
elsword3.png

Rena​
rena3.png


Aisha
aisha3.png


Raven
raven3.png


Chung
chung3.png


Ara
ara3.png


Elesis
elesis3.png


Add
add3.png


Każda z postaci ma 3 drogi ewolucji. Wybór dostajemy na poziomie 15, następnie można ewoluować ponownie, ale dopiero na 35 poziomie (Wtedy dostajemy misje na ewolucję).

Sama gra ma małe wymagania, aczkolwiek wygląda przepięknie. Soundtrack jest miły dla ucha, ale głosy niektórych postaci nie pasują (np.: Głos Elesis po ewolucji na Mrocznego Rycerza).

Największym minusem owej gry są mikropłatności. W Ekwipunku mamy różne kategorie, które mają różną ilość miejsca. Chodzi tu o to, iż po dłuższej rozgrywce, niektóre kategorie są zapełnione różnymi syfami, które dostajemy cały czas z mobów (u mnie wiecznie nie ma miejsca w "składnikach").

Obecnie jeśli ktoś kiedyś grał w Elsworda, to jak się teraz zaloguje i stworzy nową postać, to po 24h dostanie pewne bonusy.
Są nimi:
Wybór 3 nagród po wejściu do miasta (Polecam nagrodę nr. 1 z wierzchowcem).
Skrzynkę z promocyjnymi rzeczami dla avatara, na 15 dni.
Tytuł: Powrót Bohaterów
Oraz parę innych bonusów.​


Ogólna ocena (według mnie):

8+/10

LINK DO POBRANIA GRY: http://pl.elsword.gameforge.com/thegame/download

Jest to pierwsza taka rzecz zrobiona przeze mnie, więc mogą być niedociągnięcia.
 
Wujcio Dobra Rada napisał:
Gra łączy elementy zręcznościowej platformówki, bijatyki beat'em up i cRPG.
Ciekawie się zapowiada... Platformówka + beatem up + cRPG...
i...
Wujcio Dobra Rada napisał:
Największym minusem owej gry są mikropłatności. W Ekwipunku mamy różne kategorie, które mają różną ilość miejsca.
Coś co mnie na dzień dobry odrzuca. Jeżeli mikropłatności nie są nachalne, to nie przeszkadza to aż tak. Jednak skoro jest to limitowanie na styl World of Tanks (limit tam czołgów, tutaj - przedmiotów w kategorii...).

Powiedz mi jedno - czy te mikropłatności są bardzo nachalne, czy limity są na tyle znośne, by warto sprawdzić grę?
 
Pobrałem, odpaliłem i pierwsze zaskoczenie, tym razem mocno negatywne. Chodzi o sam launcher.
Poważnie, nie mieli oni lepszego sposobu niż zrobienie go jako aplikacji odtwarzanej w Internet Explorerze? Powodzenia przy Windowsie 10 (Explorer ma zostać zastąpiony Spartanem/Microsoft Edge. Ponoć jakieś szczątki Explorera dla kompytabilności, jednak znając Windowsowe problemy z tym...)
No nic, odpalam i testuję. Jednak ta ikona, nie widziana od miesięcy (zawsze ukrywam explorera tak, by go nie tykać nigdy) trochę mnie zaniepokoiła ;)


----------


Pierwsze 5 inut rozgrywki. Już gra zdążyła przywitać: IE, crashem, oraz bugami znanymi mi z wielu pecetowych produkcji. Przenikanie wroga przez "ściany", most na który trzeba wskoczyć w jednym, jedynym słusznym miejscu, kolejnym crashem, zajętym moim nickiem itd.
 
mi też tyle się up datowało więc to jest normalne. Gra godna polecenia gram w nią niedługo ale wciągnęła mnie na dobre. Mnie na początku właśnie w tej grze trochę zabiła taka nudność ale z czasem powiem wam gra się zmieniała.
 
Polecam Voida, nie ofi. PL Els nieługo się skończy.


VOIDS STATS.

BM - SSS lvl 80
RF - SSS lvl 80
VC - SSS lvl 80
RS, LK, INS = SSS lvl 79, 78, 71
IP, DC, TT = SS lvl 80
My full ED Count = 21b.
 
Back
Do góry