funko fusion

Dwie gry - szukam...

S

Stayuś

Gość
No to tak, piszę tutaj, bo czytałem, że dobrym pomysłem jest tutaj napisanie takiego tematu. Więc piszę...
Więc tak, szukam dwóch gier, albo raczej typów gier.
1. Na pewno wieeelu z was grało w Gothica, począwszy od boskiej jedynki, kończąc na beznadziejnej Arcanii..i/ bądź zbugowanej trójce.
Przegrałem już w gothicu większość modów, tych ciekawszych, i mi się już po prostu no... Przejadł.
I dlatego też szukam gry, podobnej do Gothica - podobnej znaczy, o ciekawej fabule, niezbyt wysokich wymaganiach, głównie mi chodzi o kartę graficzną... Takie fantasy, ewentualnie, gra typu Warhammer 40k - tylko o niższych wymaganiach, i najważniejsze - zabierających mniej niż 10GB miejsca na dysku, 10GB, to już takie max. Jak coś to się dopytywać...

2. Graliście może w TZAR'a - Ciężar Korony? Taka strategia, łatwa w ogarnięciu, grafika słaba (chociaż dla mnie jest idealna, a zresztą, na tamte czasy, grafika była dobra ^^...) To szukałbym gry, podobnej do tego TZAR'a... Im bardziej tym lepiej, ale bez przesady.

Polegam na was, bo na prawdę, już nie mam nic do grania :D
 
Jeśli chodzi o strategie łatwe w ogarnięciu, to Stronghold i Stronghold: Crusader, a także sztandarowe klasyki: Warcraft 2 i 3.
 
ninja66 - te klasyki już zagrałem właśnie... Szukam czegoś, czego nie grałem jeszcze... Albo coś mniej znanego...

MrShades94 - Skyrimy, i gry tego typu - Morrowind, grałem, Wiedźmina, też grałem. Nie podawajcie mi takich tytułów, bo je zna chyba każdy, kto się tym interesuje... ;]

Aha, grał ktoś z was w Warhammer 40k : Space Marines? Jeżeli znacie grę podobną, tylko o mnijszej wadze (w sensie zajmowania pamięci na dysku) to powiedzcie.
 
Podobne do Space Marine (pod kątem rozgrywki bardziej niż klimatów):
-Severance: Blade of Darkness
-Heretic 2
-Hexen 2
-Enclave
-Devil May Cry 3 i 4
 
Może ujmę to inaczej, podobne do Space Marines, w sensie, taka gra w której duużo się rozwala. na prawo i lewo. Idziesz, i niszczysz wszystko na swojej drodze, znacie coś takiego?
 
Chaos Legion albo Devil May Cry będą najbliższe. Też tam idziesz i przebijasz się przez tabuny przeciwników.
 
Mysza napisał:
Jeżeli, chodzi, o, gry, rpg, podobne, do, gothica, to, polecam, wsystkie, części, TES'a, Wiedźmina, Two Worlds

Napisał, by, ich, nie, podawać, bo, grał, w, nie, wszystkie, lub, przynajmniej, je, zna.
 
Mysza napisał:
ninja666 napisał:
Mysza napisał:
Jeżeli, chodzi, o, gry, rpg, podobne, do, gothica, to, polecam, wsystkie, części, TES'a, Wiedźmina, Two Worlds

Napisał, by, ich, nie, podawać, bo, grał, w, nie, wszystkie, lub, przynajmniej, je, zna.


Z, podanych, moich, propozycji, widnieje, tytuł, two worlds, który, już, nie, jest, taki, znany

Co, nie, zmienia, faktu, że, jest, mierny, i, nie, warto, się, za, niego, brać.
 
Robix napisał:
Hmm, grałeś w Mountain Blade, czy jakoś tak ?
Mount & Blade
Nie jest to czysty RPG, oraz jest to gówniane gówno, nawet się tego szajsu nie chwytaj
Zacytuję kolesia
gamikazze 2010-12-23 - 12:35

Kupiłem dziś w biedronce i muszę przyznać że gra jest świetna. Może grafika się już zestarzała, ale ta gra ma klimat, który wciąga na maxa.
Gdzie kupił? xD
 
Mount and Blade jest dobry, ale tylko jak chcesz sobie porolplejować rycerza, bo jako takiej fabuły to to nie ma.
 
Do Gothica najbardziej podobny bedzie Risen I i iI. Wbrew pozorom sa 2 inne gry bo miedzy oboma czesciami sa spore roznice, na korzysc II. Jednak jest to raczej tez gra dosc siermiezna i pewnie troche zajmtuje, tak czy siak na pewno warto zobaczyc, jesli podobal Ci sie Gothic.

Z wesolej rozwalki to Serious Sam :DD
 
Dobra, doczepiliśmy się tego rpga... To może teraz pomyślmy o mojej drugiej potrzebie - jakaś fajna strategia... W której trochę trzeba się zająć ekonomią, w niewielkim stopniu, robić wojsko, można mieć sojusze, grać z komputerem, najlepiej z kilkoma... Coś w stylu Age of Empires II lub TZAR : Ciężar Korony.
 
Z tego rpg to może TO? Nie grałem w to, ale wydaje się spełniać wymagania. Polecam również stare, ale jare Die by the sword? Fabuła fabułą, z rozwojem postaci średnio, ale klimat z pewnością taki, o jaki prosiłeś.

Tzar to kwintesencja grywalności sama w sobie. Podobno włosi wydali dwójkę albo dodatek, mi niestety nie udało się tego znaleźć, ale możesz szczęścia spróbować. Dodatkowych kampanii tam też sporo. Bardzo podobno są warcrafty, na upartego Polanie, dodatkowo mógłbym polecić Warlords Battlecry.
 
Back
Do góry