funko fusion

Dobry Komputer, a dropy fps w cs go.

K

KennySzewc

Gość
Witam mam taki problem z wydajnością w cs go, mam dropy fps nawet do 120 fps, posiadając dobry komputer. Raz mam nawet 420 fps, zaraz potrafi spaść do 150 fps, nigdy tak nie miałem, dopiero po wymianie karty na gtx 1060 zaczęło tak być, aktualizacje gry też zmniejszyły klatki, ale nie aż tak, jak myślicie co może być przyczyną ? Czekam na wasze propozycje. Podaje specyfikacje kompa.
Procesor : I5 4670K
Płyta główna : AsRock Z77 EXTREME4 Intel Z77 LGA 1155
Pamięć RAM : GEIL : 8GB 1600 mhz cl 11
Karta Graficzna : Gigabayte GTX 1060 6GB
W czym może tkwić problem ? może karta nie wyczuwa potencjału, ponieważ mam starsze pozostałe podzespoły ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 
może karta nie wyczuwa potencjału, ponieważ mam starsze pozostałe podzespoły ?
Ten procesor na 100% nie ogranicza karty. Skoro wziąłeś procesor z odblokowanym mnożnikiem to zakładam, że go podkręciłeś? Do ilu GHz?
Po wymianie karty graficznej mam nadzieję, że sterowniki zainstalowałeś na czysto? Najlepszą metodą jest wykorzystanie programu Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym, po czym zainstalowanie najnowszych sterowników prosto ze strony NVidii. Przy instalacji radzę też zrezygnować z GeForce Experience, czasem sprawia on więcej problemów niż to warte.

Z CSem ostatnio jest różnie, więc nawet na takim sprzęcie dropy poniżej 120fps mnie nie dziwią. Pomajstruj jeszcze z rozdzielczością, to samo z ustawieniami grafiki. Nie obniżaj koniecznie wszystkiego do najniższych ustawień, bo na niektórych konfiguracjach zamiast wzrostu FPS możesz zanotować ich spadek.
 
Moim zdaniem śmietnik w sterownikach karty. Wgrane sterowników na czysto powinno pomóc. Moim zdaniem masz za mało ramu (tak ogólnie patrząc na Twój zestaw).
Powinieneś mieć 16GB aby płynnie grać w wiekszosc tytułów.

Dla przykładu. Konfiguracja CS pod stream na medium detalach wymagała dorzucenia ramu bo robiła się desynchronizacja obrazu i dźwięku.
 
420 fps? jaką ustawiłeś maksymalną liczbę klatek?

Pyta o dropy fps w csgo, myślisz że ogarnia OC? :3

Procesor mam podkręcony do 4,2 Ghz :), więc Admin wie lepiej ode mnie co ja wiem, czyli myślicie że za mało RAMU ? Miałem też myśl czy to nie przez płytę główną, bo trochę już lat ma.
 
Jeśli faktycznie podkręcałeś procka to przywróć go do ustawień domyślnych. Mogłeś zrobić coś źle i zwyczajnie niestabilnie działa procek.
Generalnie nasi admini wiedzą sporo o grach i graczach także nie dogryzaj ;P
Zastosuje sie do tego co mówicie i dzięki za odpowiedzi ;)
 
RAMu na pewno nie za mało - objawy braku pamięci są nieco inne, np. gra zatrzymująca się na pół sekundy, niedoczytujące się tekstury itd. 8GB do CSa na 100% starczy, zresztą tak samo z wieloma innymi, nawet nowszymi grami, póki nie zawaliło się systemu i nie boisz się obniżyć detali o jeden stopień (bo póki nie przyglądasz się ścianom stojąc w miejscu, podczas grania różnicy nie zauważysz ;P)
Płyta główna też nie powinna być problemem - jeśli ten komponent nawala, to zazwyczaj problemy są np. ze stabilnością, rzadko kiedy z wydajnością.
 
Ostatnia edycja:
Do sensownej płynności standardem jest już 16GB. Nie ma przebacz :p
Mój sprzęt ma inne zdanie na ten temat :p
Ostatni raz gdy faktycznie brakowało mi RAMu było wtedy, gdy próbowałem paczkę modów na jakiegoś nowego Minecrafta z texture packiem uruchomić, wtedy musiałem ponad 6GB RAM przydzielić. Ale poza tym jeszcze mi sie podczas gry nie zdarzyło, wliczając w to nowe gry typu Doom, Battlefield 1, GTA V itd.
 
Sterowniki zainstalowane na nowo, RAM zamówiony, a w fifie 160-170 fps, kiedy jakiś typek z gorszym prockiem ma 230 fps :
 
Back
Do góry