Czy ten kompa jest dobry :D ?

Czy ten kompa jest dobry :D ?
Ostatnia edycja:
@EDIT2: Kumpel, który ogarnia temat lepiej niż ja, podesłał taki zestawik: https://www.morele.net/inventory/info/Kzfsl0/

Zestaw ten wydaje się być ok, jednak ja zamieniłbym kartę graficzną na GTX 1060 - jest wydajniejsza od RX 480, a cenowo wychodzi na jedno.
Średnio GTX 1060 (6GB) jest o 15-20% lepszy od RX 480 zachowując tę samą cenę. Dopiero przy rozdzielczości 4K karty te zrównują się, ale zakładam, że autor tematu jest zainteresowany rozdziałką Full HD lub 2K
Jak już inwestować ponad 1000zł w kartę graficzną - lepiej wziąć tę mocniejszą :)
 
@Mikasa Twój kolega w zestawie uwzględnił dysk, przeczytaj dokładnie temat, autor prosi zestaw bez dysku, gdyż już go posiada.

Zgadzam się jednak z @PikaKnight , według mnie za 1000zł+ lepiej kupić GTX'a 1060 w wersji 6GB niż RX 480 w wersji 8GB, powtórzę po poprzedniku, że w rozdziałkach FHD ewentualnie 2K GTX bije na głowę RX'a
 
Znowu ten Vero L1... W tej cenie i przy tak dobrym sprzęcie nie ma co oszczędzać na zasilaczu. Po usunięciu HDD z tamtego zestawu pamiętaj o wzięciu porządnego zasilacza, np. wspomniany wcześniej Cooler Master G550M albo SPC Supremo M2. Albo jak aż tak bardzo tniesz koszty to chociaż Vero M1, ma nieco lepsze bebechy od wersji niemodularnej. I wersję 600W, nie 500W.
Co do karty to tak jak już wcześniej mówiłem - GTX 1060 dzisiaj jest wydajniejszy, ale RX 480 ma potencjał do wyprzedzenia tego GTXa na nowych grach, które działać będą na DX12/Vulkan. Jakiej karty nie weźmiesz, złego wyboru raczej nie podejmiesz.
 
Ostatnia edycja:
Po co przepłacać za karty zielonego Pinokia? Kupujesz 480, za rok drugą i wydajność 1080 :). Wydaje mi się, że coś takiego będzie okej.
https://www.morele.net/inventory/info/oGPnet/
Pamięci DDR4 a płyta główna z DDR3?
Poza tym nie jarałbym się z CrossFire, nie dość że w wielu grach wydajność wciąż nie skaluje się poprawnie, to nie wiadomo czy problem z nierównym wyświetlaniem klatek zostanie wkrótce rozwiązany ;p
 
ups, nie zauważyłem, że płyta ma DDR3. Co do Crossfire, coraz lepiej to wygląda więc za rok już będzie ok.
 
Back
Do góry