funko fusion

Symulatory Czołgi lekkie

Witam! A o to i kolejny temat dotyczący czołgów w World of tanks. Tym razem wezmę pod lupę czołgi lekkie.
Jak wiadomo czołgi lekkie to jeden z rodzajów czołgów w Wot'cie. I poznajemy te czołgi od samego uruchomienia gry. Czołgi te zazwyczaj posiadają dosyć mały pancerz, szybki silnik. Jeśli chodzi o działo to tutaj bywa różnie. Zależy to od czołgu.
Jak grać czołgami lekkimi?
Aby grać czołgiem lekkim na 100% nie możemy umierać. Większość graczy uważa że zadanie czołgu lekkiego to wyspotowanie jak najwięcej czołgów i zginięcie. Jednak tak nie jest.
Prawdziwe zadanie czołgów lekkich to bycie zwiadowcą, a nie samobójcą.
Jak gramy czołgiem lekkim na sam początek musimy przemknąć przed przeciwnikami, tak aby nas nie uszkodzili a żebyśmy ich wykryli. Po wykryciu kilku czołgów my możemy się zachować a nasi towarzysze mogą zacząć ich ostrzeliwać. Oczywiście takie wykrycie na sam początek może bardzo ułatwić rozstawienie się naszym kolegom po mapie. Oni będą wiedzieli gdzie przeciwnik zamierza zaatakować. Po kilku minutach jeśli nadal jakieś czołgi są nie wykryte powinniśmy zrobić kolejne okrążenie ale tym razem spróbować przemknąć na tyły wroga i atakować artylerie wroga. Jeśli jej nie ma możemy zaatakować inne czołgi które się czają za krzakami. W tym czasie nasza drużyna powinna przełamać linię frontu i zacząć przejmować bazę.
JAKIE SĄ NAJLEPSZE CZOŁGI LEKKIE?
Według mnie (jeśli chodzi o niskie tiery) to najlepszymi czołgami są:
Luchs
ELX AMX
A-20
Bt-7
Chaffe

Myślę że dobrze opisałem w jaki sposób powinniśmy grać czołgami lekkimi.
Niedługo pojawią się kolejne tematy dotyczące czołgów
Pozdrawiam!

 
Czołgi lekkie to temat burza. Uważam, że twoje porady nie znajdą zastosowania przez graczy, ponieważ robiąc kółka wokół mapy to już jest samobójstwo na samym starcie. Tzw. "świetliki" są bardzo istotne w grze WoT, ale tylko na Klanówkach w zwykłych potyczach nie można liczyć na takie coś, jak przedostanie się do artylerii wroga ponieważ przeciwnicy nie mają określonej taktyki i są rozproszeni na mapie (nie to co w CW).

Ich zadaniem jest na samym początku zajęcie strategicznych punktów na mapie, skąd będą widzieli co planuje wróg, gdy ten ruszy one spootują oraz obijają czołgi, gdy mają tylko taką okazję. W wir walki wchodzą, jako ostatnie albo w ogóle się nie angażują w nią i lecą przejąć bazę wroga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Szkoda że w grze nie ma już T-50-2 [*] uwielbiałem ten czołg :) Teraz moimi ulubionymi czołgami lekkimi są głównie ELC i WZ-132 (<3), gram nimi dosyć agresywnie, nie kampie w rogu mapy żeby nie zginąć... ELC'ekiem gram pod spota, a WZ'tką pod DMG :P Załogi po 3-4 perki dają sobie radę :)
 
Back
Do góry