funko fusion

RPG Czesci gothica

S

sebula

Gość
Mam pierwsza,druga,i trzecia czesc gry Gothic i mam nad glowa taki duzy znak zapytania...czy juz sa nowe wersje tej fry i czy sie oplaca ja kupic :?:
 
Pewnie masz, ale napiszę, że do 3 części jest dodatek. Serię gothic kontynuuje Arcania (nazywana Gothic IV), do której wyszedł dodatek o ile się nie mylę. Ale ta gra jest strasznie nudna i w ogóle nie polecam, pewnie dlatego że wyprodukowała ją inna firma niż poprzednie części. Natomiast twórca Gothica I, II, III (bez dodatku) Piranha Bytes, wydał 2 części gry Risen, która mimo, że nie ma żadnego związku, że światem gothica jest lepszym rozwiązaniem, chociaż mi osobiście też się nie podoba.
 
Dodatek napisał:
No jest Gothic IV, ale sądząc po opiniach to i tak wszyscy wolą 2 czy 3 ;)


No jest Gothic IV, ale sądząc po opiniach to i tak wszyscy wolą 2 czy 3

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z osobą, która by nie narzekała na Gothica 3... To już nie klimat z 1 i 2...
 
Jak mi tak polecacie ta gre "Risen" to moze ja zakupie,ale troche sie zejdzie z tym xd
Chce teraz sobie kupic GTA V na psp jak wyjdzie,ale mam tylko 20 zl :D :D :D
 
Znaczy ja tam nie grałem w Risen 2, ale podstawowa czyli starsza wersja jest ok :) Jak dla mnie super i pewnie teraz już nie droga, zawsze możesz jechać na giełdę :D
 
Ja osobiście mam różne zdania o częściach Gothica. Gothic1, według mnie fabułę ma dość ciekawą, choć zadania wydają się zbyt proste. ''Test Zaufania'' jedna z najgorszych misji z cyklu ''idź i przynieś''. Aby przejść grę na trudnym poziomie wystarczyło mi niespełna 20 godzin(Każda misja zaliczona). Czas gry jest zbyt krótki jak dla mnie, ale gra na ogół jest dobra. Gothic2 Czas gry jest już dłuższy, są dwie mapy: Kolonia Górnicza oraz Khorinis(w dodatku dochodzi trzecia, ale nazwy dokładnie nie pamiętam) Potwory na ogół za wiele się nie zmieniły, doszły chyba tylko polne bestie i SMOKI. Najnudniejszym rozdziałem dla mnie był ''Oko Innosa''. Denerwowały mnie POSZUKIWACZE, którzy prze każdym spotkaniu mówiły w kółko tą swoją historyjkę, było także zadanie o ile pamiętam z jakimiś ołtarzami w tym rozdziale, które również było głupie. Mimo to ta część gry jest dość ciekawa, chociaż nie znalazłem nigdy wystarczająco krwi smoków czy coś w tym stylu na wykonanie miecz ;/ W wolnym czasie postaram się powrócić do tej części i wykuć w końcu ten miecz xD
Następny jest Gothic3, ta część ma dość wiele błędów, ale szybko nam się nie znudzi, bo jest bardzo długa. Mapa jest ogromna, podzielona na trzy wielkie obszary, jeśli dobrze pamiętam: Nordmar-pustynia lodowa, Myrtana, oraz Varant pustynia piaskowa. Jest wiele Gildi/Profesji, fabuła jest bardzo długa, potworów masa. Ogólnie gra spełnia wymagania i na pewno nie jest słaba, kto tak uważa, to zapewne nie przeszedł gry do końca, bo mu się najzwyklej w świecie nie chciało...
Ostatnia część z dotychczas powstałych czyli: Arcania:Gothic 4. Kupiłem ją sobie już przeszło półtora roku temu, na gwiazdkę. Żałuję wydanych 100zł, ponieważ gra jest słaba. Normalnie czuję się jakbym grał w mario. Idę przed siebie uważając na przeszkody. Arcania nie została już wspomagana przez Pyranhnie Bytes, więc prawdopodobnie, dlatego jej czegoś brakuje.

PODSUMUJMY: Gothic ogólnie jest ciekawą grą, mimo tych niedociągnięć. Polecam w zagranie we wszystkie części, począwszy na 1, a skończywszy na Arcanii. Zachęcam też do zagrania wraz z dodatkami :>

PS. Również polecam Risena2, grałem i przyznam, że jest ciekawy :>
 
Back
Do góry