funko fusion

CS GO - Problem z jasnością

N

nikolak3

Gość
Witam!
W dniu 2015-06-24 zrobiłam formata laptopa lenovo y50. Ciesząc się odświeżonym systemem, bo jakieś gówno wcześniej zamuliło cały sprzęt, długo nie cieszylam się formatem. Gdy zainstalowalam gre cs go i chcialam zmienic sobie ustawienia co zawsze robie na poczatku, okazalo sie ze jasnosc ekranu wogole sie nie zmienia. Rozjasniam na maxa - nic, tak samo = sciemniam = nadal tak samo..i tak roznie. Zrobilam reinstall gry, ktory okazal sie nieskuteczny, dlatego prosze was o pomoc. Mam Legendary Eagle (elita najlepszych graczy) i nie chcialabym tego stracic przez sciemniony obraz w grze. Jest on bradzo wazny bo ciezko wypatrzec przeciwnika w takich egipskich ciemnosciach.
Licze na wasza pomoc! Nie znalazlam jeszcze w google takiego problemu, a jezeli jest = prosze o linka.
(moge wyslac zdjecie sciemnionego obrazu = a obrazu kiedys przed formatem)
 
Sprawdź jaki masz ustawiony tryb wyświetlacza (pełen ekran, w oknie).
Za jasność odpowiadają chyba komendy
mat_monitorgamma "1.60000"
mat_monitorgamma_tv_enabled "1"
z tym, że działa to tylko na fullscreenie.
A jak nie to program Gamma adjuster. Ja go zawsze używam do grania w csa ;)

edit: i sprawdź sterowniki
 
Komendy nic nie dały, sterowniki były aktualizowane. Narazie ratuję mnie GammaAdjuster, ale jestem ciekawa co stoi za przyczyną problemu. :/
 
Pobierałam już cfg różnych proplayerów, ale to nic nie daje. Jakby jasnosc w grze byla zablokowana :(
 
Po wpisaniu komendy gamma konsola stwierdza, że podana komenda nie istnieje, tak samo jest w przypadku brightness... Spójność plików niczego nie wykryła. Po zmienieniu z monitora na telewizor nic się nie dzieje. Tak samo jest z grafiką. Po zmienieniu z wysokiej na niska nadal jest wysoka. Nieważne jak ustawie w grze nadal można zaobserwowac wysokie shadery,cienie itp. Tak jakby Ustawienia Video wogóle niedziałaly z wyjątkiem rozdzielczości.
edit.
Dołączam linka, w któym po zmienieniu na tryb w "oknie" i spowrotem na tryb pełnoekranowy, pasek jasność "buguje się"? http://zapodaj.net/ccf17fe6d4874.png.html
edit2.
Nie wiem czy to coś wniesie, ale po wyłączeniu cs ok. 5 sekund ustawia sie obraz, który jest dużo jaśniejszy niż w grze. Tak jakby jasność w cs była zablokowana. Przed formatem tego nie było.
 
Witam!

Przykro mi, że napotkałaś na taki problem z jasnością ekranu po formacie laptopa. Postaram się pomóc jak najlepiej potrafię. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu:

1. **Zaktualizuj Sterowniki**:
- Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. Możesz je pobrać ze strony producenta karty graficznej (np. NVIDIA, AMD) lub bezpośrednio ze strony Lenovo.

2. **Ustawienia Jasności w Systemie**:
- Sprawdź ustawienia jasności w systemie Windows. Możesz to zrobić wchodząc do **Panelu Sterowania** lub **Ustawień** i dostosować jasność ekranu w zakładce **Ekran**.

3. **Ustawienia Gry**:
- W samej grze CS:GO możesz spróbować dostosować ustawienia jasności. Wejdź do ustawień gry i sprawdź opcje dotyczące jasności oraz gamma.

4. **Komendy Konfiguracyjne w CS:GO**:
- Spróbuj użyć komend konfiguracyjnych w konsoli gry. Uruchom konsolę (~) i wpisz poniższe komendy:
```
mat_monitorgamma 1.6 // Możesz zwiększać lub zmniejszać wartość, np. 2.0 dla jaśniejszego obrazu.
```
- Te komendy mogą pomóc dostosować jasność w grze.

Jeśli te kroki nie przyniosą oczekiwanego efektu, warto sprawdzić, czy problem dotyczy również innych aplikacji i gier. Jeśli nie, to problem może być specyficzny dla CS:GO, a w takim przypadku dalsze śledztwo może być konieczne.

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne. Jeśli problem dalej będzie występował, daj znać, postaram się pomóc bardziej szczegółowo.
 
Back
Do góry