funko fusion

Strzelanki [CS-1.6]Zwiekszanie FPS / Jak zwiekszyc FPS'y?

Status
Zamknięty.
S

SleepersWake

Gość
Jak zwiększyć FPS / Zwiększanie FPS

1. Ustawienia gry:

-rozdzielczość 640 x 480
-tryb renderowania OpenGL
-jakość kolorów 16 bit

2. Instalujemy sterowniki (wcale najnowsze nie znaczą najlepsze), wiec najlepiej zainstalować sterowniki dołączone do karty graficznej lub szukamy najbardziej stabilnych pod nasza kartę oraz zmieniamy ustawienia wydajności:

-ustawienia tekstur: wydajność
-poziom szczegółów mipmapy: wydajność
-synchronizacja pionowa: wyłączona (pamiętajmy, że jeśli jest ustawione "po kontrola aplikacji" odznaczamy i wyłączamy)
-antyaliasing: 2x lub 0
-filtrowanie anizotropowe: 2x lub 0


3. Wgrywamy modele i config:

-HighFpsModels: KLIK!
ścieżka D:\Program Files\Steam\steamapps\xxx\counter-strike\cstrike\models (jeśli mamy po polsku to cstrike/polish)
-HighFpsConfig: www private pastebin - collaborative debugging tool
ścieżka D:\Program Files\Steam\steamapps\xxx\counter-strike\cstrike\models

4.Ustawiamy odświeżanie (tylko dla monitorow crt):

-ściągamy program refresh lock: KLIK!
-naciskamy prawym na ikonkę HZ i wybieramy refresh configuration

-wybieramy refresh overriding na on

-w opcjach uruchomiania dopisujemy komendę -freq 120 (tylko dla użytkowników steam oraz dla rozdzielczości 640 x 480)

-dla nonsteam ta komendę dopisujemy w elemencie docelowym

5. Counter-Strike Ultimate Drivers

UnitedFreaks

Są to sterowniki przeznaczone dla kart ati z serii 9xxx
Wg producenta:
* Bazują na catalystach 3.8
* Bazują na najszybszym sterowniku opengl ATI
* Zoptymalizowane pod counter-strike
* Poprawiona gamma
* Naprawione przypadkowe gubienie "klatek" podczas gry.
* Naprawiony tzw. "wysoki recoil" w grze.
* Najlepsza jakość i wydajność w counter-strike

Właściwie nie musimy ich instalować aby osiągnąć powyższe zalety. Wystarczy ze wyciągniemy z nich plik "atioglxx.dll" i wrzucamy do D:\Program Files\Steam\steamapps\xxx\counter-strike
aby sterownik dzialal poprawnie musimy miec wlaczone 32 bity.


6. Defragmentacja oraz skanowanie kompa.

Również niezbędna czynność do wykonania w celu polepszenia wydajności naszego komputera. Do skanowania polecam program ccleaner.

7. Odkurzamy kompa

O procesorze Intel Celeron
Czemu mój kolega na athlonie 1700 wyciska więcej fps'ow niz ja na swoim celeronie 2,4(podałem tylko taki przykład). Otóż celerony to nie są procesory do grania lecz do pracy biurowej. Jeśli nie możemy wycisnąć stałej 100 i posiadamy celerona to mamy odpowiedz, ponieważ procesor ma największy wpływ na fps'y.

Mam 2 rdzeniowy procesor oraz dobry firmowy zasilacz, a mam spadki fps'ow i moja postać czasem zachowuje się jakbym miał "speedhacka". Tak, czasami tak jest kiedy posiadamy 2 rdzeniowy procesor. Jak temu zapobiec? musimy zainstalować program, który "wymusza grę" do korzystania z jednego rdzenia.

http://www.koma-code.de - CPU-Control (Win 98/2000/XP/Vista)

Na steamie mam mniej fps niz na nonsteamie? Tak, ponieważ ciągle update'y naszego valve obniżają nam fps'y:] Wyłączenie usługi community in-game może dać nam kilka klatek więcej.

Podczas gry masz dziwne czarne kwadraty, paski itp? To są artefakty, a przyczyna prawdopodobnie jest przegrzewanie się procesora. Może pomóc zmniejszenia taktowania naszego procesora.

Włożyłem w ten poradnik całą swoją wiedzę na temat fps, jeśli coś mi się przypomni to zedytuje. Mam nadzieje ze komuś się to przyda:]
 
Re: Zwiekszanie FPS / Jak zwiekszyc FPS'y?

Matti, dla niektórych to bardzo duży problem. ;)
 
Re: Zwiekszanie FPS / Jak zwiekszyc FPS'y?

U nie których jest to problem bo pewnie na Terminalu grają ;P
 
Re: Zwiekszanie FPS / Jak zwiekszyc FPS'y?

Wiadomość wygenerowana przez Kid Mod,a.

Ten temat został zamknięty przez: oMISIUo
Powód zamknięcia: Poradnik zaakceptowany. //Close


Z pozdrowieniami,
Administracja Działu AMXX.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry