funko fusion

Strzelanki Crysis

crysis-cover.jpg

Jako Jake Dunn, członek amerykańskiej jednostki Delta Force wyposażony w specjalny nanotechnologiczny kombinezon, będziemy musieli odzyskać tajemniczy artefakt i odbić naukowców przetrzymywanych przez północnokoreańskie wojska na jednej z wysepek archipelagu Spratly. Do naszej dyspozycji zostanie oddany rozbudowany arsenał z możliwością dołączenia dodatkowych elementów do każdej broni. Dodatkowo, kombinezon głównego bohatera jest wyposażony w urządzenia zwiększające siłę, maskujące, wyciszające ruchy i leczące obrażenia, zasilane z wewnętrznej baterii.
Gra działa na silniku CryENGINE 2, korzystającym z możliwości dawanych przez Direct-X 10. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a oprócz poruszania się na piechotę będziemy też mogli skorzystać z różnorodnych środków transportu.
[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=EHz_otW4_i4[/youtube2]
 
Gra świetna. Mogę się pochwalić tym, że udało mi się kupić edycję kolekcjonerską tej gry i nie żałuję. Świetna (w tamtym czasie) grafika, nanoskafander którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać sprawiły, że gra na zawsze zapadnie w mojej pamięci jako jedna z najlepszych w jakie grałem.
 
Najlepszy fps w jakiego grałem. gra wyszła w 2006 roku a efekty, grafika, optymalizacja gry były lepsze niż w niejednych później wydanych grach. Jednym słowem Crytyk wysoko ustawił poprzeczkę.
 
Już jest Crysis 2, po filmikach i zdjęciach wygląda zaje*iscie.
Niestety mój pc, nie pozwala ... :(

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=EZRvhgbtMqA[/youtube2]
 
Świetna gra. Minęło sporo czasu od premiery zanim w ogóle miałem okazję zagrać w Crysisa (za słaby sprzęt). Te bezsenne noce podczas których marzyłem, by pochodzić sobie po plaży na wyspie mając na sobie super-kombinezon... Moje zachwycenie, gdy w końcu dorwałem Crysisa w swoje ręce jest nie do opisania. Grałem ostro, aż przeszedłem. Wrażenia niesamowite, bo grafika była i nadal jest piękna, a to trzeba przyznać jedna z największych zalet gry. Fabuła nie jest skomplikowana, ale nie oczekiwałem tego po action FPSie, więc byłem zadowolony. Zwłaszcza, że uwzględnili przybyszów z kosmosu, a jednym z moich wielu hobby są zjawiska paranormalne. Więc tak, gra jak najbardziej zapadnie w pamięci na bardzo długo.

Druga część zaś... nie tak dobrze. Graficznie może i jest odrobinę lepiej, ale brakuje mi tego free roamu. Nie powiem, że gra jest słaba, bo nie jest - jest całkiem znośna, ale nie udało im się podnieść poprzeczki z jedynki. To i tak tylko wstępna opinia, bo gry jeszcze nie przeszedłem więc może coś się jeszcze zmieni. Tymczasem - jedynka góruje.
 
No fakt grafika wymiata. Nie wiem niestety jak jest w Crysis 2, bo na razie nie posiadam, ale w "jedynkę" grałem i jest w porządku. Sprzęcik na nowy wymieniony niecałe dwa tygodnie temu, to trzeba nadrabiać zaległości w gierkach :D
 
Podzielam zdanie Joaquin'a "dwojka" graficznie prezentuje sie swietnie, polski(dobry) dubbing niekiedy potrafi niezle rozbawic, obawiam sie jednak ze nie jest tak ciekawa i grywalna jak "jedynka" ktora byla wielkim hitem, wydaje mi sie, ze powodem tego sa zbyt wielkie oczekiwania graczy(w tym moje), ktorzy oczekiwali kolejnego przelomu. Jednak mimo tego jest to wspanialy FPS wciagajacy na wiele godzin polecam kazdemu milosnikowi gatunku
 
Jak mnie ze 3 lata nie skusiła do przejścia tak Crysis 2 został rozwalony w 2 dni. CryEngine robi robotę :)
 
Gdy w Grudniu zamieniłem 10letniego grata na lepszy model z jakąś normalną kartą graficzną kupiłem sobie Crysisa. Wyobraźcie sobie co musi czuć człowiek który przeskakuje z Mafia 1 na Crysisa (Full detale)? Ja tak właśnie się czułem. Gra graficznie jest wprost świetna! Idealnie dobrze stworzone lasy itp (które w dodatku możemy powalić strzelając kałachem). Bardzo mi się też spodobał "Nanoskafander", przy którym można było rozmyślić trochę taktyki i w dobrych momentach używać odpowiednich skilli. Co do fabuły nie ma czego się uczepić. Gra świetna! Już niedługo mam zamiar kupić Crysisa 2 :)
 
Back
Do góry