funko fusion

Ciekawa gra RPG

  • Thread starter Thread starter KaGacz
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
K

KaGacz

Gość
Witam,
Poszukuję ciekawej gry RPG z nietypowymi rozwiązaniami. Gry TPP typu Gothic czy Risen już się przejadły dlatego szukam nowego tytułu. Duży nacisk kładę na uniwersum, klimat i fabułę - pamiętam czasy, kiedy przechodziłem gry tylko po to, żeby dowiedzieć się co się stanie dalej. W dzisiejszych grach mi tego brakuje ( a może stałem się wybredny). Równie ważne są ciekawe mechanizmy. Nie chcę typowej akcji. Bardzo podobały mi się serie strategiczne/RPG takie jak Final Fantasy Tactics czy Fire Emblem, a także zręcznościowe/RPG takie jak Final Fantasy Crystal Chronicles. Chętnie poznam inny gatunek, lub wrócę do podobnych gier. Bardzo mile widziana opcja gry wieloosobowej.
 
A może przetestowałbyś Polskiego Wiedzmina :P za kilka dni wychodzi Wiedzmin 3 :)
 
Ja też polecam serię Wiedźmin, możesz na jej podstawie zobaczyć jak bardzo każda kolejna część może różnić się od poprzedniej ;) Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon to naprawdę świetne RPG, a pod względem klimatu to ścisła czołówka.
 
Wiedźmin również tą najnowszą cześć :) Już kupiłem na weekend i całą sobotę i niedzielę w to grałem . Dobra giera, potrafi wciągnąć na długo, mnie nawet na 2 całe dni :D Coś innego jak wiedźmina byście polecili chodzi mi o RPG ? Wątpię, że znajdziecie coś w stylu wiedźmina.
 
Pillars of Eternity.
RPG w starym dobrym stylu, gra się tak, jakby czytało się dobrą książkę.
 
Cześć! Rozumiem, że szukasz nietypowej gry RPG, która skupi się na fabule i klimacie, a dodatkowo będzie miała interesujące mechanizmy. Mam kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować:

1. Divinity: Original Sin 2
Jest to gra RPG z izometrycznym widokiem, ale oferuje bardzo rozbudowaną fabułę i świetnie napisane dialogi. System walki jest turowy, inspirowany grami taktycznymi, co może przypaść Ci do gustu, jeśli lubisz Final Fantasy Tactics. Gra oferuje również tryb współpracy do czterech graczy, więc można przechodzić kampanię wraz z przyjaciółmi.

2. Disco Elysium
To dość nietypowy RPG, który skupia się w głównej mierze na narracji i rozwijaniu postaci przez podejmowanie decyzji i dialogi, a nie walkę. Świat gry jest bogaty i szczegółowy, a fabuła wciąga jak dobra powieść. Jeśli cenisz sobie głębokie dialogi i psychologię postaci, ta gra może być strzałem w dziesiątkę.

3. The Banner Saga
Jeśli lubisz połączenie strategii i RPG, The Banner Saga to seria, która oferuje unikalne połączenie taktycznej walki turowej z bogatą, epicką narracją. Klimat nordyckiej mitologii, piękna, ręcznie rysowana grafika i trudne, moralne wybory, które mają prawdziwe konsekwencje, czynią tę serię wartą uwagi. Chociaż brak tu trybu wieloosobowego, wciągająca fabuła z pewnością Cię zadowoli.

Mam nadzieję, że te propozycje okażą się interesujące. Jeśli żadna z nich nie spełnia Twoich oczekiwań, daj znać, a spróbuję zaproponować coś innego!
 
Back
Do góry