funko fusion

RPG Chrono Trigger

N

ninja666

Gość
Chrono Trigger to gra jRPG wydana w 1995 roku przez Squaresoft na konsole SNES, PSX oraz DS (remake gry). Opowiada on o losach Crono - zwykłego młodzieńca żyjacego w typowo "jRPGowym" średniowieczu. Czemu nazwałem je "jRPGowym"? Gdyż pomimo tego co pokazują wszelkie możliwe dowody w grze, czyli, że akcja toczy się w roku 1000, to ludzie mają w domach kuchenki i lodówki, a jedna z bohaterek używa spokojnie bez żadnych ograniczeń pistoletu kaliber nie-wiadomo-jak-duży. Pewnego spokojnego dnia Crona budzi jego matka, przypominając mu o festynie z okazji rozpoczynającego się milenium. Gdy udaje jej się dobudzić syna, daje mu pieniądze i życząc mu dobrej zabawy odsyła go na plac miejski. Na festynie Crono wpada (dosłownie, głową) na piękną dziewczynę imieniem Marle i postanawia (a raczej zostaje przymuszony, dziękujemy panom Kwadratowym za złudzenie wyboru ;) ) oprowadzić ją po festynie. Po jakimś czasie plac obiegła wieść, że przyjaciółka Crona, Lucca będzie prezentować swój nowy wynalazek - teleporter. Na samej prezentacji, gdy Lucca szuka ochotników, nikt nie chce wypróbować jej dzieła, gdyż się boją (ach ta ciemna średniowieczna ludność, kuchenki obsługują, a boją sie teleportacji). Jedynie Crono wykazał dosyć odwagi i zgłosił się na ochotnika. Po teleportacji zakończonej sukcesem, Marle cała podekscytowana też chce spróbować. Staje na platformie, a Lucca zaczyna uruchamiać systemy. Nie wszystko idzie jednak, tak jak powinno. Naszyjnik dziewczyny zaczyna dziwacznie błyszczeć, maszyna zaczyna wariować, a w powietrzu otwiera się dziwny portal, który później okazuje się być portalem czasowym prowadzącym do roku 600. Wszyscy uciekają w popłochu. Jedynie Crono wykazał chęć uratowania Marle i rzucił się za nią w portal. Grę cechuje niepowtarzalny klimat, epicka, aczkolwiek liniowa, fabuła, która nie pozwala się oderwać od monitora/telewizora i zapewnia wiele (bo aż ok.40) godzin zabawy oraz unikalni bohaterowie, których Crono (w którego wcieli się gracz) pozna podczas swoich wędrówek w czasie i zapadną na długo w pamięci. Warto też wspomnieć, że nad postaciami pracował Akira Toriyama, twórca słynnego anime "Dragon Ball". Grę polecam wszystkim miłośnikom japońskich RPGów, chociaż nie-miłośników też powinna zachęcić. Nie pożałujecie ani sekundy spędzonej przy niej.

Screeny:

65808-chrono-trigger-snes-screenshot-title-screens.png


65810-chrono-trigger-snes-screenshot-intro-trailer-what-s-this-big.png


65812-chrono-trigger-snes-screenshot-intro-trailer-surrounded-by.png


65819-chrono-trigger-snes-screenshot-in-the-forests.png


65814-chrono-trigger-snes-screenshot-intro-trailer-mode-7-racings.png


Krótki gameplay (wersja na konsolę SNES):
[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=UpaQTZFYfcA[/youtube2]


Źródło (screenshoty):
http://www.mobygames.com/game/snes/chro ... tId,65814/
 
Jest moze spolszczenie ;> klasyczny jrpg ;) musze go sprobowac kiedys ;p finale od 3-5 jaraly my mnie bardzo mocno :) siedzialo sie i gralo na starym kompie ;)
zreszta do finali mam dalej slabosc :) musze dorwac X-2 i XII na PS2ke bo X przeszedlem i masterowalem ale jakis domowy IDIOTA usunal mi 220 godzinne savy... eh
 
Pamiętam, że chyba kiedyś miałem spolszczonego ROMa ze Snesa, ale spolszczenie było koszmarnie zrobione i do tego połowa gry nadal była po angielsku. Zdecydowanie bardziej polecam granie po angielsku.
 
Back
Do góry