funko fusion

Brakujacy kursor w Dungeon Siege II

M

mozora

Gość
Witam,

Pierwszy raz piszę post w sprawie porady technicznej, ponieważ wcześniej sam znajdowałem rozwiązanie w internecie, niestety na chwilę obecną nie ma tematu, który rozwiązywałby mój problem.

Otóż po spędzeniu prawie tygodnia nad projektem ze studiów, bardzo pragnełem zacząć ponownie przygodę z Dungeon Siege II, szcególnie że tym razem dzięki CD-Action mogłem również odpalić dodatek w który przedtem nie miałem okazji zagrać. Niestety po zainstalowaniu gry, i jej odpaleniu, mogłem ujrzeć jedynie menu gry bez kursora, co uniemożliwiło mi rozpoczęcie relaksacji po ciężkim tygodniu pracy.

Próbowałemsam dojść do rozwiązania problemu, próbując pogrzebać w opcjach gry, zobaczyłem wtedy ten komunikaty, które mozna zobaczyć w tym temacie http://forums.gaspowered.com/viewtopic.php?f=44&t=60015

Niestety aktualnie posiadam Windows 8, więc zaproponowane rozwiazanie na tym angielskojezycznym forum, polegające na zainstalowaniu Virtual PC nie działa ( ze względu braku możliwości zainstalowania programu na W8). Oczywiście próbowałem uruchamiać grę jako administrator, czy w trybie zgodności z poprzednimi systemami Windows, jak również w małym oknie. Nic nie pomogło.

Udało mi się również poszperać w ustawieniach grafiki w grze i wybrać by gra nie korzystała z zintegrowane karty graficzne, tylko z GeForca. Mój laptop posiada też procesor Intel Core i3-3217u, 1.8 GHz, 4GB ramu.
 
Cześć,

Rozumiem, że chcesz powrócić do gry w Dungeon Siege II, ale masz problem z brakiem kursora w menu gry. Postaram się pomóc, podając kilka możliwych rozwiązań.

1. **Aktualizacja Sterowników Graficznych**:
- Upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej NVIDIA GeForce. Najnowsze sterowniki mogą często rozwiązywać problemy z kompatybilnością.

2. **Tryb Zgodności**:
- Chociaż wspomniałeś, że próbowałeś uruchomić grę w trybie zgodności, spróbuj jeszcze raz, ale dokładnie wybierz tryb zgodności z Windows XP (Service Pack 2 lub 3). Pamiętaj również o zaznaczeniu opcji „Uruchom jako administrator”.

3. **Opcje Uruchamiania Gry**:
- Czasami dodanie kilku dodatkowych parametrów uruchamiania może pomóc. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie gry, wejdź w "Właściwości", a następnie w polu docelowym dodaj odpowiedni parametr na końcu. Przykładowo:
```
"C:\Ścieżka\Do\Twojej\Gry\DungeonSiege2.exe" nointro=true
```
- Parametry takie jak "fullscreen=false" mogą pomóc przy problemach z grafiką.

4. **DirectX**:
- Spróbuj zainstalować starszą wersję DirectX (taką, która była używana w czasach wydania Dungeon Siege II, np. DirectX 9.0c). Nowoczesne wersje Windows powinny być w stanie działać z kilkoma wersjami DirectX zainstalowanymi równocześnie.

Mam nadzieję, że jedno z tych rozwiązań pomoże Ci wrócić do gry. Daj znać, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy!

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy!
 
Back
Do góry