funko fusion

Problem Błąd kompa

K

kayutooo

Gość
Dostałem laga komputera nie wiedziałem co zrobić więc trzymałam tam gdzie się włącza kompa i komp się wyłączył ale gdy go uruchamiam mam błąd "reboot and select proper boot device Or insert boot media in selected boot device and press key"
 
Otwórz obudowę. Wypnij dysk i sprawdź czy "niezabudowana" strona ma jakieś uszkodzenia typu ciemne miejsca.
Podłącz dysk jest wydaje się okej. Możesz zmienić kabel sata którym jest podłączony. To ten kabel który idzie do płyty głównej. Najlepiej zmień słoty do których jest podłączany.

Daj znać czy coś ruszyło. Będziemy myślę dalej.
 
Oby okazało się że to tylko lużne kabelki, bo jeśli nie, to pewnie dysk wyzionął ducha.
Wolę sam tego nie robić bo jestem zielony w tych sprawach , i raczej się nic poważnego nie stało bo komp dopiero 3 tygodnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wolę sam tego nie robić bo jestem zielony w tych sprawach , i raczej się nic poważnego nie stało bo komp dopiero 3 tygodnie
Samemu bez otwierania komputera możesz co najwyżej zresetować ustawienia BIOSu. Jeśli komputer nie wykrywa ci dysku już na samym starcie, to bez włożenia łapy do środka się nie obejdzie.

Z dyskami jest loteria, może trafić ci się sztuka, która przetrwa ponad dekadę - albo trafi ci się szmelc, który po paru tygodniach przestanie działać. Jeśli ty nie masz zamiaru tego robić, to w takim razie kontaktuj się ze sklepem, w którym kupowałeś komputer.
 
Back
Do góry