funko fusion

Strzelanki BF3 - Granie w metrze to katorga

P

Piotru

Gość
Nie znam przyczyny znikomej płynności w metrze, ale z pewnością nie chodzi tu o internet.
Najdziwniejsze jest to, że ze stałych 30 klatek używając lunety(czegokolwiek co powiększa, nawet o x3,4) mam spadki do 15-20 FPS'ów (przy x12 lunecie nawet 10 klatek). W pozostałych mapach to podobnie jest tylko na mapce "Wielki Bazar". Próbowałem wszystkich ustawień, płynność ta sama, gładkie oświetlenie wyłączałem, geometrie na najniższe itp., i nic. :(
Nawet sterownikami się bawiłem, temperatury też nie są za wysokie(jakieś 55 stopni na CPU; 35 na GPU).
Jakieś pomysły? :/
Procek 3,2Ghz
RAM 4GB
GPU: 2GB ~850Mhz
...
 
Jeszcze windows moze byc przyczyną, ja na 8 mam czasem problem z klatkami w grach full screenie
 
No to mam tak:
•System: Win 7 Ultimate 64 bit
•CPU: AMD Athlon X4 740 3,2Ghz (ustrojstwo ma zablokowany mnożnik) :/
•RAM: GoodRam PLAY 1x4GB 1600Mhz
•GPU: Radeon HD 6670 2GB
•Dysk: Segate Barracuda 500GB 7200obr./min.
•Płyta główna: jakaś od ASRock'a, micro ATX
•Zasilacz: Jakieś badziewie, 400W za 130zł
ła
Nie wiem, coś jeszcze dodać?
Wydaję mi się, że to spełnia wymagania gry. Ewentualnie podejrzewałbym jeszcze, że zasilacz może być nieco za słaby.
 
a spróbuj właczyć tryb ekranowy i rozdziałke 720p ustawic na przykład. Jeśli ci się nie będzie cieło to znaczy że słaby komputer.
 
A tego też próbowałem i powiem ci, że dalej nic. To samo, tylko, że wygląda gorzej.
 
Matti, ja połowe kampani przeszedłem mając tylko 2gb ramu.
Po 10-15 FPS przechodziłem misje, więc da się poszaleć ;D
 
@up
Widze tutaj amatora niskich FPS-ów. Tak sie składa że ja jestem amatorem wysokiego pingu, lagów i w ogóle braku internetu. PJONA
 
Za slaby komp do bfa :) Jesli masz blokade na procku to znaczy ze 2 rdzenie zostawiono do podkrecenia, grafika przy zasilaczu 400 W ledwo dyszy, do tego ASROCK, nie ma co szukac winy nigdzie indziej bo tkwi ona w sprzecie.
 
Piloci myśliwców dostrzegają różnice do 300FPS'ów xD
@Bajt3l, co za bzdury... po pierwsze procesor ma 4 rdzenie i wszystkie są fabrycznie zablokowane i OC jest niedostępne(możesz sobie ustawiać ile zechcesz na tym BIOS'ie, a procek i tak zostanie 3,2Ghz), na pudełku od grafiki jest napisane, że nie wymaga większego zasilacza niż 400W (DDR3, więc lipna ta grafika, ale mniejsza o to),a panie kolego AsRock jest to akurat jedna z najlepszych marek produkujących płyty główne, poza tym jest to silny konkurent dla Gigabyte i MSI, a wielu YouTuberów - zagrajmerów/recenzentów - wybrało i używa te właśnie płyty, więc nie sądzę, aby było to jakieś badziewie dla biedaków.
Poza tym w wymaganiach gry jest napisane, że wystarczy procesor dwurdzeniowy 3Ghz, więc jakby nie patrzeć to panie Bajt3l trochę przesadziłeś. Takie "nie znam się, to się wypowiem" :)
 
Matti napisał:
Każdy gracz odczuwa różnicę między stałymi 90 fps a np. 250 fps.
To są już monitory 250Hz? :D Ustalmy, że jest bardzo duża różnica między 60, a 144FPS'ami. To jaka jest pomiędzy 144, a 250? Otóż niewielka. Im więcej klatek tym mniejsze różnice oko widzi, bo się to wszystko zlewa w całość ;)
Około 150FPS to taka granica dla przeciętnego człowieka, więcej to już trzeba i lepszego oka :)
 
Och tak post typu "mam ten sprzet - jest zajebisty" jest jak najbardziej wskazany. Jakis czas temu AMD dotykalo paluszkami dna, ilez razy firma ta oglaszala wycofanie sie z rynku i niestety wyzej nie podskocza, ich niszowe procesory sa daleeeeeeko w tyle za intelami i tak juz pozostanie, wiec wybacz lepiej wziac nizszy model intela niz AMD a potem zachodzic w glowe czemu gry mi nie chodza. Tekst typu "na pudelku jest napisane..." wiele mowi o Twojej wiedzy komputerowej, bo karta nie jest jedynym podzespolem pobierajacym prad w komputerze, i kazdy kto komputery sklada a nie oglada na obrazkach doradzi Ci zapas mocy przyjacielu. Co do ASROCKa to MSI jest nizej, niezawodnosc plyty glownej okresla sie na podstawie liczby zwrotow do producenta i ASROCK wypada kiepsko, nie poprawil pozycji od 4 lat, wiec sorry, ta sama regula, która odnosi sie do procka lepiej slabszy model sprawdzonej firmy, niz jakis szajs. Nie opieram opini o ludzi z youtube tylko o statystyki ;)

To są już monitory 250Hz?

Prawie, sa juz 240 Hz :)

Bajt3l, co za bzdury... po pierwsze procesor ma 4 rdzenie i wszystkie są fabrycznie zablokowane

Zanim napiszesz poczytaj!
Rdzenie ma 2 a watki ma 4, moze sprobowac opcji Turbo, ktora jest w tych AMDkach. I owszem procesor nie posiada mnoznika.
Tylko nie pisze ze jak czytasz we wlasciwosciach systemu to pokazuje 4 rdzenie, wiem ze tak jest, poniewaz "watek" to rdzen logiczny, ten drugi rdzen to rdzen fizyczny, dlatego lepszy jest procesor 4/4 niz 2/4 jakim jest omawiany przez nas.
Blad popelnilem wiec w stwierdzeniu ze 2 sa zablokowane, tak nie jest przepraszam.
 
Back
Do góry