funko fusion

Strzelanki Battlefield BC:2 - parę pytań o pojazdach i detalach

H

Hirutaro

Gość
Cześć wszystkim. Moje FPSowe podróże dalej przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi. Długo przyglądałem się BC:2, gra jest świetna jak już kiedyś pisałem.
Teraz jednak parę pytań:
-czy strzelec karabinu maszynowego w bradleyu/czołgu jest skazany na cierpienia ze strony kierowcy? Chodzi mi o tą wielką chmurę dymu, która powstaje zaraz po wystrzale z głównej broni pojazdu, czy da się jakoś ten efekt zniwelować? Wiem, że strzelec nie jest od robienia większości streaków, a bardziej coveru, ale mimo to przez większość jazdy zbieram raptem po kilka zabić, głównie przez to, że nawet przeciwnik, który przekrada kilka stopni na prawo lub lewo od pojazdu, ma zasłonę dymną, o ile w czołgu nie jest tak źle, bo nie strzela szybko, to w bradleyu jest to prawdziwa udręka,
-wreszcie detale, czy granie na niskich faktycznie przekłada się na lepszą skuteczność (nie chodzi o spadki/wzrost FPSów, a o to, że podobno lepiej widać przeciwnika), to pytanko wiąże się następnym,
-dziwne zmiany tekstury terenu, to znaczy, raz jest ciemna, a raz jasna. Np. mamy kawałek trawy ot na zboczu, idąc ten zmienia się w brązową ziemię, czy jest temu jak zaradzić? To wygląda brzydko kiedy gram, denerwować nie denerwuje, ale przy nagrywaniu filmów na pewno byłoby problemem :)

Dzięki za pomoc, obiecuję sypnąć karmą za dobre rozwiązania.
 
Ja nie mam żadnej "chmury dymu" jak pruje z karabinu w czołgu

Co do detali to wątpię ja gram na maxa i widzę przeciwnika każdego wątpię że da się widzieć go lepiej ;p

Tekstury to musi być twoja karta graf., u mnie taki bajerek nie występuje ;)
 
duchu65 napisał:
Ja nie mam żadnej "chmury dymu" jak pruje z karabinu w czołgu

Co do detali to wątpię ja gram na maxa i widzę przeciwnika każdego wątpię że da się widzieć go lepiej ;p

Tekstury to musi być twoja karta graf., u mnie taki bajerek nie występuje ;)

Chodzi mi o to, kiedy kierowca prowadzi ogień, wszystko mi zasłania dymem z głównego działa.
Z detalami taki jeden youtubowicz się chwalił, że w BF3 lepiej widać przeciwnika na niskich. Jednak nie wiem jak to ma się do BC2 więc pytam.
A tekstury, zastanawiałem się nad tym. Tzn. wszelkie leje po wybuchu tak się zachowują.

@Edit
Karta graf NVIDIA GeForce 9800 GT
 
Hirutaro napisał:
Chodzi mi o to, kiedy kierowca prowadzi ogień, wszystko mi zasłania dymem z głównego działa.
Z detalami taki jeden youtubowicz się chwalił, że w BF3 lepiej widać przeciwnika na niskich. Jednak nie wiem jak to ma się do BC2 więc pytam.
A tekstury, zastanawiałem się nad tym. Tzn. wszelkie leje po wybuchu tak się zachowują.

@Edit
Karta graf NVIDIA GeForce 9800 GT

Mi kierowca nic nie zasłania jak grzeje z działka, dym jest ale łatwo przez niego coś zobaczyć :) w tym temacie ci nie pomogę bo nie mam pojęcia, jak celujesz i nic nie widzisz możesz Q spamować ja tak robię np. jak ktoś smoka puści, przeciwnik się zaznacza i pruje na ślepo ;p, a tak w ogóle próbowałeś z inną rozdzielczością ?
W BF3 może tak ale w BC2 wątpię ;p poza tym w BF3 masz celowniki termiczne i nie trzeba zmieniać żadnych detali żeby widzieć przeciwnika ładnie i wyraźnie ;p
Karta moim zdaniem jest git więc pewnie to niedopracowane szczegóły, nie spotkałem się z czymś takim u mnie może dlatego że jak gram to staram się grzać w przeciwnika a nie podziwiać leje po wybuchowe ;p
 
duchu65 napisał:
Hirutaro napisał:
Chodzi mi o to, kiedy kierowca prowadzi ogień, wszystko mi zasłania dymem z głównego działa.
Z detalami taki jeden youtubowicz się chwalił, że w BF3 lepiej widać przeciwnika na niskich. Jednak nie wiem jak to ma się do BC2 więc pytam.
A tekstury, zastanawiałem się nad tym. Tzn. wszelkie leje po wybuchu tak się zachowują.

@Edit
Karta graf NVIDIA GeForce 9800 GT

Mi kierowca nic nie zasłania jak grzeje z działka, dym jest ale łatwo przez niego coś zobaczyć :) w tym temacie ci nie pomogę bo nie mam pojęcia, jak celujesz i nic nie widzisz możesz Q spamować ja tak robię np. jak ktoś smoka puści, przeciwnik się zaznacza i pruje na ślepo ;p, a tak w ogóle próbowałeś z inną rozdzielczością ?
W BF3 może tak ale w BC2 wątpię ;p poza tym w BF3 masz celowniki termiczne i nie trzeba zmieniać żadnych detali żeby widzieć przeciwnika ładnie i wyraźnie ;p
Karta moim zdaniem jest git więc pewnie to niedopracowane szczegóły, nie spotkałem się z czymś takim u mnie może dlatego że jak gram to staram się grzać w przeciwnika a nie podziwiać leje po wybuchowe ;p

Spróbuję z inną rozdzielczością. Gram na najmniejszej jaka jest dostępna.
O celownikach termicznych to ja wiem ^^, ale owa persona grała snajperem :P
To dlatego, że czasem gram snajperem i przechodząc przez duże połacie terenu napotykam na to cholerstwo. Zdarza się też przy lataniu helim.

To idę pozmieniać rozdzielczość :)
 
wreszcie detale, czy granie na niskich faktycznie przekłada się na lepszą skuteczność (nie chodzi o spadki/wzrost FPSów, a o to, że podobno lepiej widać przeciwnika)

Według mnie sytuacja podobna jest z cs'em. Dużo ludzi mówi, że lepiej gra im się na najniższych detalach, że lepiej dostrzec przeciwnika. Sam praktykowałem ową teorię i rzeczywiście po zmianie na high miałem większe problemy, ale jest to zależne tylko i wyłącznie od przyzwyczajenia. Przykładowo w BFa ciskam na najwyższych i jakoś różnicy nie widzę zmniejszając.
 
Wydaje mi się, że kwestia tych przyzwyczajeń jest często zależna od sprzętu na jakim gracz gra. Załóżmy, że może pograć na full high ale na 40 fpsach (w strasie poniżej 30) a może też grać na low przy stałych 60. Również byłem zwolennikiem im mniej szczegółów tym lepiej, powoli od tego odchodzę ponieważ trendy są jakie są. Im więcej zabawek, wybuchów, rzeczy do rozwalenia dookoła nas tym większa sprzedaż.

Nie sprawdzałem więc się zapytam. Czy ilość graczy BC2 uległa dużej zmianie?
 
Matti napisał:
Wydaje mi się, że kwestia tych przyzwyczajeń jest często zależna od sprzętu na jakim gracz gra. Załóżmy, że może pograć na full high ale na 40 fpsach (w strasie poniżej 30) a może też grać na low przy stałych 60. Również byłem zwolennikiem im mniej szczegółów tym lepiej, powoli od tego odchodzę ponieważ trendy są jakie są. Im więcej zabawek, wybuchów, rzeczy do rozwalenia dookoła nas tym większa sprzedaż.

Nie sprawdzałem więc się zapytam. Czy ilość graczy BC2 uległa dużej zmianie?

Wrócę do tematu i odpowiem jednocześnie na Twoje pytanie.
Pełno ludzi gra w dwójkę :) na pewno znajdziesz jeszcze serwery.
Co do samej gry. Pobrałem najnowsze sterowniki do Nvidii i jest lepiej ciutkę.
 
Back
Do góry