funko fusion

Battle Royale Battle Royale - nowa epoka czy chwilowa zajawka?

Tryb Battle royale w różnych gier staje się coraz to bardziej stosowany. Można to zauważyć w między innymi grach gdzie głównym zamiarem jest przeżycie(Survival) ale nie tylko. Sam tryb wydaje się dosyć prosty, zręcznościowy. Coraz więcej osób mówi iż Battle royale staje się oddzielnym gatunkiem gier.


Ale jak to wygląda pod względem liczb?

Dosyć kolorowo, według statystyk coraz to więcej osób wybiera nowe gry pod kątem możliwości zagrania w trybie battle royale i to nie tylko w niskim przedziale wiekowym ale i starsi gracze również chętnie grają w tego typu strzelanki.

W samym trybie chodzi o przetrwanie jak najdłużej samemu lub w grupie kilku osobowej na mapie gdzie porozrzucane są przedmioty, pojazdy, pożywienie, broń itp. Na jednej mapie zazwyczaj ląduje 100 osób. Tempo rozgrywki zwiększa się gdyż teren po którym możemy się poruszać jest stopniowo zmniejszany powodując częste pojedynki doprowadzając tym do częstych zabójstw. Podczas rozgrywki nie ma możliwości odrodzenia się więc jeśli zginiesz to dla ciebie ta runda jest zakończona.


Na czym polega fenomen tego trybu?

Przed wszystkim chodzi tutaj o możliwość grania z kumplami. Zazwyczaj taki tryb również nie posiada możliwości „Pay 2 Win” więc wydane pieniądze mogą tylko ulepszyć nasz wygląd a każdy podczas startu ma taką samą szansę na przeżycie i znalezienie przedmiotów. Wiele filmów było adaptowane na tym modelu. Między innymi zapewne znane wszystkim „Igrzyska Śmierci” gdzie gracze również spotykali się na arenie gdzie musieli znaleźć przedmioty i walczyć z innymi uczestnikami.





W jakich grach możemy spotkać się z możliwością zagrania „Battle Royale”?

Chociażby w zwykłym minecraft, nazwa trybu „Survival Games” jest łudząco podobna do tego trybu. Najpopularniejsze tytuły oferujące ten tryb to Fortnite, PUBG, H1Z1, DAYZ lecz coraz to więcej gier zaczyna oferować tą możliwość rozgrywki. Nie można zapominać o grach w których zupełnie ten model gry nie pasuje a i tak się tam pojawia. Między innymi Warfare.





Jak długo potrwa mania Battle Royale?

Tego nikt nie wie, można jedynie przypuszczać że albo twórcy gier odnajdą nowy haczyk na graczy – albo uda im się grę zrobić Pay to win i jedynym sposobem by grać dalej byłoby zapłacenie.

Osobiście wydaje mi się że sam tryb rozgrywki nie jest zły i może oferować wiele godzin porządnej rozgrywki i zabawy. A fakt że znajdziemy go w wielu tytułach daje nam tylko możliwość przetestowania nowego modelu gry na innym tytule. Tak jak wspomniałem wcześniej nie każda gra się do tego nadaje więc jeśli zniechęcisz się po jakiejś grze w której nie widzisz kompletnie siebie. Zapoznaj się z tym trybem w innym tytule a gwarantuje że nie pożałujesz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wydaje mi się, że Battle Royale powtórzą scenariusz League of Legends. Aktualnie na czołówkę wybił się Fortnite i prawdopodobnie tak już zostanie. Teraz należy obserwować rozwarstwienie się graczy po różnych tytułach które nadchodzą. Zostaną pewnie z 3-4 grywalne br'y i tyle :P Jeśli rozwinie się wokół tego esport to battle royale przetrwają wiele lat. Ja osobiście mam nadzieję, że fpsy wrócą do łask i przestaną być produkowane kolejne crapy AAA :)
 
Back
Do góry