funko fusion

Strzelanki Aiming by Dirty

D

dirty

Gość
Aiming- Czyli jak strzelać

Wiele osób zadaje pytanie jak strzelać żeby trafiać „same banie”. Powiem wam szczerze nie każdy może być gwiazdą e-sceny w fpsach. Jednak znacząco każdy z nas ciężką pracą może poprawić swoje umiejętności w skutecznym strzelaniu.
Hardware
Pominę tu konfigurację sprzętową. Ważne żeby każdy z nas korzystał ze sprzętu który umożliwia płynne granie. Jak to kiedyś powiedział mój kolego Piotrek „Sprzęt nie zrobi Cię prograczem”, jednak częściowo może nam pomóc uzyskiwać lepszą skuteczność. Jednym z najważniejszych elementów celności jest urządzenie wskazujące potocznie zwane myszką.
Teraz ktoś powie że mój kolega ma sprzęt za 10 zł i super strzela. Oczywiście wszystko jest możliwe ale nie oszukujmy się wszystko zależy też od naszych indywidualnych możliwości.
Chce wam natomiast pokazać kilka sposobów aby lepiej wykorzystać swoją myszkę:
1. Panuje ogólne przekonanie że granie na wysokim dpi daje nam większą celność. Pojęcie bardzo mylne bo faktycznie zwiększenie dpi dla zwykłego gracza powoduje tylko zmniejszenie celności.
Łatwo to zweryfikować dzięki małemu testowi w paincie :
61964738761950938706.jpg

Jak widać linia w obu w przypadku większego dpi jest bardziej zakrzywiona. Pamiętajcie że to wynik zwykłego gracza. Więc teraz pytanie dlaczego kupować drogie myszki? Wszystko zależy od sensorze, w drogich często dysponujemy lepszej jakości sensorem.
2. Czułość to kolejny ważny element któremu trzeba poświęcić trochę czasu. Mianowicie nieliczni wiedzą jak wybrać odpowiedni sens. Pokaże wam krotki filmik stworzony przez Raziela jednego z najlepszych aimerów Return to Castle Wolfenstein.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4aMwPqRx2Qk[/youtube]
Przyznam że nie chciało mi się nagrywać własnego filmiku np. w csgo. Wyjaśnię więc co przedstawia ten. Łatwo można zauważyć że widźcie tam obroty wokół jednego punktu na różnych czułościach myszki. Ma on nam pokazać w jakiej szybkości ruchu myszki nasz celownik poruszą się zgodnie z ruchem naszej ręki. Teraz jak wykonać taką czynność w innej grze ? To proste ustawiamy się na dowolnym narożniku, celując dokładnie w róg poruszamy się w prawo i lewo. Sami zobaczycie czy to takie proste :) Nie słuchajcie ludzi którzy mówią wam jak ma wyglądać wasz sens, znajdzie własny.
3. Wyłączenie akceleracji myszki.
Akceleracja ma na celu poprawienie komfortu użytkowania z komputera poprzez wyłączenie precyzji kursora. Co znaczy, że gdy jest włączona mysz nie działa tak jak ją ruszamy, a bardziej "instynktownie". Przy normalnym korzystaniu z systemu (np. przeglądaniu internetu) może wydawać sie to przydatne, jendnak w grach, gdzie potrzebna jest precyzja co do 1 cm znacznie utrudnia rozgrywkę.
Jeśli chodzi o jej wyłączenie na każdym systemie windows wygląda to inaczej. Więc polecę szukanie w google.
Aiming
Teraz czas na już na samo strzelanie.
Zaczniemy od podstaw czyli podzielimy aiming na katygorie.
1. Strzelanie w ruchu: I tu przedstawię kolejny trick którego uczą stare gry tym razem Enemy Territory. Opiera się w dużej mierze na dobrze ustawionym sensie (patrz punkt 2 myszka). [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0agxm3My93E[/youtube]
Jak widzicie ćwiczenie polega ponownie na celowaniu w rogi. Z tym że cały czas zostajemy w ruchu. Uczymy się w ten sposób mechanicznego celowania w przeciwnika. W każdej grze na pewno znajdziecie mapę na której jest dużo rogów więc spokojnie możecie tam rozwijać swoje umiejętności. Nie znalazłem takiego ćwiczenie w cs go co napradę mnie dziwi
2. Strzelanie statyczne .
Polegające w bardzo dużej mierze mierze na refleksie i koordynacji ręka oko. Możecie znaleźć masę ćwiczeń w internecie które oferują ćwiczenia na refleks np. http://aim400kg.com/
Te 2 ćwiczenie na początek wystarczą każdemu z was.
Podsumowanie
Jest tu jeszcze wiele do napisania więc poradnik będzie rozwijany. Macie pytania piszcie :P
 
Jakby ktoś mógł poprawić linki youtube będę wdzięczny (nie wiem czemu nie działają)
 
Co się z tobą stało, co to za metamorfoza?
Niedawno sądziłeś że CS jest nudny i Cię usypia. NOWY MINECRAFT DAJE O SOBIE ZNAĆ!!!
 
To nie jest poradnik tylko o csgo, bardziej poradnik dla każdego fpsa. A zagraj jednego mixa w et i zobaczysz dlaczego twierdzę że cs jest nudny :D
 
Taak,Teraz znowu uczyc sie strzelac na innym DPI Nic sprobujemy i ci napisze jak wyszlo. :)
 
Back
Do góry