Facebook wypuszcza oddzielną aplikacje poświęconą graczom! Czy może konkurować z Twitch’em i YouTube’em?

Jeden z popularniejszych portali społecznościowych w ostatnim czasie mocno stawia na rozwój streamingu na swojej stronie. Oprócz opłacania twórców, zapowiadali również dedykowaną tej dziedzinie aplikacje, która wyglądem przypomina znane nam już Twitch czy YouTube. Facebook Gaming dotychczas działał jako integralna część Facebooku, ale od teraz streamowanie, śledzenie rozgrywek, jak i również korzystanie z gier dostępnych na portalu stało się dużo prostsze.

Taka forma może znacznie polepszyć stan facebookowych streamerów, którzy niestety ginęli w mnogości treści wyświetlanej na stronie głównej portalu. Na pewno jest to pewien krok w przód dla rozwoju sreamingu dla Facebooku jednak czy jest to też realna konkurencja dla takich aplikacji jak Twitch czy YouTube? Już podczas debiutu strony streamingowej od Microsoftu – Mixer.com, ludzie zapowiadali rychły upadek Twitch’a do czego jednak nie doszło, a strona dalej ma się w najlepsze. Ciężko rozstrzygnąć więc ten pojedynek tak szybko i pozostaje czekać na efekty działania nowej aplikacji. W mojej opinii jednak ta pozycja na aktualny moment jest nie do ruszenia i Twitch dalej będzie sprawował monopol w tej branży.

Aplikacja jest już do pobrania w sklepie Google Play dla telefonów z systemem Android, a użytkownicy sprzętu od Apple muszą czekać na weryfikacje aplikacji, zanim trafi ona do App Store.