Ekskluzywne gry Xboxa trafią na... PlayStation 5?

Ekskluzywne gry Xboxa trafią na... PlayStation 5?
Spis treści:

W ostatnich dniach pojawiły się plotki i nieoficjalne informacje sugerujące, że ekskluzywne gry na Xbox mogą zostać wydane na innych platformach, w tym na PlayStation 5.

Wiadomość ta, chociaż jeszcze nieoficjalna, wywołała spore poruszenie w branży, szczególnie z uwagi na brak oficjalnego potwierdzenia. Szef Xbox, Phil Spencer, oświadczył, że w przyszłym tygodniu odbędzie się wydarzenie na którym podzieli się z fanami szczegółami dotyczącymi wizji przyszłości Xbox.

Plotkuje się, że ekskluzywne tytuły, takie jak Starfield, Indiana Jones i Hellblade 2, które miały być zachętą dla graczy do zakupienia konsol, mogą trafić także na inne platformy. Niektóre doniesienia, w tym te autorstwa byłego redaktora GamesBeat Jeffa Grubba, sugerują również, że inne tytuły Xbox, takie jak nadchodzący Gears of War, są brane pod uwagę w kontekście udostępnienia ich na PlayStation.

To może być część potencjalnej nowej strategii Microsoftu mającej na celu zwiększenie sprzedaży gier. Przejście na większą liczbę platform na pewno to zrobi, ale może również zaszkodzić konsolom Xbox. Ta wizja przyszłości może oznaczać odejście od hardware'u.

Jak nie trudno się domyślić - fani zielonej konsoli są wściekli. Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia, twitter został zalany oburzonymi wpisami. Nie zabrakło nawet zdjęć paragonów potwierdzających sprzedaż Xboxów.

Jeśli już pakujesz swoją konsole żeby wystawić ją na OLX, musisz pamiętać, że żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona. Tak, doniesienia pochodzą z bardzo wiarygodnych źródeł, jednak dopóki nie zostanie to potwierdzone przez firmę, jest to tylko plotka.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest fakt, że Microsoft i Xbox podejmowały w przeszłości kontrowersyjne decyzje, ale robili krok w tył pod presją oburzonej społeczności.