Ekipa Digital Foundry przeanalizowała zwiastun GTA VI - Czy został nagrany w czasie rzeczywistym?

Ekipa Digital Foundry przeanalizowała zwiastun GTA VI - Czy został nagrany w czasie rzeczywistym?
Spis treści:

To pytanie zadają sobie gracze na całym świecie - czy zwiastun Grand Theft Auto VI to nagrany gameplay czy może to obraz generowany komputerowo (CGI)? Jest tak dobry, że ciężko uwierzyć w jego realność.

Ekipa z kanału Digital Foundry przysiadła ostro do pracy i już znamy odpowiedź.
W ponad półgodzinnym filmie DF przeanalizowało każdą z 91 sekund zwiastuna i już wiemy na pewno, że trailer GTA to nagranie w czasie rzeczywistym wykonane w rozdzielczości 1440p (tak, policzyli piksele).

Alexander Battaglia z Digital Foundry ujawnia, że ​​80 procent zwiastuna można z łatwością nagrać w czasie rzeczywistym na konsolach obecnej generacji. 

Podkreślił jedno z ujęć w zwiastunie, które pokazuje włosy bohaterów i sposób, w jaki „psują” one jakość obrazu, pokazując aliasing, gdy postacie się poruszają. Oto zrzut ekranu przedstawiający aliasing na włosach:

Aliasing i tego typu niedoskonałości są rzadko spotykane w materiałach CGI, więc rozwiewa to jakiekolwiek wątpliwości, że zwiastun GTA 6 powstał w czasie rzeczywistym. Digital Foundry wspomniało także o kilku innych ujęciach przedstawiających aliasing na kablach, przewodach i innych obiektach znalezionych w filmie.