Wyniki OnFire podczas ESL Montpellier!

Wyniki OnFire podczas ESL Montpellier!
Spis treści:

Drużyna On Fire w składzie Oskar „3vil” Żeljazkow, Michał „Bu A” Kwiatkowski, Dawid „DaaV” Grzybek oraz Adam „Livestarrr” Kosacki  dzięki uprzejmości banku BGŻ BNP Paribas miała okazję pojechać na turniej Occitanie Esport 2018 podczas ESL Montpellier. Najlepsza Polska drużyna Fortnite pokazała klasę i swoje zmagania zakończyła w najlepszej dywizji Elitarnej na 9 Miejscu. Jednak dokładną drogę chłopaków możecie zobaczyć poniżej.

Etap #1 Rozmieszczenie (Placement)(Sobota)

W etapie pierwszym 48 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy. Każda z grup rozegrała trzy pojedynki i według nich zostały rozdzielone drużyny na dywizję. On Fire trawiło do najwyższej z nich Elit, dzięki zajęciu 2. Miejsca w etapie rozmieszczenia. Pozostałe dywizje według kolejności poziomów, to Challanger, Regular oraz Amator.

Etap #2 Seria 1 (Sobota)

Po etapie rozmieszczenia przyszedł etap serii, gdzie cztery drużyny najgorsze spadały do niższej dywizji, a cztery najlepsze awansowały. Każda seria, jak i etap rozmieszczenia rozgrywała się na trzech mapach. W serii pierwszej On Fire poradziło sobie średnio jednak 8. Miejsce utrzymało ich w Elitarnej dywizji. Chłopaki uzyskali tam 116 punktów.

Etap #3 Seria 2 (Sobota)

W serii drugiej chłopaki mieli dużo pecha i ponownie zajęli ósmą lokatę. Niestety ex aequo z French Spirit, ale niestety to nasza ekipa została zdegradowana do dywizji Challanger. On Fire w tej serii zgromadziło na swoim koncie 101 punktów.

Etap #4 Seria 3 (Niedziela)

Po degradacji do niższej dywizji wilki wzięły się za siebie i pokazały, na co ich stać. Wygrały pierwszą grę i na swoim koncie zebrali 138 punktów. W kolejnych dwóch grach zajęli również dwie wysokie lokaty i dzięki temu zebrali 303 punkty, które dały im drugie miejsce i powrót do dywizji Elitarnej. W ostatniej z serii należy pochwalić drużynę Requiem, która zajęła pierwszą lokatę z 313 punktami. Mimo słabej pierwszej mapy to pozostałe dwie trafiły właśnie do nich.

Etap #5 Finały (Niedziela)

Etap finałowy rozgrywany był na 6 mapach, a w dywizjach zmiany już nie zachodziły. Nasze wilki w finale rozpoczęły od wygrania pierwszego mapy. Jednak później nad chłopaków przyszły czarne chmury. Lagi przez stawiane budowy oraz źle usytuowanie strefy dawały się we znaki. Brakowało materiałów do wzmacniania oraz sprzętu. I niestety pozostałe mapy chłopaki kończyli na niskich lokatach oraz bez większej ilości eliminacji. Kończąc turniej na 9. Miejscu dywizji Elitarnej.

Zasady turnieju oraz spadku i awansu dostępne TUTAJ!

*Kilka słów od autora o esporcie w Fortnite. Co do esportu w tej grze byłem sceptyczny, jednak ostatnie dwa dni udowodniły, że da się oglądać i poczuć emocje jak grają nasi. Przed Epic Games jeszcze długa droga, ale zapowiada się ciekawie. Na pewno do wykonania jest obserwator oraz zmniejszenie lagów, jakie występują pod koniec gry. Jednak jak te dwie kwestie zostaną rozwiązane, to będzie dobry fundament pod esport.