Wielkie gwiazdy BlizzCon 2017

Wielkie gwiazdy BlizzCon 2017
Spis treści:

Na konwencie BlizzCon® 2017 zebrało się ponad 30 000 graczy, żeby poznać najnowsze zmiany dotyczące ich ulubionych gier Blizzarda oraz dopingować uczestników zawodów
e-sportowych. Uroczystość oglądały również miliony widzów w domu. W ciągu dwóch dni pełnych paneli z twórcami, przyjaznej rywalizacji i rozrywki na żywo, społeczność mogła zapoznać się z nowymi bohaterami, nadchodzącymi aktualizacjami rozgrywki i dodatkami, które wkrótce staną się częścią bestsellerowych tytułów Blizzarda.

Goście i widzowie w domach mogli również ujrzeć pełen emocji finał trzech konkurencji e-sportowych i trzech spotkań towarzyskich:

Światowe finały StarCraft® II World Championship Series

Zwycięzca: Rogue

Ponieważ Rogue zdobył już dwa tytuły mistrza w 2017 roku, od razu uznano go na BlizzConie za faworyta na zwycięzcę całego turnieju. Gdy już się rozgrzał w finale przeciwko SoO, dzięki zwycięstwu z wynikiem 4-2 pokazał całemu światu, że bez wątpienia zasługuje na tytuł światowego mistrza WCS.


 

Finały Heroes of the Storm® Global Championship

Zwycięski zespół: MVP Black

Obydwie drużyny – MVP Black i Fnatic – spotkały się w finałowym meczu mistrzostw HGC po ukończeniu półfinałów z wynikiem 3–0. Ostatecznie drużyna MVP Black pokonała swego potężnego szwedzkiego oponenta, zdobywając w ekscytującym finale wynik 3–1. Niezachwiana determinacja i całkowite oddanie sztuce grania wystarczyły, żeby zapewnić zespołowi MVP Black jego pierwszy puchar na BlizzConie.

World of Warcraft® Arena World Championship

Zwycięski zespół: ABC

Europejska dominacja trwa dalej – drużyna ABC pokonała zespół Panda Global w najbardziej jednostronnym meczu w historii tego turnieju. Mimo nieprzychylnej publiczności, ABC zatriumfowało dzięki potędze magii Alexa „Aleca” Sheldricka i zabrało puchar WoW Arena do Europy czwarty rok z rzędu.

Overwatch® World Cup

Zwycięski kraj: Korea Południowa

Korea Południowa zawsze uważana była za „ostatniego bossa” BlizzConu. Zajmująca drugie miejsce Kanada walczyła dzielnie i zdołała wygrać na jednej mapie, ale koniec końców wszystko skończyło się zgodnie z oczekiwaniami. Chwilowa słabość Ryujehonga i reszty towarzystwa nie miała znaczenia, gdyż Korea Południowa wygrała dwa z dwóch mistrzostw Overwatch World Cup.

Hearthstone® Inn-vitational

Zwycięski zespół: Grimestreet Grifters

Po dwóch dniach gorączkowej i zróżnicowanej gry ze strony 12 osobistości ze społeczności, zespół Grimestreet Grifters zdobył mistrzowski tytuł. W skład drużyny wchodzili Andrey „Reynad” Yanyuk, Hakjun „Kranich” Baek i Pathra Cadness. W finałach o formacie gry decydowały informacje z zamkniętej koperty. Gracze byli kolejno eliminowani ze sceny, aż w końcu Grifters zatriumfowali nad zespołem Chillblade Crusaders z wynikiem 6–5, zdobywając w ten sposób puchar.


 

StarCraft: Remastered Ultimate Title Fight

Zwycięzca: Bisu

Choć Lee „Jaedong” Jae Dong i Kim „Bisu” Taek Yong mieli długie kariery, nakładające się na siebie w czasie, rzadko grali ze sobą poza ligami drużynowymi. Zmieniło się to, gdy te dwie legendy StarCrafta spotkały się w meczu pokazowym Ultimate Title Fight, w którym stawką było 25 000 dolarów. W piątej i ostatniej grze Bisu zdołał przewidzieć agresywną strategię Jaedonga i powstrzymać jego atak, ostatecznie wygrywając serię 3–2.

Poza epickimi rozgrywkami e-sportowymi, Blizzard na konwencie ogłosił kilka dużych zmian dotyczących swoich gier. Oto kilka z nich:

World of Warcraft

 • Battle for Azeroth – w siódmym dodatku do World of Warcraft konflikt między Hordą a Przymierzem ponownie przybiera na sile. Gracze wyruszą w podróż, w czasie której będą werbować sojuszników, ścigać się o zdobycie najpotężniejszych zasobów świata i walczyć na kilku frontach o to, która frakcja poprowadzi Azeroth ku niepewnej przyszłości.
 • WoW® Classic – poza pracami nad nowym dodatkiem Blizzard ujawnił również wczesną fazę prac nad rozgrywką, która pozwala doświadczyć pierwszych wypraw z pierwotnej wersji World of Warcraft.

Hearthstone

 • Koboldy i katakumby – nowe rozszerzenie do Hearthstone, które pojawi się w grudniu, zaprowadzi graczy do podziemi pod Azeroth i wyposaży ich w 135 nowych kart.
 • Podziemne wyprawyKoboldy i katakumby wprowadzają do Hearthstone zupełnie nowy, niezwykle ciekawy tryb dla jednego gracza z trudnymi i niebezpiecznymi wyprawami do podziemi, charakterystycznymi dla światów fantasy. Podziemne wyprawy są darmowe dla wszystkich graczy i nie wymagają specjalnie stworzonych talii.
 • Nowe legendarne bronie – po raz pierwszy w historii Hearthstone wprowadzone zostaną legendarne bronie. Otrzyma je każda z klas!
 • Darmowe karty legendarne – z okazji pojawienia się nowego rozszerzenia wszyscy gracze otrzymają 6 listopada darmowego legendarnego stronnikaMarina Szczwanego Lisa – a także darmową legendarną broń za zalogowanie się po premierze Koboldów i katakumb w grudniu.
 • Spragnieni skarbów awanturnicy mogą zamówić w przedsprzedaży specjalny zestaw 50 pakietów kart za 49,99 EUR. Otrzymają wówczas gratisowo wysadzany klejnotami rewers „Za Skarby”!

StarCraft II

 • StarCraft II w modelu darmowego dostępu – od 14 listopada gracze otrzymają darmowy dostęp w ramach zmiany modelu gry StarCraft II na Free to Play. Zapewni on dostęp do uznanej kampanii Wings of Liberty®, rozgrywki rankingowej oraz wszystkich dowódców w trybie współpracy aż do piątego poziomu.
 • Mira Han i Matt Horner – najnowszy dowódca do popularnych misji w trybie współpracy gry StarCraft II’ ma postać dwóch osób: można dowodzić miażdżącą mieszanką potężnych jednostek powietrznych Dominium Matta Hornera i szybkich jednostek naziemnych Miry Han.
 • Sezon 2 Łupu Wojennego – po sukcesie tegorocznego Łupu Wojennego, StarCraft II ponownie zaoferuje nowy zestaw zawartości sezonowej, dzięki której gracze mogą wspierać e-sport gry StarCraft II.

Heroes of the Storm

 • Hanzo i Alexstraza – dwójka nowych, smoczych bohaterów wprowadzi w tym roku zupełnie odmienne i wyjątkowe style gry do Nexusa w dynamicznej grze typu MOBA Blizzarda, czyli Heroes of the Storm.
 • Aktualizacja rozgrywki 2018 – W najbliższej przyszłości w Heroes of the Storm pojawi się kilka znaczących zmian. Będą dotyczyć odległości kamery, nowej mechaniki najemników i aktualizacji rozgrywki.
 • Czat głosowy – członkowie ekipy będą automatycznie rozpoczynać korzystanie z czatu głosowego Blizzarda (chyba że zrezygnują z tej możliwości), a członkowie drużyn otrzymają opcję dołączenia do rozmowy.
 • Dobieranie graczy w oparciu o wyniki – dzięki usprawnionemu systemowi osobiste wyniki gracza będą wpływać bezpośrednio na jego rangę przy dobieraniu do gry, bez względu na zwycięstwo lub przegraną.

 

Overwatch

 • Moira – do listy postaci w Overwatch, uznanej strzelanki drużynowej Blizzarda, wkrótce dołączy nowa bohaterka: Moira, wysysająca życie pani genetyk.
 • Blizzard World – miejscem akcji nowej mapy w grze Overwatch będzie park rozrywki stworzony z elementami światów znanych z gier Diablo®, StarCraft i Warcraft®.
 • Honor i chwała – dzięki najnowszej części popularnej serii krótkich filmów animowanych widzowie mogą zobaczyć przeszłość Reinhardta, który zmaga się z decyzją dotyczącą zaproszenia przez Winstona do pomocy w odrodzeniu Overwatch.
 • Overwatch League – 12 zespołów związanych z miastami, które biorą udział w sezonie inauguracyjnym, otrzyma w grze stroje do meczów dla gospodarzy i gości oraz będzie walczyć w dywizji atlantyckiej lub pacyficznej. Mecze ligowe będą rozgrywane przez cztery dni w każdym tygodniu sezonu zasadniczego, który rozpocznie się 10 stycznia 2018 roku. Można je oglądać pod adresem com oraz na aplikacji na smartfony Overwatch League, która pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Aby uzyskać więcej informacji na temat święta gier, graczy i wspaniałych osiągnięć e-sportowych na BlizzConie 2017, lub obejrzeć dzięki wirtualnemu biletowi nagrania dokumentujące te wydarzenia, należy wejść na stronę www.blizzcon.com