Thea 2 The Shattering zadebiutuje jako tytuł Early Access!

Thea 2 The Shattering zadebiutuje jako tytuł Early Access!
Spis treści:

Polsko-brytyjskie studio MuHa Games ogłosiło, że ich najnowsza gra, Thea 2: The Shattering, zadebiutuje na Steamie pod koniec miesiąca jako tytuł Early Access

MuHa Games, polsko-brytyjski niezależny developer odpowiedzialny za Thea: The Awakening – dobrze przyjętą przez krytyków hybrydę strategii 4x, RPG, survival oraz gry karcianej – ogłosił, że długo oczekiwany sequel tej gry, Thea 2: The Shattering, będzie dostępny jako tytuł Early Access na Steamie. Po udanej kampanii na Kickstarterze i okresie intensywnych prac nad grą, pojawi się w Early Access w dniu 30 listopada 2018 – co stanowi kolejny duży krok do wydania pełnej wersji gry, zapowiedzianej na 2019 rok.

Wersja Early Access zawiera wszystkie podstawowe mechaniki gry, łącznie z eksploracją, walką, zbieraniem zasobów, badaniem oraz wytwarzaniem przedmiotów. Główny wątek fabuły i część zadań pobocznych będą w całości grywalne. Fani gry w kooperacji będą zadowoleni z faktu, że tryb kooperacyjny także uwzględniono w już w wersji Early Access. Developerzy chcą dokładnie przeanalizować opinie i informacje zwrotne od graczy, co pomoże im usprawnić mechaniki gry i dodać końcowego szlifu na premierę pełnej wersji.

Thea 2: The Shattering ponownie zaproponuje unikalną mieszankę strategii turowej 4X, RPG, survivalu oraz gry karcianej, osadzoną w mrocznym, autorskim świecie fantasy inspirowanym kulturą i mitologią Słowian. Poruszając się w proceduralnie generowanym środowisku, gracz stanie się bóstwem dbającym o powodzenie i rozwój plemienia swoich wyznawców. Będzie musiał wybrać swój styl gry – to od niego zależy, czy postawi na wędrówki i zwiedzanie świata, stanie się agresywnym wodzem toczącym wiele wojen, czy może zawiąże nowe sojusze poprzez dyplomację – jednocześnie dbając o zdobywanie zasobów i zapewnienie przetrwania swoich podopiecznych.