Thea 2: The Shattering opuści wczesny dostęp i zadebiutuje jako pełna wersja Steam 3 maja 2019 roku

Thea 2: The Shattering opuści wczesny dostęp i zadebiutuje jako pełna wersja Steam 3 maja 2019 roku
Spis treści:

Thea 2: The Shattering, wielogatunkowa gra strategiczna od polsko-brytyjskiego studio MuHa Games, zakończy w maju okres Early Access i dostarczy fanom pełnej wersji gry.

15 kwienia 2019 MuHa Games, polsko-brytyjskie studio odpowiedzialne za docenianą przez krytyków, łączącą wiele gatunków strategię Thea: The Awakening, ogłosiło że jej kontynuacja – Thea 2: The Shattering, opuści Steam Early Access 13 maja 2019 i ukaże się jako pełna wersja. Thea 2, która weszła do wczesnego dostępu w listopadzie zeszłego roku, otrzymała szereg aktualizacji podczas tego okresu – od usuwania błędów do usprawnień rozgrywki i dodatkowej zawartości. Teraz gra dotarła do swojego planowanego stanu finałowego i jest już gotowa by zaprosić graczy do swego oddanego w pełnej krasie świata dark fantasy – i pozwolić im stanąć do walki o przetrwanie w tej niegościnnej krainie.

Podczas kilku miesięcy Early Access, developerzy z MuHa Games wykorzystali okazję na dogłębne przetestowanie gry w akcji, jak również otrzymanie ogromnej ilości informacji zwrotnych od graczy i bardzo aktywnej społeczności fanowskiej. Wiele sugestii od użytkowników zostało wprowadzonych w życie jako kolejne aktualizację wersji Early Access lub pojawią się w finałowym buildzie gry.

Pełna wersja gry będzie zawierała szeroką game opcji nieobecnych lub nie w pełni wdrożonych w wersji Early Access:

  • Nowe wydarzenia i questy dla bogów

  • Przeprojektowany system cech bogów

  • Zmiany w systemie craftingu i pozyskiwaniu zasobów

  • Autorozstrzyganie potyczek z opcją ręcznego przeprowadzenia bitwy w przypadku nieprzychylnego wyniku

  • Minimapa i dziennik zadań

  • Encyklopedia gry oraz system badania, który pozwala na zarabianie dodatkowych Punktów Rozwoju

  • Opcje ustawień świata oraz poziomu trudności

  • Efekty pór roku i pogodowe

  • Voiceover głównej ścieżki fabularnej gry

Pełna wersja gry będzie też otrzymywać znacznie więcej zawartości w przyszłości w formie darmowych DLC.

Thea 2: The Shattering ponownie zaproponuje unikalną mieszankę strategii turowej 4X, RPG, survivalu oraz gry karcianej, osadzoną w mrocznym, autorskim świecie fantasy inspirowanym kulturą i mitologią Słowian. Poruszając się w proceduralnie generowanym środowisku, gracz stanie się bóstwem dbającym o powodzenie i rozwój plemienia swoich wyznawców. Będzie musiał wybrać swój styl gry – to od niego zależy, czy postawi na wędrówki i zwiedzanie świata, stanie się agresywnym wodzem toczącym wiele wojen, czy może zawiąże nowe sojusze poprzez dyplomację – jednocześnie dbając o zdobywanie zasobów i zapewnienie przetrwania swoich podopiecznych. Thea 2 wyróżnia się także klimatyczną oprawą graficzną i muzyką, utrzymanymi w słowiańskim klimacie opowieści.

Thea 2: The Shattering w pełnej wersji będzie dostępna na platformie Steam w cenie 84,99 PLN

Więcej informacji o Thea 2: The Shattering, jak również wiadomości i aktualności na temat gry można znaleźć na stronie Steam. Więcej informacji na temat MuHa Games można uzyskać na stronie http://muhagames.com/.