Rainbow Six Pro League zmienia swój format na lata 2018-2020

Rainbow Six Pro League zmienia swój format na lata 2018-2020
Spis treści:

Wczoraj firma Ubisoft® ogłosiła nową formułę Tom Clancy`s Rainbow Six® Pro League, a także wszystkich światowych rywalizacji w Tom Clancy`s Rainbow Six Siege, od poziomu amatorskiego do profesjonalnego, na okres 2018-2020. Nowa struktura ma wspierać rozwój sceny e-sportowej Tom Clancy`s Rainbow Six® po pierwszych dwóch udanych latach. Całość zostanie wdrożona w czerwcu 2018 r.

Tom Clancy`s Rainbow Six Pro League składać się będzie z dwóch sezonów, po sześć miesięcy każdy, rozgrywanych od czerwca do listopada i od grudnia do maja. Na zakończenie każdego sezonu rozegrane zostaną finały, w których weźmie udział osiem najlepszych drużyn sezonu – po dwie na region: Azja-Pacyfik, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Uczestnicy będą rywalizować o nagrody w łącznej puli 275 tysięcy dolarów. Format sześciomiesięczny zostanie wdrożony w czerwcu 2018 r., po zmianie sezonowej trwającej od marca do maja 2018 r. Sezon przejściowy czyli siódmy sezon Pro League trwać będzie 3 miesiące, a jego finały zostaną rozegrane w USA, w połowie maja 2018 r.

 

Podsumowanie harmonogramu na lata 2018-2019:

  • sezon Pro League (przejściowy): marzec-maj 2018 r.
  • sezon Pro League: czerwiec-listopad 2018 r.
  • sezon Pro League: grudzień 2018 r. – maj 2019 r.

 

Challenger League składać się będzie z dwóch trzymiesięcznych sezonów rocznie, rozgrywanych od września i marca. Będzie też wyjątkowo rozgrywana w formacie sezonu 7. (przejściowego).

Inną fundamentalną zmianą każdego roku będą dwa turnieje Majors, w trakcie których można będzie liczyć na najbardziej ekscytującą akcję spod znaku Tom Clancy`s Rainbow Six Siege. Oprócz lutowych Six Invitational, w sierpniu zorganizowany zostanie „Six Major”. Pierwsza edycja, Six Paris Major odbędzie się w Paryżu, w sierpniu 2018 r. W Six Paris Major i Six Invitational dostępne będą pule nagród odpowiednio 350 i 500 tysięcy dolarów. W obu turniejach weźmie udział po 16 drużyn z całego świata.

Przed wejściem do Pro League i Majors, gracze będą mogli zmierzyć się w trakcie cotygodniowych turniejów online, w tym Go4s co niedziela, na wszystkich platformach. Dostępne będą także puchary społeczności i lokalne drabinki rywalizacji. Na różnych terytoriach, przez cały rok organizowane będą imprezy Minor, w tym nadchodzące wydarzenia Dreamhack. Pełny kalendarz zostanie udostępniony wkrótce.

W trakcie gdy opisujemy przyszłość Tom Clancy`s Rainbow Six, 2. rok wciąż trwa, a najlepsze drużyny z regionu Azji-Pacyfiku, Europy, Ameryki Południowej i Ameryki Północnej zmierzą się w drugiej edycji Six Invitational, która odbędzie się w dniach 13-18 lutego 2018 r., w Montrealu. W trakcie Six Invitational 2018 wyłonieni zostaną najlepsi gracze świata 2. roku. Rywalizować będą oni o pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów, w największym jak dotąd turnieju.