Przełęcz Alterac! Nowa mapa w Heroes of the Storm!

Przełęcz Alterac! Nowa mapa w Heroes of the Storm!
Spis treści:

Już od 19 czerwca będziemy mieli okazję cofnąć się w czasie i mieć szansę zagrać w Przełęcz Alterac! Blizzard ponownie zaskakuje nas swoją pomysłowością przerabiając jednego z najstarszych Battlegrounds z World of Warcraft w nową mapę Nexusa! Ale jak przedstawiał się oryginał Przełęczy Alterac, skąd Blizzard zaczerpnął swój pomysł?

Battleground pokazał się na ekranach World of Warcraft wraz z nadejściem premiery 11 Lutego, w 2005 roku. Rozgrywka brała pod uwagę 40 vs 40 graczy, którzy wcielali się w – Klan Mroźnych Wilków (Horda) i Strażnicy Burzy (Sojusz). Rywalizowali oni o kontrolę sporej ilości punktów strategicznych czy też eliminowanie przeciwnych mniejszych bossów. Za pomocą tych działań wzajemnie zmniejszali ilość punktów wzmocnień, posiadając ich na starcie po 600. Jedynym szybszym, a zarówno natychmiastowym sposobem na wygranie było pokonanie Generała przeciwnej drużyny – Drek’Thara (Horda) albo Vandara Gromdarda (Sojusz), znajdujących się w głównych fortecach przeciwnych frakcji.

 Skoro już wiemy jak wyglądał oryginał, skierujmy swój wzrok ku nowej wersji, która stała się mapą w              Heroes of the Storm!

Przełęcz Alterak została stworzona jako 3-liniowa mapa, której celem jest pokonanie przeciwnego generała! Tak jak i w odpowiedniku z World of Warcraft są nimi Drek’thar oraz Vandar Gromdarda. Na mapie możemy napotkać obozy najemników, bossów oraz najważniejsze więzienia za pomocą, których możemy ułatwić swój cel w wygraniu mapy!

 

Cele gry

 

Zajmij Więzienia!

Podczas rozgrywki na mapie co pewien okres czasu pojawią się dwa obozy więzienne na północnej lub południowej części mapy. Waszym celem będzie zajęcie więzienia przeciwnika i utrzymanie go do zakończenia sekwencji ucieczki oraz obrona własnego. Pamiętajcie, że w tej samej chwili musicie bronić przejętych więzień przed pojawiającymi się strażnikami, jak i graczami, którzy mogą zaniechać sekwencji ucieczki utrzymując więźnia w ryzach.

 

Wezwij Kawalerię!

Jeśli doprowadzicie do zakończenia sekwencji ucieczki na waszą korzyść, po pewnej chwili zaczną nacierać Kawalerzyści po jednym na każdą z linii przeciwnika. Kawalerzyści posiadają sporą żywotność oraz obrażenia, oprócz tego zapewnią waszym bohaterom oraz stronnikom aurę większych obrażeń oraz szybkości poruszania się. W miarę z pojawieniem się następnych obozów więziennych, aura obrażeń będzie co raz silniejsza.

 

Obozy najemników

Poza celem mapy będziecie mieli okazję przejąć dwa rodzaje obozów najemników, oba z nich są zlokalizowane w dwóch miejscach. Obozy Oblężnicze znajdują się po jednym w pobliżu głównych linii. Zamieszkują je Gnolle, które po pokonaniu wesprą waszych stronników na najbliżej linii. Gnolle posiadają dużą ilość zdrowia, szeroki zasięg ataku oraz z każdym uderzeniem będą zmniejszać pancerz o -2 na kilka sekund. Efekt ten kumuluje się do nieograniczonej liczby.

 

Drugim rodzajem obozów są Obozy Bossów, zlokalizowane w północnej oraz południowej części mapy. Strzegą ich Lodowe Giganty, których pokonanie już nie będzie tak łatwe, także poproście swoich przyjaciół o pomoc. Jeśli uda wam się przejąć obóz, Lodowy Gigant wspomoże wasze wysiłki w niszczeniu budynków przeciwnika. Jego statystyki możemy porównać do Golemów z Przeklętej Kotliny, jedyne czym się różnią od Lodowych Gigantów to brakiem posiadania ataków spowalniających.

 

Rdzeń, który walczy!

W Przełęczy Alterac, miejsce tradycyjnych rdzeni, które były budynkami zajmują miejsce Generałowie – Drek’thar oraz Vandar Gromdarda. Obaj posiadają umiejętność szarży ułatwiającą im dopaść swoje ofiary oraz tornada zadające obrażenia dookoła siebie na wszystkie cele w zasięgu. Oprócz wysokiego zdrowia równającemu się z rdzeniami ostatecznych budynków na innych mapach, Generałowie posiadają trzy warstwy pancerza, każda dająca go po +20. Warstwy pancerza redukują się podczas niszczenia fortów przeciwnika. Jeśli zdecydujecie się zakończyć grę, przygotujcie się najlepiej oraz zgromadźcie wymagające do tego środki, jeśli odstąpicie od walki z generałem wróci on na swoją pozycję oraz powoli zacznie się regenerować do maksymalnej ilości zdrowia.

Podsumowując, Przełęcz Alterac bardzo mnie zaskoczyła. Blizzard nie przestaje zaskakiwać swoich fanów i dokłada co raz to większych starań do lepszych i ciekawszych projektów. Wpierw nowy bohater, a teraz mapa na podstawie Battlegroundu z 13 lat wstecz. Co będzie następne? Możemy tylko zgadywać, ale jedno jest pewne. Zobaczymy się 19 czerwca w Nexusie!