Piast Gliwice Esports poszerza swoją działalność e-sportową

Piast Gliwice Esports poszerza swoją działalność e-sportową
Spis treści:

Sekcja Piast Gliwice Esports zdecydowała się poszerzyć działalność w dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Właśnie ogłosiła nabór na otwarte testy (tryouts) dla kandydatów do nowo tworzonego zespołu Team Red, który będzie bezpośrednim zapleczem dla już funkcjonującej drużyny Team Blue.

Wszyscy chętni w wieku od 16 roku życia mogą wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem formularza znajdującego się pod tym adresem. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 stycznia bieżącego roku. Potem rozpocznie się trójstopniowa selekcja, w ramach której włodarze organizacji wraz z trenerem Sebastianem „Redbearddd’em” Olczykiem i zawodnikami drużyny Team Blue – Szymonem „Mlekooo” Mlekickim, Adrianem „AlcesT’em” Chyziakiem i Tomaszem „Totty” Kamińskim – będą obserwować uczestników podczas wspólnych treningów i spotkań kontrolnych. W konsekwencji zostanie wyselekcjonowana grupa zawodników, która utworzy Team Red, bezpośrednie zaplecze dla drużyny Team Blue.

„Od kandydatów, poza pasją do esportu, oczekujemy doświadczenia w grze (ponad 3000 przegranych godzin) oraz dotychczasowej postawy fair-play, czyli m.in. brak vac-banów” – mówi Szymon „Mlekoo” Mlekicki, kapitan drużyny Team Blue. Dodaje, że „ważnym jest także dyspozycyjność i wysoka motywacja, gwarantująca maksymalne zaangażowanie się w treningi i mecze”.

Zdaniem dyrektora sekcji Mateusza Brzyżkiewicza „organizacja oferuje atrakcyjne warunki do treningów i rozwoju, a także możliwość reprezentowania sekcji e-sportowej Piast Gliwice Esports w rozgrywkach i turniejach”. Dodaje, że „dla najlepszych dopuszczamy możliwość podpisania profesjonalnego kontraktu i przejścia do drużyny Team Blue. Otwarte testy mają na celu wyłowienie ukrytych talentów, które w przyszłości mogłyby rywalizować na polskiej i zagranicznej scenie e-sportowej.”

Zainteresowanych zawodników prosimy o wypełnienie formularza Tryouts Piast Gliwice Esports. Organizatorzy informują, że skontaktują się tylko z wybranymi Kandydatami.